Birken – lokale løpere

Bilder | Resultater – 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013201220112010 2006200520042003200220012000 | 1999199819971996199519941993 |

Birken 16. mars 2019, resultater – «lokale løpere»
Plass Navn Klubb Tid
Menn 65-69 år
1 Halvor Maartmann Heming IL 3:06:59
110 Hermann Lande Hattfjelldal IL 4:28:36
170 Jonny Mulstad Team Blåvegen Langløp/Stålkameratene 5:03:13
Menn 60-64 år
1 Alvin Granild Grovfjord IL/team 6847 3:10:59
49 Thor Inge Kristensen Team Blåvegen 3:42:53
86 Alv Arne Vilhelmsen Mosjøen IL Ski 3:51:31
111 Jan Inge Helmersen Hattfjelldal IL 3:58:31
226 Ronny Solli Hydro Sunndal BIL 4:22:54
237 Gjert Monsen Team Blåvegen 4:24:31
309 Jon Nersund Leirfjord 4:49:56
335 Nils-Konrad Enge Team Blåvegen Langløp 4:59:09
Menn 55-59 år
1 Geir Strandbakke Lillehammer Skiklubb 2:53:17,7
18 Geir Johan Alte Polarsirkelen vgs. 3:14:03
357 Trond Kenneth Kalås Team Blå Vegen Langløp 4:23:18
472 Rune Heggedal Korgen IL 4:49:33
Menn 50-54 år
1 Toralf Heimdal Reistadløpet 2:50:16,0
332 Yngve Mikalsen Eika Forsikring Helgeland 3:59:11
400 Even Hagen Hattfjelldal IL 4:09:48
501 Trond Hågensen Team Blåvegen 4:28:33
531 Yngve Eek Ottesen 4:33:21
547 Karl-Erik Grønli Team Blåvegen Langløp 4:37:21
691 Johnny Vangen SMA Mineral AS 5:11:06
693 Ronald Brennbakk Hattfjelldal IL 5:11:39
795 Skjalg Arneberg Jensen Eika Forsikring Helgeland 5:57:03
Kvinner 45-49 år
1 Anne Kristine Nevin Byaasen Skiklub 3:19:32,7
17 Karin Kjensli Kjærstad IL 3:54:38
49 Gøril Holmvassdal Ranheim skiklubb/Equinor BIL 4:22:15
84 Laila Øvermo Team Blåvegen Langløp 4:48:16
Menn 45-49 år
1 Anders Aukland Team Ragde Eiendom 2:30:20,2
117 Nils-Andrè Reinfjord Sømna IL 3:29:43
Kvinner 40-44 år
1 Elise Hay Opsahl Stavanger Skiklubb 3:40:14,0
67 Linda Brennbakk Hattfjelldal IL 5:11:40
Menn 40-44 år
1 André Haugsbø Gaular IL 2:45:28,2
38 Bendik Drevvatne Rustad IL 3:18:43
389 Peter Berg-Olsen Team Blåvegen Langløp 5:01:58
421 Kent-Andre Fordelsen 5:16:56
Kvinner 35-39 år
1 Justyna Kowalczyk Team Trentino Robinson Trainer 2:51:31,6
9 Silje Vesterbekkmo LeasePlan Norge AS 3:45:23
41 Bjørnhild Lande Hattfjelldal IL 4:43:45
45 Jorid Lande Hattfjelldal IL 4:55:34
51 Ingjerd Hagen Hattfjelldal IL 5:03:34
Menn 35-39 år
1 Simen Østensen Team BN Bank 2:25:53,5
Kvinner 30-34 år
1 Astrid Øyre Slind Team Koteng 2:55:54,9
38 Maja Solli Øksendal IL 4:26:10
Menn 30-34 år
1 Petter Eliassen Team BN Bank 2:23:47,7
164 Jonas Danielsen Oksskolten IL 3:35:43
282 Patrick Solvang Utskarpen IL 4:05:27
322 Martin Heggedal Korgen IL 4:17:27
396 Petter Søreng Oksskolten IL 4:42:37
Menn 20-24 år
1 Max Novak Offerdals SK / Team Ramudden 2:32:40,9
84 Ivar Tverå Halsøy IL 3:09:08
170 Rolf Martin Jensen Bossmo & Ytteren IL 3:42:02

 

Birken 17. mars 2018, resultater – «lokale løpere»
M25 Botn, Kristian Mo Skilag 3:32:49
M30 Danielsen, Jørgen Bossmo og Ytteren IL 3:35:36
M60 Kristensen, Thor Inge Mo Skilag 3:42:27
M30 Danielsen, Jonas Bossmo Ytteren 3:50:34
M50 Hagen, Even Hattfjelldal IL 3:53:28
M50 Helmersen, Jan Inge Hattfjelldal IL 3:54:29
M60 Solli, Webjørn Drevja IL 3:54:53
M50 Mikalsen, Yngve Team Blåvegen Langløp 4:01:04
M60 Sandberg, Tom Mo Skilag 4:02:17
K45 Kjensli, Karin Kjærstad IL 04:06:03
K35 Vesterbekkmo, Silje LeasePlan Norge AS 04:10:31
M50 Hågensen, Trond Team Blåvegen 4:29:03
K45 Ivarrud, Hilde 04:33:42
K30 Lande, Bjørnhild Hattfjelldal IL 04:34:26
M50 Grønli, Karl Erik Team Blåvegen Langløp 4:35:00
M30 Heggedal, Martin Korgen IL 4:38:12
M30 Søreng, Petter Team Blåvegen Langløp 4:38:47
M60 Kristensen, Kurt Team Blåvegen Langløp 4:41:10
K35 Vik, Mona Hattfjelldal IL ski 04:41:34
K45 Holmvassdal, Gøril Statoil BIL/Ranheim skiklubb 04:41:37
M60 Enge, Nils Konrad Team Blåvegen Langløp 4:44:42
M40 Berg-Olsen, Petter Team Blåvegen Langløp 4:45:13
M50 Kalås, Trond Kenneth Bossmo Ytteren Idrettslag 4:49:45
M50 Brennbakk, Ronald Hattfjelldal IL 5:18:32
M55 Nordvang, Tor Helge Team Blåvegen Langløp 4:34:59
M55 Heggedal, Rune Korgen IL 4:46:03
K35 Hagen, Ingjerd Hattfjelldal IL 04:58:18
K45 Øvermo, Laila Team Blåvegen Langløp 05:04:25
M40 Fordelsen, Kent Arne Ambulansetjenesten i Rana 5:07:02
M65 Mulstad, Jonny Team Blåvegen Langløp 5:07:49
K40 Brennbakk, Linda Hattfjelldal IL 5:18:33
K55 Solli, Tove Karin Hilstad ski 05:53:30
K70 Sørhøy, Sissel Terråk IL 06:11:07
K60 Monsen, Ragnhild Mo Skilag 07:11:15

Birken 18. mars 2017, resultater – «lokale løpere»
M20 Drevvatne, Bendik Rustad IL 03:09:48
M60 Kristensen, Thor Inge Umbukta Fjellstue 03:32:19
M55 Holmen, Arne Ove Kjærstad IL 03:37:20
M60 Vilhelmsen, Alv Arne Mosjøen IL Ski 03:42:21
M50 Reinfjord, Werner Sømna IL 03:46:26
M55 Helmersen, Jan Inge Hattfjelldal IL 03:46:26
M30 Danielsen, Jonas Bossmo og Ytteren IL 03:46:59
K40 Kjensli, Karin Kjærstad IL 03:48:35
M45 Reinfjord, Ole-Arnfinn Sømna IL 03:50:03
M45 Bogfjellmo, Snorre Mosjøen politiidrettslag 03:52:23
M60 Solli, Ronny Grøa IL 03:57:00
M50 Hågensen, Trond Team Blåvegen 04:00:18
M50 Mikalsen, Yngve Team Blåvegen 04:02:15
M45 Ottesen, Yngve Eek 04:03:09
K30 Vesterbekkmo, Silje Team Leaseplan 04:03:51
M30 Danielsen, Jørgen Bossmo og Ytteren IL 04:04:05
M30 Søreng, Petter Utskarpen IL 04:07:09
M45 Grønli, Karl-Erik Team Blåvegen 04:08:11
M55 Monsen, Gjert Team Blåvegen 04:08:43
M60 Kristensen, Kurt Team Blåvegen 04:12:57
K35 Larsen, Mona Vik Hattfjelldal IL 04:15:10
M45 Arnes, Klaus Sømna IL 04:20:30
K30 Solli, Maja Grøa IL/Hydro BIL 04:28:56
M60 Enge, Nils-Konrad 04:31:22
K35 Hagen, Ingjerd Hattfjelldal IL 04:35:02
M30 Kværnø, Sven-Henning Mosjøen politiidrettslag 04:39:05
M50 Kalås, Trond Kenneth Bossmo & Ytteren Idrettslag 04:40:39
M65 Mulstad, Jonny Team Blåvegen 04:47:31
M50 Brennbakk, Ronald Hattfjelldal IL 04:50:18
K40 Brennbakk, Linda Hattfjelldal IL 04:50:22
M70 Gruben, Kjell Arne Team Blåvegen 04:57:16
K20 Evensen, Tiril Colberg Sømna IL 05:01:28
K40 Øvermo, Laila Team Blåvegen 05:25:20
K50 Forsmo, Berit Emma Kjærstad IL 06:22:06

Birken 2016
Nr. i klassen Nr. totalt Navn Klubb Tid Klasse
1 Dahl, John Kristian Team United Bakeries 02:27:34 M35
1 Boner, Seraina Team Exspirit 02:55:04
39 Tverå, Tor Ivar Korgen IL 03:12:41 M45
47 Reinfjord, Nils-Andrè Sømna IL 03:13:16 M40
132 Nystuen, Kjell Drevja IL 03:27:45 M40
154 Dahle, Andreas SØMNA IL 03:31:22 M25
229 Jørgensen, Pål Sømna IL 03:40:47 M40
252 Reinfjord, Ole-Arnfinn Sømna IL 03:43:16 M45
302 Hagen, Even Hattfjelldal IL 03:47:51 M45
225 Reinfjord, Kristian Sømna IL 03:48:54 M25
220 Reinfjord, Werner Sømna IL 03:49:00 M50
336 Tverå, Mellet Korgen IL 03:55:52 M40
193 Solli, Webjørn Drevja IL 03:56:00 M55
214 Danielsen, Jonas Bossmo&Ytteren 03:56:31 M30
203 Solli, Ronny Grøa IL 03:56:57 M55
133 Utland, Martin Utskarpen IL ski 03:57:29 M18
321 Holmen, Arne Ove Kjærstad IL 04:01:56 M50
20   Kjensli, Karin Kjærstad IL 04:09:49 K40
36   Solli, Maja Grøa IL 04:15:35 K25
313 Lillefjell, Martin Julius Sømna IL 04:15:46 M25
487 Benjaminsen, Per Arne Mock 04:24:07 M40
185 Nersund, Jon Leirfjord IL 04:31:52 M60
397 Utland, Terje Utskarpen IL ski 04:36:20 M55
75   Vesterbekkmo, Alf Nikolai Drevvatn 04:36:23 M70
631 Arnes, Klaus Sømna IL 04:37:58 M45
430 Helmersen, Jan Inge Hattfjelldal IL 04:42:49 M55
32   Hagen, Ingjerd Hattfjelldal IL 04:47:58 K35
238 Nordstoga, Halvor Mosjøen.ski 04:53:27 M60
687 Brennbakk, Ronald Hattfjelldal IL 05:15:47 M50
82   Brennbakk, Linda Hattfjelldal IL 05:16:00 K40
553 Åsland, Edgar Bossmo & Ytteren IL 05:16:09 M55
103 Solli, Tove Karin Brønnøy sykkelklubb 05:18:01 K50
823 Fløtnes, Jan-Ivar Mosjøen Malerservice AS 05:19:43 M45
421 Sørensen, Sigurd Åsland Bossmo&Ytteren 05:45:27 M20
174 Forsmo, Berit Emma Kjærstad IL 06:24:10 K50
196 Reinfjord, Lena Sømna IL 07:01:33 K50

Birken 2015resultater på langrenn.com

Nr i klassen – Navn – Klubb – Tid – Klasse
1 Petter Eliassen Team LeasePlan Go 02:19:28 M-Elite
1 Therese Johaug Team United Bakeries 02:41:46 K-Elite
26 Tor Ivar Tverå Korgen IL 02:50:57 M40
100 Nils-Andrè Reinfjord SØMNA IL 03:06:11 M40
67 Ivar Tverå Korgen IL 03:16:40 M16-17
252 Pål Jørgensen SØMNA IL 03:20:22 M40
225 Werner Reinfjord SØMNA IL 03:24:17 M50
301 Ørjar Wærum Evensen SØMNA IL 03:24:28 M45
361 Mellet Tverå Korgen IL 03:29:05 M40
379 Even Hagen Hattfjelldal IL 03:30:35 M45
398 Yngve Eek Ottesen Vågå IL /Leca/Bygg.no / Team XO 03:32:06 M45
23 Ingvar Tverå Korgen IL 03:35:35 M65
26 Karin Kjensli Kjærstad IL 03:45:46 K40
312 Tor Helge Nordvang Bossmo &Ytteren 03:46:23 M55
136 Johan Vevelstad Warholm Sømna 03:50:14 M16-17
637 Steinar Westerberg SØMNA IL 03:53:37 M45
611 Arne Ove Holmen Kjærstad IL 04:02:23 M50
667 Arild Barlien SØMNA IL 04:02:48 M40
435 Edgar Åsland Bossmo&Ytteren IL 04:04:55 M55
467 Nils-Konrad Enge Bossmo og Ytteren IL 04:09:32 M55
793 Klaus Arnes SØMNA IL 04:14:05 M45
810 Magne Holand Sømna IL Ski 04:24:18 M40
109 Kjell-Arne Lange SØMNA IL 04:36:50 M70
953 Ronald Brennbakk Hattfjelldal IL 04:38:30 M45
628 Alf R Dahle Sømna IL Ski 04:41:20 M55
677 John Drevland Hilstad IL 04:53:31 M55
1034 Jan-Ivar Fløtnes Mosjøen malerservice 04:54:54 M45
175 Tove Karin Solli Brønnøy Sykkelklubb 04:59:56 K50
1160 Thaya Arumairasa SØMNA IL 05:31:27 M45
239 Elin Anita Pettersen Brønnøy Sykkelklubb 05:56:10 K50
244 Berit Emma Forsmo Kjærstad IL 05:59:20 K50
234 Lise Bjøru SØMNA IL 06:50:15 K40

Birken 2013
Plass Navn Klubb Tid Totalplass Pulje
Klasse: K25, (Kvinner 25 – 29 år) Makstid: 04:58:19
23 Solli, Maja Grøa IL / Statnett 04:02:52 185 12
Klasse: K30, (Kvinner 30 – 34 år) Makstid: 05:02:34
151 Tuven, Tina-Mari Korgen IL 05:44:35 1812 21
Klasse: K40, (Kvinner 40 – 44 år) Makstid: 04:54:26
76 Kjensli, Karin Kjærstad Il 04:27:14 486 17
Klasse: K45, (Kvinner 45 – 49 år) Makstid: 04:57:02
68 Klaussen, Marit Mosjøen 04:20:46 392 11
161 Aufles, Tove Mette NAV BIL 04:50:06 910 24
Klasse: K50, (Kvinner 50 – 54 år) Makstid: 05:10:03
109 Olsen, Torill Brønnøy Sykkelklubb 04:55:28 1024 17
113 Solli, Tove Karin Brønnøy sykkelklubb 04:56:16 1039 18
310 Pettersen, Elin Anita Brønnøy Sykkelklubb  07:16:58 2490 26
Klasse: K55, (Kvinner 55 – 59 år) Makstid: 05:09:47
65 Bentzen, Liv Brønnøy Sykkelklubb  05:00:25 1117 21
Klasse: M20, (Menn 20 – 24 år) Makstid: 03:57:11
84 Solli, Tarjei Grøa IL 03:11:00 252 1
480 Birkeland Mo, Marius Olderskog IL 04:16:54 5064 12
588 Aufles, Sigbjørn Olderskog IL  04:42:06 7016 17
Klasse: M25, (Menn 25 – 29 år) Makstid: 03:59:19
439 Solvang, Patrick Utskarpen IL 04:08:57 4410 12
637 Solvang, Raymond Utskarpen IL 04:36:41 6626 15
Klasse: M35, (Menn 35 – 39 år) Makstid: 03:58:57
138 Lenningsvik, Morten Korgen IL 03:34:40 1419 6
609 Barlien, Arild SØMNA IL 04:25:33 5785 14

Klasse: M40, (Menn 40 – 44 år) Makstid: 03:58:30
17 Tverå, Tor Ivar Korgen IL 03:09:51 222 1
149 Reinfjord, Nils-Andrè Sømna IL 03:28:19 1031 3
943 Luktvasslimo, Sverre 04:24:05 5656 8
1331 Åsland, Kenneth Bossmo & ytteren 05:01:38 8270 19
1408 Holand, Magne SØMNA IL 05:13:19 8858 24

Klasse: M45, (Menn 45 – 49 år) Makstid: 04:03:34
323 Reinfjord, Ole-Arnfinn Sømna il – ski 03:46:45 2412 5
353 Reinfjord, Werner SØMNA IL 03:48:47 2603 7
1253 Arnes, Klaus SØMNA IL 05:13:19 8857 24
1540 Arumairasa, Thaya Sømna IL Ski 06:47:02 11342 28

Klasse: M50, (Menn 50 – 54 år) Makstid: 04:03:48
288 Solli, Øyvind SØMNA IL 03:52:01 2947 7

Klasse: M55, (Menn 55 – 59 år) Makstid: 04:06:26
218 Solli, Ronny Grøa IL 04:02:09 3869 10
383 Enge, Nils-Konrad Bossmo og Ytteren IL 04:25:08 5742 12
728 Dahle, Alf R Sømna il – ski 05:21:00 9227 16

Klasse: M60, (Menn 60 – 64 år) Makstid: 04:16:42
217 Nordstoga, Halvor Mosjøen IL 04:36:03 6575 11

Klasse: M65, (Menn 65 – 69 år) Makstid: 04:28:46
18 Tverå, Ingvar Korgen IL 03:55:58 3296 6

Birken 2012
Klasse: M20, (Menn 20 – 24 år) Makstid: 03:38:02
21 Jensen, Rolf Einar Bossmo & Ytteren IL 02:38:22
78 Solli, Tarjei Grøa IL 02:56:45
354 Mo, Marius Birkeland Olderskog IL 03:50:15

Klasse: K25, (Kvinner 25 – 29 år) Makstid: 04:39:29
51 Solli, Maja NTNUI  04:01:39

Klasse: M25, (Menn 25 – 29 år) Makstid: 03:39:20
115 Danielsen, Jonas Bossmo&Ytteren IL Ski 03:08:16

Klasse: K30, (Kvinner 30 – 34 år) Makstid: 04:38:43
134 Tuven, Tina-Mari Korgen IL 05:21:35

Klasse: M30, (Menn 30 – 34 år) Makstid: 03:41:38
169 Lenningsvik, Morten Korgen IL 03:20:39

Klasse: K35, (Kvinner 35 – 39 år) Makstid: 04:38:23
89 Kjensli, Karin Kjærstad IL 04:34:05

Klasse: M35, (Menn 35 – 39 år) Makstid: 03:34:56
211 Nystuen, Kjell Drevja IL 03:18:34
494 Tverå, Mellet Korgen IL 03:44:17
1045 Fordelsen, Kent-Andre Rana Brannvesen BIL 05:01:37

Klasse: M40, (Menn 40 – 44 år) Makstid: 03:36:10
10 Tverå, Tor Ivar Korgen IL 02:43:20
111 Reinfjord, Nils-Andrè Sømna 03:04:05
212 Evensen, Ørjar Wærum SØMNA IL 03:12:16
434 Ottesen, Yngve Eek team XO/ Vågå IL/Norcem/Leca/Bygg.no 03:26:41

Klasse: K45, (Kvinner 45 – 49 år) Makstid: 04:31:30
150 Olsen, Torill Brønnøy Sykkelklubb 04:33:54
145 Landewall, Astrid Bossmo & Ytteren IL 04:32:42
169 Solli, Tove Karin Brønnøy Sykkelklubb 04:39:55

Klasse: M45, (Menn 45 – 49 år) Makstid: 03:38:07
298 Reinfjord, Werner Sømna IL Ski 03:24:33

Klasse: M50, (Menn 50 – 54 år) Makstid: 03:42:26
196 Solli, Øyvind Sømna IL 03:26:56

Klasse: M55, (Menn 55 – 59 år) Makstid: 03:43:42
205 Solli, Webjørn Drevja IL 03:42:21
221 Solli, Ronny Grøa IL 03:44:05 7
541 Dahle, Alf R Sømna IL Ski 04:37:11

Klasse: M60, (Menn 60 – 64 år) Makstid: 03:52:06
24 Tverå, Ingvar Korgen IL 03:22:46
184 Nordstoga, Halvor Mosjøen IL Ski 04:05:07

BIRKEN 2011
Klasse M60 Makstid 04:18:09
1 Virtakoivu, Pekka Lohjan Louhi 310 03:14:22
59 Tverå, Ingvar Korgen IL 3426 03:54:23
296 Tjønna, Jon Team Powerade 9785 04:59:50

Klasse M55 Makstid 04:08:07
1 Nygaard, Oddvar Bjørn Myhre Sport 235 03:10:29
233 Nordstoga, Halvor Mosjøen IL 6753 04:10:42

Klasse M50 Makstid 04:02:41
1 Aaby, Kristen Bjørn Myhre Sport 02:59:09
363 Solli, Ronny Grøa IL 04:02:37
104 Lande, Hermann Hattfjelldal IL 04:05:38
804 Dahle, Alf R Sømna IL  04:48:49
830 Åsland, Edgar Bossmo & Ytteren IL 04:51:51

Klasse: M45, (Menn 45 – 49 år) Makstid: 04:00:44
1 Jevne, Erling Is i rubben IF 02:53:41
449 Dahle, Tor Eirik Sømna IL 03:53:42
483 Reinfjord, Werner Sømna IL 03:55:54
519 Solli, Øyvind Sømna IL 03:58:30
1087 Luktvasslimo, Ove Jørn HV-01 04:54:41

Klasse: K45, (Kvinner 45 – 49 år) Makstid: 04:41:49
1 Weng, May Bente IL i BUL 03:19:40
2 Bolstad, Ragnhild Åslia Skilag/ØG 03:37:32
3 Grepperud, Ellen Team NorgesGruppen 03:37:33
227 Bakkan, Berit Hanne rana sykkelklubb 05:22:09

Klasse: M40, (Menn 40 – 44 år) Makstid: 03:55:51
1 Hjelmeset, Odd-Bjørn Fjellhug/ Vereide. Hyen 02:44:46
15 Tverå, Tor Ivar Korgen IL 03:05:46
166 Evensen, Ørjar Wærum Sømna IL 03:28:12
243 Reinfjord, Ole-Arnfinn Sømna IL 03:33:49
643 Ottesen, Yngve Eek Norcem/Leca/Bygg.no 04:01:41

Klasse: M35, (Menn 35 – 39 år) Makstid: 03:59:20
1 Rezac, Stanislav Patria Direct 02:39:54
2 Brink, Jörgen Team United Bakeries 02:39:55
3 Aukland, Anders Team Xtra personell 02:39:57
738 Tverå, Mellet Korgen IL 04:22:36
1594 Reinfjord, Nils-Andrè Sømna IL 2414 Brutt

Klasse: K25, (Kvinner 25 – 29 år) Makstid: 04:56:40
1 Boner, Serraina Engadin Skimaraton Team 03:11:17
4 Bjellånes, Karianne Henning Skilag 03:18:22
267 Tuven, Tina-Mari Korgen IL 06:22:15

Klasse: M20 Makstid: 03:49:54
1 Thygesen, Torgeir Skare IL Korlevoll 02:44:49
77 Solli, Tarjei Skogn IL 03:15:31

BIRKEN 2010

Klasse: K20, (Kvinner 20 – 24 år) Makstid: 04:35:53
1 Bjellånes, Karianne Henning Skilag 02:58:41
Klasse: M20, (Menn 20 – 24 år) Makstid: 03:38:52
1 Pedersen, Morten Eide Lillehammer Skiklub 02:36:30
25 Solli, Tarjei Grøa/Drevja 02:54:32
252 Dahle, Andreas Sømna IL 04:05:07
Klasse: M25, (Menn 25 – 29 år) Makstid: 03:42:23
1 Østensen, Simen Fossum IF 02:29:00
2 Jönsson, Markus Ulricehamns IF 02:35:14
3 Myrland, Anders Skogn IL (Rana) 02:35:59
Klasse: K30, (Kvinner 30 – 34 år) Makstid: 04:57:08
1 Hansson, Jenny Vålådalens Sport Klubb 02:57:33
106 Dalen, Ingjerd Hattfjelldal IL 05:24:08
Klasse: M35, (Menn 35 – 39 år) Makstid: 03:39:34
1 Aukland, Anders Team Xtra personell 02:27:19
2 Rezac, Stanislav PATRIA DIRECT TEAM 02:28:28
3 Alsgaard, Thomas 02:30:09
126 Tverå, Tor Ivar Korgen IL 03:12:03
129 Reinfjord, Nils-Andrè Sømna 03:13:15
318 Smedseng, Ole Martin Fokus Bank/Hellfjell 03:35:10
560 Barlien, Arild Sømna IL 04:05:22
Klasse: K40, (Kvinner 40 – 44 år) Makstid: 04:41:50
1 Linn, Anne Elisabeth Elvebakk Lillehammer Skiklub 524 03:21:02
284 Sætern, Lillian Hattfjelldal IL 05:50:19
284 Vesterlid, Pia Hattfjelldal IL 05:50:19
Klasse: M40, (Menn 40 – 44 år) Makstid: 03:40:03
1 Eritsland, Asbjørn Bjørn Myhre Sport 02:45:50
72 Jarmund, Bjørn Hattfjelldal IL 03:03:51
154 Reinfjord, Ole-Arnfinn Sømna IL 03:12:42
288 Evensen, Ørjar Wærum Sømna IL 03:26:57
646 Pedersen, Frank Rune Grane IL 04:01:58
904 Luktvasslimo, Ove Jørn HV-01 04:23:40
Klasse: K45, (Kvinner 45 – 49 år) Makstid: 04:34:53
1 Weng, May Bente Driv IL 03:15:33
209 Solli, Tove Karin Brønnøysund IL 05:33:29
276 Grolid, Solbjørg Hattfjelldal IL 06:04:27
Klasse: M45, (Menn 45 – 49 år) Makstid: 03:44:43
1 Solbakken, Fred Anders MEDICO 02:43:54
47 Nyland, Trond Alcoa Mosjøen 03:05:08
152 Storvik, Per Alcoa Mosjøen BIL 03:18:45
499 Dahle, Tor Eirik Sømna IL 03:52:23
605 Reinfjord, Werner Sømna IL 04:03:04
1494 Kristiansen, Morten Rana metall BIL 06:30:06
Klasse: K50, (Kvinner 50 – 54 år) Makstid: 04:54:56
1 Brudvik, Elisabeth Team Sport 1 Hamar/Vang Skiløperforening 03:30:56
196 Nordtug, Lisbet Hattfjelldal IL 06:04:27 20
Klasse: M50, (Menn 50 – 54 år) Makstid: 03:42:29
1 Engebretsen, Knut Beck Overtoppen / Bull Ski og kajakk 02:45:38
100 Kristensen, Thor Inge Mo Skilag 03:20:16
212 Solli, Webjørn Drevja IL/Arbeidstilsynet 03:35:31
242 Solli, Ronny Grøa 3 03:39:41
849 Dahle, Alf R Sømna IL ski 05:09:11
677 Nordvang, Tor Helge Bossmo og Ytteren IL 04:42:50
1145 Kjærvik, Sverre Olav Mock 06:32:03
Klasse: M55, (Menn 55 – 59 år) Makstid: 03:48:02
1 Nygaard, Oddvar Bjørn Myhre Sport 02:51:27
267 Nordstoga, Halvor Mosjøen Ski 04:14:14
286 Nilsen, Arne Greger Mock 04:17:08
330 Balto, Jan Helge Mosjøen IL 04:27:31
Klasse: M60, (Menn 60 – 64 år) Makstid: 03:59:09
1 Vehusheia, Oddvar Dølemo IL 03:07:04
20 Tverå, Ingvar Korgen IL 03:29:32


Resultater lokale løpere 2006:
Klasse: M16, (Menn 16-17 år) Makstid: 03:57:05
Solli, Tarjei, 04:04:16 (13,3 km/t)

Klasse: M30, (Menn 30 – 34 år) Makstid: 03:51:58
Hansen, Yngvar Alexander Kjærstad IL  03:17:44 (16,4 km/t)
Hagen, Erling Elkem BIL  04:15:07 (12,7 km/t)

Klasse: M35, (Menn 35 – 39 år) Makstid: 03:51:51
Tangen, Tom Roger Vefsn kommune BIL 03:48:05 (14,2 km/t)

Klasse: K40, (Kvinner 40 – 44 år) Makstid: 04:31:03
Klaussen, Marit Mosjøen IL 04:59:58 (10,8 km/t)
Grønbech, Berit Mosjøen IL 05:49:29 (9,3 km/t)

Klasse: M40, (Menn 40 – 44 år) Makstid: 03:51:48
Storvik, Per Elkem BIL 03:59:57 (13,5 km/t)

Klasse: M45, (Menn 45 – 49 år) Makstid: 03:52:04
Solli, Webjørn, 04:18:07 (12,6 km/t)
Solli, Ronny, 04:21:53 (12,4 km/t)

Klasse: M50, (Menn 50 – 54 år) Makstid: 03:57:38
Nordstoga, Halvor Mosjøen IL  04:34:29 (11,8 km/t)

Yngvar og Trond klarte merket (21.3.05)
Yngvar Hansen og Trond Nyland klarte merket på Birkebeinerrennet med god margin. Yngvar ble nr. 16 i sin klasse, bare 9 min bak vinneren. Trond Nyland ble nr. 92 i sin klasse ca. 30 min bak vinneren. Tom Roger Tangen kom bare 3 minutter bak merkekravet.

Klasse kvinner 35-39 år. Makstid for merket: 4:28:09
Marit Klaussen 4:54:07
Berith Grønbech 5:31:10
Klasse menn 25-29 år:
Jørn Grøvnes: 3:55:29. Makstid for merket: 3:40:39
Menn 30-34 år:
Yngvar Hansen: 3:03:49. Makstid for merket: 3:40:38
Erling Hagen: 3:48:14
Menn 35-39 år:
Tom Roger Tangen: 3:39:06. Makstid for merket: 3:36:11
Menn 40-44 år:
Trond Nyland: 3:25:30. Makstid for merket: 3:40:37
Per Storvik: 4:12:42.
Menn 55-59 år:
Asbjørn Turmo: 4:21:25. Makstid for merket: 4:07:45

 

Resultater rennet 2004 
Klasse: M50, (Menn 50 – 54 år) Makstid: 04:06:50
346 Nordstoga, Halvor Mosjøen IL 6146 4.36.35
Klasse: M40, (Menn 40 – 44 år) Makstid: 03:54:16
222 Varem, Kjell Mosjøen IL 8046 3.55.43
Klasse: M35, (Menn 35 – 39 år) Makstid: 03:59:50
275 Hagen, Even Hattfjelldal IL 9262 4.10.46
Klasse: M30, (Menn 30 – 34 år) Makstid: 04:02:38
199 Hagen, Erling Kjærstad 10957 4.14.11
Klasse: ME, (Menn Elite) Makstid: 03:31:12
119 Hansen, Yngvar Alexander Kjærstad IL 2224 3.10.09

Resultater rennet 2003
Klasse: M35, (Menn 35 – 39 år) Makstid: 03:56:15
147 Varem, Kjell Mosjøen IL 3.44.41
Klasse: M50, (Menn 50 – 54 år) Makstid: 03:58:36
399 Nordstoga, Halvor Mosjøen IL 4.17.42  

Resultater rennet 2002
Klasse: M35, (Menn 35 – 39 år) Makstid: 03:38:54
57 Nyland, Trond Kjærstad IL 3.17.13
Klasse: M55, (Menn 55 – 59 år) Makstid: 03:59:12
196 Turmo, Asbjørn Olderskog IL 3.53.39  

 

Resultater rennet 2001
Klasse: M50, (Menn 50 – 54 år) Makstid: 04:00:17
350 Turmo, Asbjørn Olderskog IL 4.09.29
Klasse: M45, (Menn 45 – 49 år) Makstid: 03:54:51
266 Nordstoga, Halvor Mosjøen IL 4.00.52
Klasse: M40, (Menn 40 – 44 år) Makstid: 03:43:31
364 Reinfjell, Geir Elkem Mosjøen 4.06.35
Klasse: M25, (Menn 25 – 29 år) Makstid: 03:55:57
168 Hansen, Yngvar Alexander Kjærstad IL 3.51.53

Resultater rennet 2000
Klasse: M35, (Menn 35 – 39 år) Makstid: 03:53:50
187 Varem, Kjell Mosjøen IL 5929 3.49.59
332 Reinfjell, Geir Elkem BIL Mosjøen 5658 4.12.02
Klasse: M40, (Menn 40 – 44 år) Makstid: 03:57:13
376 Drevland, Petter Olderskog IL 6079 4.11.58
Klasse: M45, (Menn 45 – 49 år) Makstid: 04:00:06
87 Lie, Hans Mosjøen IL 7404 3.39.35
237 Balto, Jan Helge Mosjøen IL 734 3.59.38
Klasse: M50, (Menn 50 – 54 år) Makstid: 04:06:57
268 Turmo, Asbjørn Olderskog IL 8753 4.01.45
Klasse: M55, (Menn 55 – 59 år) Makstid: 04:20:32
355 Olsen, Jan Elkem BIL 4.38.19

 

Resultater rennet 1999
Klasse: M35, (Menn 35 – 39 år) Makstid: 03:53:00
334 Reinfjell, Geir Elkem BIL Mosjøen 4.03.36
Klasse: M55, (Menn 55 – 59 år) Makstid: 04:20:10
340 Olsen, Jan Elkem BIL 4.31.27

 

Resultater rennet 1998
Klasse: M40, (Menn 40 – 44 år) Makstid: 04:01:50
228 Balto, Jan Helge Mosjøen IL 3.58.46

 

Birken 1997
Klasse: M55, (Menn 55 – 59 år) Makstid: 04:03:18
161 Strand, Aksel Kjærstad IL 3.57.06
Klasse: M70, (Menn 70 – 74 år) Makstid: 05:14:32
83 Sørstad, Arthur Kjærstad IL 5.58.21
Klasse: ME, (Menn Elite) Makstid: 03:16:49
53 Hagen, Even Kjærstad IL 19 3.07.34
Klasse: M20, (Menn 20 – 24 år) Makstid: 03:47:40
183 Steffenrem, Arne Mosjøen IL 3.46.42
Klasse: M40, (Menn 40 – 44 år) Makstid: 03:44:55
286 Balto, Jan Helge Mosjøen IL 3.54.45
307 Nordstoga, Halvor Mosjøen IL 3.59.21

 

Birken 1996
Klasse: ME, (Menn Elite) Makstid: 03:23:23
123 Hagen, Even Kjærstad IL 27 3.31.49

 

Birken 1995
Klasse: M35, (Menn 35 – 39 år) Makstid: 04:05:13

167 Drevland, Petter 4.06.27
252 Nilsen, Arne Greger 4.23.37
Klasse: M40, (Menn 40 – 44 år) Makstid: 04:08:13
126 Lie, Hans 3.59.27
199 Nordstoga, Halvor 4.13.15
213 Balto, Jan Helge 4.16.52
Klasse: M45, (Menn 45 – 49 år) Makstid: 04:13:33
227 Rystad, Sigurd 4.11.00

 

Birken 1994
Klasse: K45, (Kvinner 45 – 49 år) Makstid: 05:05:02

58 Strandheim, Berit 5.43.43
Klasse: M45, (Menn 45 – 49 år) Makstid: 03:58:49
3 Rystad, Ivar 3.11.33
126 Rystad, Sigurd 3.44.46
Klasse: M55, (Menn 55 – 59 år) Makstid: 04:17:58
82 Bastholm, Ulf 3.58.20

Birken 1993
Klasse: M45, (Menn 45 – 49 år) Makstid: 04:06:52
286 Rystad, Sigurd 4.04.25
Klasse: M50, (Menn 50 – 54 år) Makstid: 04:14:43
123 Bastholm, Ulf 3.58.33
Klasse: M20, (Menn 20 – 24 år) Makstid: 03:52:21
80 Steffenrem, Arne Mosjøen IL 3.31.07
88 Fjellheim, Egil Bossmo og Yttern IL 3.32.52
100 Reinfjord, Nils-Andrè Sømna IL 3.34.36
Klasse: M25, (Menn 25 – 29 år) Makstid: 03:46:35
121 Evensen, Ørjar Wærum Sømna IL 3.32.23
Klasse: M30, (Menn 30 – 34 år) Makstid: 03:43:05
225 Rørmark, Roy Sømna IL 3.42.54
589 Aakvik, Kjell Arne Olderskog IL 4.52.33
Klasse: M35, (Menn 35 – 39 år) Makstid: 03:41:07
316 Drevland, Petter Olderskog IL 4.01.47
Klasse: M40, (Menn 40 – 44 år) Makstid: 03:48:15
270 Balto, Jan Helge Mosjøen IL 3.59.13
293 Nordstoga, Halvor Mosjøen IL 4.03.28
318 Nilsen, Arne Greger Mosjøen IL 4.08.31
422 Hundålvatn, Magne Olderskog IL 4.32.42
Klasse: M45, (Menn 45 – 49 år) Makstid: 03:53:31
64 Lie, Hans Mosjøen IL 3.28.59
Klasse: M50, (Menn 50 – 54 år) Makstid: 03:54:59
538 Reinfjord, Arnold Sømna IL 4.57.27
Klasse: M55, (Menn 55 – 59 år) Makstid: 04:15:13
27 Pedersen, Torleif Leirfjord IL 3.37.25
93 Strand, Aksel Kjærstad IL 1369 3.51.35