Hattrennet

Hattrennet – 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 20001999 | 1997 | 19961994 | 199319921991 |  1990 | 19871967 | 19621940 |

hattrennet.no |   Bilder 2004Hattrennet – bilder | Skihistorisk oppslagsverk – Hattrennet |

Hattrennet 6. april 2019, resultater

Hattrennet 14. april 2018 – resultater  – bildeserie i Helgelendingen

Hattrennet 25. mars 2017 – resultater

Hattrennet 9. april 2016 – resultater 

Hattrennet 11. april 2015 – resultater

Hattrennet – lørdag 12.4.14
Kvinner 17-18 år
1 Rebecca Ohrn Vilhelmina IK 1:50.25
Kvinner 19-20 år
1 Hanna Vikman Gällivare Skidallians 1:57.59
Kvinner 21-25 år
1 Anne Lise Grubbmo Lierne IL 1:48.44
Kvinner 26-30 år
1 Marie Brox Sømna IL 1:56.08
2 Maja Solli Grøa IL 2:07.22
3 Bjørnhild Lande Hattfjelldal IL 2:26.12
Kvinner 41-45 år
1 Hilde Ivarrud Luftkrigsskolen 2:05.38
2 Karin Kjensli Kjærstad IL 2:10.29
Kvinner 46-50 år
1 Elin Nilsen Bossmo & Ytteren IL 1:47.58
Kvinner 51-55 år
1 Tove K. Solli Brønnøysund IL 2:35.12
Kvinner 56 – 60 år
1 Liv Bentzen Brønnøysund il 2:30.20
Menn 15-16 år
1 Ivar Tverå Korgen IL 1:46.25
2 Martin Utland Utskarpen IL 2:05.11
3 Jørgen Kvarsvik Kjella IL 2:11.50
4 Jørn Solli Mo orientering 2:21.27
Menn 17-18 år
1 Sondre Steinbakken Hattfjelldal IL 1:46.11
Menn 21-25 år
1 Rolf Einar Jensen Bossmo & Yttern IL 1:32.38
2 Tarjei Solli Grøa IL 1:35.05
3 Espen Sundsvik Frol IL 1:40.35
4 Andreas Berg Sandnessjøen IL 1:53.46
Menn 26-30 år
1 Tor Larsson Storuman IK 1:35.27
2 Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 1:40.47
3 Joakim Klaussen Aakvik Mosjøen IL 1:49.18
Menn 31-35 år
1 John Kristian Dahl Strindheim IL 1:32.34
2 Rune Magnus Sirijord Hattfjelldal IL 1:45.09
3 Petter Myren Kvaløysletta skilag 1:46.38
4 Torgeir Nilsen Rekve Bleikvassli IL 2:13.03
Menn 36-40 år
1 Ola Stenseth Topp Team 1:46.12
2 Erik Made Tärna IK Fjälvinden 2:03.52
3 Ole Anton Sørdal Hattfjelldal IL 2:05.18
4 Mellet Tverå Korgen IL 2:08.09
5 Arild Barlien Sømna IL 2:10.03
Menn 41-45 år
1 Tor Ivar Tverå Korgen IL 1:42.22
2 Steinar Hanem Hattfjelldal IL 1:43.32
3 Nils Andre Reinfjord Sømna IL 1:47.01
4 Per Sverre Engdal Hattfjelldal IL 2:01.37
5 Espen Kalkenberg Skonseng IL 2:02.00
6 Terje Håkonsen Bossmo & Yttern IL 2:15.42
7 Tom Ivar Olsen Sømna IL 2:21.20
Menn 46-50 år
1 Even Hagen Hattfjelldal IL 1:46.47
2 Trond Hågensen V BIL 2:19.50
3 Ole Anbjørn Solli Rana Brannvesen 2:21.29
Menn 51-55 år
1 Tom Ingebrigtsen Alcoa 2:03.07
2 Ralf Peter Michler Byåsen Skiklubb 2:04.29
Menn 56-60 år
1 Ola Berget Skauga IL 1:37.48
2 Torstein Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 1:47.43
3 Webjørn Solli Drevja IL 1:52.44
4 Ronny Solli Grøa IL 2:02.50
5 Eirik Vefsnmo Byåsen IL 2:10.28
6 Alf Dahle Sømna IL 2:28.09
Menn 61-65 år
1 Sverre Amundsen Mo Skilag 1:54.23
2 Per Arild Bolaas Steinkjer SK 1:57.53
3 Rune Karlsen Osan Skilag 2:03.57
4 Herman Lande Hattfjelldal IL 2:03.59
5 Leif Røli Utskarpen IL 2:05.40
Menn 66-70 år
1 Yngvar Tverå Korgen IL 1:57:52
Menn 71-75 år
1 Richard Kringhaug Valnesfjord IL 2:03:52

Resultater 2013 

Resultater 2012

Hattrennet for 71. gang lørdag 10. april 2010
Kvinner 21-25 år
1 Hanne Hegge Bergan Lødingen IL 2:08.47
Kvinner 26-30 år
1 Kjersti Solem N.T.N.U.I 2:25.35
Kvinner 41-45 år
1 Elin Nilsen Bossmo & Yttern IL 1:48.14
Kvinner 46-50 år
1 Tove Karin Solli Brønnøysund 2:35.59
2 Mona Lisa Halvorsen 3:41.25 1:05.26
Menn 15-16 år
1 Hakon Hjerpås Hattfjelldal IL 2:02.44
Menn 17-18 år
1 Emil Sorsell Storforshei IL 1:50.00
Menn 19-20 år
1 Torstein Østnor Lierne IL 1:36.16
2 Tarjei Solli Skogn IL 1:36.24
3 Rolf Einar Jensen Bossmo & Ytteren IL 1:40.50
Menn 21-25 år
1 Tor Larsson Skellefteå IK 1:34.59
2 Markus Ottosson IK Umeå 1:35.47
3 Håvard Hegge Bergan Lødingen IL 1:42.03
4 Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 1:42.15
Brutt: Andreas Sorsell Storforshei IL
Menn 26-30 år
1 Eldar Rønning Skogn IL 1:30.32
2 Erik Nordstoga Mosjøen IL 1:47.57
3 Lars H. Tømmervik Malm IL 1:57.21 26.49
Menn 31-35 år
1 Stian Breivik Leirfjord IL 1:32.50
2 Jon Inge Kvalbukt Bjerka IL 1:42.06
3 Morten Lenningsvik Korgen IL 1:45.42
4 Tor Inge Tverå Korgen IL 1:48.01
Menn 36-40 år
1 Yngvar Hansen Mosjøen IL 1:38.28
2 Nicolai Heilemann Mosjøen IL 1:40.51
3 Trond Johansen Åga IL 1:44.17
4 Steinar Hanem Hattfjelldal IL 1:47.59
5 Per Sverre Engdal Hattfjelldal IL 1:56.19
6 Arild Barlien Sømna IL 2:00.33
7 Rolf-Jøran Bredesen Sømna IL 2:08.52
Menn 41-45
1 Bjørn M. Jarmund Hattfjelldal IL 1:38.17
2 Ørjan Wærum Evensen Sømna IL 1:42.23
3 Ole Andre Reinfjord Sømna IL 1:44.44
4 Svein Oluf Øren Team Haugen 1:45.40
5 Ståle Brennhaug Fiplingdal IL 1:46.44
6 Kjell A Nordheim Hattfjelldal IL 1:51.33
7 Frank Pedersen Grane IL 1:59.32
8 Werner Reinfjord Sømna IL 1:59.41
9 Andre Gartland Harran IL 2:04.42
10 Geir Lauten Team Haugen 2:15.00
11 Øyvind Skarstad Harran IL 2:17.08
12 Frithjof Pedersen Team Haugen 2:21.03
Menn 46-50 år
1 Trond Nyland Kjærstad IL 1:41.06
2 Per Storvik Alcoa 1:48.02
3 Tor Erik Dahle Sømna IL 1:51.26
4 Frank Kenneth Olsen Bjerka IL 2:01.00
5 Øyvind Solli Sømna IL 2:02.57
Menn 51-55 år
1 Ola Berget Skauga IL 1:37.41
2 Torstein Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 1:41.04
3 Thor Inge Kristiansen Mo Skilag 1:44.24
4 Ralf-Peter Michler Byåsen Skiklubb 1:54.01
5 Webjørn Solli Drevja IL 1:55.01
6 Ronny Solli Grøa IL 1:58.59
7 Atle Jonny Waltila Stålkameratene 2:10.33
8 Nils Konrad Enge 2:13.58
9 Alf Dahle Sømna IL 2:17.32
10 Ingar Solberg Olderskog IL 2:25.59
Kvinner 56-60 år
1 Liv Berntsen Sport Torghatten 2:36.01
Menn 56-60 år
1 Sverre Alfred Amundsen Mo Skilag 1:51.25
2 Harald Solem Elnesvågen IL 2:00.32
3 Hermann Julian Lande Hattfjelldal IL 2:01.45
4 Halvor Norstoga Mosjøen IL 2:04.37
5 Arne Greger Nilsen Mosjøen IL 2:04.43
6 Knut Gabrielsen Bossmo & Yttern IL 2:04.54
Menn 61-65 år
1 Ingvar Tverå Korgen IL 1:53.30
2 Ivar Rystad Kjærstad IL 1:55.00
3 Leif Asbjørn Røli Utskarpen IL 2:01.10
4 Otto Simskar Grane 2:06.15
5 Arne Ramdal Frol IL 2:19.36
Menn 66-70 år
1 Richard Kringhaug Valnesfjord IL 1:55.52
2 Torleif Pedersen Leirfjord IL 2:13.36
3 Bernt Ryggvik Frostad IL 2:15.39
Menn 71-75 år
1 Arvid Hermann Valøen Steinkjer skiklubb 2:11.44
2 Svante Karlsson Västerbotten Veteraner 3:04.56
Menn 76 år og eldre
1 Odd Halseth NSB Steinkjer 2:24.21

Hattrennet 19.4.09 – resultater

Hattrennet 5. april 2008
Les HAs reportasje fra rennet

Kvinner 26-30 år
1 Ingjerd Dalen Hattfjelldal IL 2:24.49
Kvinner 36-40 år
1 Elin Nilsen Bossmo & Ytteren IL 1:41.55
2 Stine Engdal Hattfjelldal IL 2:14.56
Menn 15-16 år
1 Mikael Brørs Steinkjer skiklubb 2:36.20
Menn 17-18 år
1 Parich Mattson Skonseng IL 2:05.13
Menn 19-20 år
1 Jonas Sæther Leksvik IL 1:40.14
Menn 21- 25 år
1 Niklas Dyrhaug, Tydal IL 1:31.26
2 Marius Lande, Henning Skilag 1:32.48
3 Lars Ljung, Huddiksvall IK 1:32.51
4 Markus Ottoson, Skellefteå IK 1:32.54
5 Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 1:43.29
6 Stian Hansen Elkem BIL 2:10.48
Menn 26-30 år
1 Eldar Rønning SKOGN IL 1:27.50
2 Erik Nordstoga Mosjøen IL 1:45.45
3 Eivind Kroken Bobil 1:58.00
4 Lars Håvard Tømmervik Malm IL 2:10.51
Menn 31-35 år
1 Stian Breivik Leirfjord IL 1:40.20
2 Steinar Hanem Hattfjelldal IL 1:44.12
3 Terje Kalland Mosjøen P.I.L. 2:02.33
4 Arild Barlien Sømna IL 2:04.03
5 Bjørn Arve Bønå Visto IL 2:04.08
Menn 36-40 år
1 Frode Estil Byåsen IL 1:27.53
2 Yngvar Hansen Kjærstad IL 1:36.19
3 Nils A Reinfjord Sømna IL 1:41.22
4 Ståle Brennhaug Fiplingdal IL 1:44.08
5 Ole A. Reinfjord Sømna IL 1:47.45
6 Kjell Vidar Nordheim Hattfjelldal IL 1:49.34
7 Truls Ryum N.T.M.U.I 1:50.41
8 Per Sverre Engdal Hattfjelldal IL 1:58.56
Menn 41-45 år
1 Trond Nyland Elkem BIL 1:41.46
2 Even Hagen Hattfjelldal IL 1:45.48
3 Kjell Varem Mosjøen IL 1:49.21
4 Per Storvik Elkem BIL 1:49.27
5 Ole Morten Wie Mo O-klubb 2:00.00
6 Werner Reinfjord Sømna IL 2:00.57
7 Frank Pedersen Grane IL 2:12.28
8 Hans Tetli Verraboten IL 2:34.43
Menn 46-50 år
1 Ola Berget Skauga IL 1:37.31
2 Ralf Peter Michler Byåsen Skiklubb 1:49.55
3 Gunnar Kvarsvik Kjella IL 1:50.41
Menn 51-55 år
1 Ole I Dyrhaug Tydal IL 1:45.26
2 Tor Inge Kristiansen Mo Skilag 1:45.47
3 Webjørn Solli Drevja IL 1:49.21
4 Terje Karioliussen Team Ludviksen 1:52.15
5 Arne Greger Nilsen Mosjøen IL 2:05.32
6 Ingar Solberg Olderskog IL 2:20.15
Menn 56-60 år
1 Ingvar Tverå Korgen IL 1:52.52
2 Leif Røli Utskarpen IL 1:59.18 06.26
Brutt: Sverre Amundsen Mo Skilag
Menn 61-65 år
1 Egil Brørs Steinkjer skiklubb 1:46.06
2 Einar Lindberg Valnesfjord IL 1:56.17
3 Otto Simskar Grane IL 1:56.22
4 Gunnar Rønning Fåset IL 2:10.49
5 Hedly Tjønna Hattfjelldal IL 2:12.43
6 Dan Volland Susendal IL 2:21.07
Menn 66-70 år
1 Richard Kringhaug Bodø Vegvesen 1:52.29
2 Bernt Ryggvik Frostad IL 2:08.54
3 Birger Hanem Hattfjelldal IL 2:13.37
4 Oddbjørn Alstadsæter Fauske IL 2:48.08
Menn 71-75 år
1 Odd Halseth NSB Steinkjer 2:09.02
2 Ole Ormseth Mo Skilag 2:18.06
Brutt Vebjørn Holmen Røsvatn IL

 

Hattrennet 14. april 2007
Kvinner 17-18 år

1 Ragne Rønning Skogn IL 2:14.42
Kvinner 26-30 år
1 Anette Foss Lia Hof IL 2:09.24
2 Ingjerd Dalen Hattfjelldal IL 2:37.18
Kvinner 36-40 år
1 Elin Nilsen Bossmo & Ytteren IL 1:54.54
2 Stine Engdal Hattfjelldal IL 2:26.40
3 Unni Vatshaug Drevja IL 2:09.21
4 Lena Reinfjord Sømna IL 3:18.32
Menn 15-16 år
1 Håkon Husby Grane IL 2:25.10
2 Øystein S. Langjord Mosjøen IL 2:29.33
Menn 17-18 år
1 Øyvind Ruud Gruben Ski 1:59.20
2 Kristian Reinfjord Sømna IL 2:00.12
Menn 19-20 år
1 Morten Johansen Bossmo & Ytteren IL 2:00.32
2 Petter Halseth Stod IL 2:08.23
Menn 21-25 år
1 Eldar Rønning Skogn IL 1:48.02
2 Tor Larsson Skellefteå IK 1:53.28
3 Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 1:56.08
Menn 26-30 år
1 Rune Sirijord Hattfjelldal IL 1:56.02
2 Morten Lenningsvik Korgen IL 2:05.50
3 Erik Nordstoga Mosjøen IL 2:06.38
4 Joakim Sæther HV 12 2:07.11
Menn 31-35 år
1 Yngvar Hansen Kjærstad IL 1:49.00
2 Nils A. Reinfjord Sømna IL 1:55.56
3 Steinar Hanem Hattfjelldal IL 1:57.52
4 Terje Kalland Mosjøen P.I.L. 2:33.42
Menn 36-40 år
1 Even Hagen Hattfjelldal IL 2:00.00
2 Tom Roger Tangen Vefsn Kommune BIL 2:01.59
3 Ole A. Reinfjord Sømna IL 2:04.23
4 Snorre Bogfjellmo Mosjøen PIL 2:10.21
5 Andre Gartland Harran IL 2:10.40
6 Karl Hjørnerød Remma IL 2:11.59
7 Olav Oldernes Korgen IL 2:12.40
8 Ole M. Wie Åga IL 2:14.01
9 Per S. Engdal Hattfjelldal IL 2:14.54
10 Frode Nygård Remma IL 2:31.39
Menn 41-45 år
1 Per Storvik Elkem BIL 2:00.09
2 Bjørn Rønning Mosjøen IL 2:09.01
3 Werner Reinfjord Sømna IL 2:11.30
4 Kjell Varem Mosjøen IL 2:11.31
5 Eldar Reinfjord Sømna IL 2:19.37
6 Johan Piribauer Moskel IK 2:38.43
Menn 46-50 år
1 Ola Berget Skauga IL 1:51.24
2 Tom Ingebriktsen Røsvatn IL 2:01.37
3 Ralf Peter Michler Byåsen IL 2:02.54
4 Gunnar Kvarsvik Kjella IL 2:06.11
5 Alf Arne Wilhelmsen Mosjøen IL 2:20.39
6 Alf Dahle Sømna IL 2:25.59
7 Ingar Solberg Olderskog IL 2:42.46
Menn 51-55 år
1 John Drevland Hilstad IL 2:06.39
2 Kjell A. Heia Grong IL 2:13.26
3 Halvor Norstoga Mosjøen IL 2:17.48
4 Jon E. Nersund Leirfjord IL 2:30.19
Menn 56-60 år
1 Sverre Amundsen Mo Skilag 1:56.19
2 Egil Brørs Steinkjer skiklubb 1:57.26
3 Ingvar Tverå Korgen IL 2:01.14
4 Svein A. Dahl Grong IL 2:07.16
5 Otto Simskar Grane IL 2:11.21
6 Leif Røli Utskarpen IL 2:11.50
7 Jan Aufles Kjærstad IL 2:19.45
8 Odd Lillemo Korgen IL 2:21.38
Menn 61-65 år
1 Einar Lindberg Valnesfjord IL 2:10.30
2 Asbjørn Turmo Olderskog IL 2:22.06
3 Dan O. Vollan Susendal IL 2:29.10
4 Kjell A. Lange Sømna IL 2:31.01
5 Hedly Tjønna Hattfjelldal IL 2:36.49
Menn 66-70 år
1 Torleif Pedersen Leirfjord IL 2:12.22
2 Birger Hanem Hattfjelldal IL 2:22.15
3 Bernt Ryggvik Frostad IL 2:24.04
4 Oddbjørn Alstadsæther Fauske IL 2:40.07
Menn 71-75 år
1 Odd Halseth NSB Steinkjer 2:24.16

 

Hattrennet 1. april 2006


Kvinner klasse K4

Beate Breivik Spillum 1,54,10
Berit Amundsen Hilstad 2,02,29
Britt Ina Hals Leirfjord IL 2,25,26
K5
Elin Nilsen Bossmo&Ytteren 1,43,54
K6
Liv Flått Hållingen 2,09,36
M1 17-18 år
Ørjan Steinbakken Hattfjelldal 1,56,17
M1 19-20 år
Marius Lande Henning Skilag 1,39,10
Even Husby Grane IL 1,50,34
M2
Jonas Kolstad Henning Skilag 1,34,04
Ståle Sirijord Hattfjelldal 1,43,04
Lars Tømmervik Malm IL 1,58,12
Tor Amundsen Mo Skilag 1,59,42
M3
Rune Sirijord Hattfjelldal 1,39,18
Stian Breivik Leirfjord IL 1,39,29
Jon I. Kvalbukt Stål 1,39,29
Morten Lenningsvik Korgen 1,54,09
Jostein Einrem Mosjøen 1,55,19
Joakim Sæther Mosjøen 2,02,22
Øyvind A. Johansen Hilstad 2,03,22
Torgeir Evensen Hilstad 2,09,20
M4
Yngvar Hansen Kjærstad IL 1,37,36
Roar Lillefjell Stod IL 1,41,31
Steinar Hanem Hattfjelldal 1,46,16
Martin Skjervagen Mosjøen Politi 1,58,52
Frode Nygård Remma IL 2,14,13
Per S. Engdal Hattfjelldal 2,28,32
M5
Nils Andre Reinfjord Sømna 1,44,15
Even Hagen Hattfjelldal 1,48,40
Ola A. Reinfjord Sømna 1,55,11
Karl Oskar Hjørnerød Remma IL 2,02,34
Trond Hågensen Stål Brutt
M6
Tore Nilsskog Åga 1,50,34
Per Storvik Elkem BIL 1,51,56
Tom Ingebrigtsen Røsvatn IL 1,52,43
Kjell Varem Mosjøen 1,55,29
Hugo Lande Terråk 2,04,18
Eldor Reinfjord Sømna 2,15,28
Werner Reinfjord Sømna 2,30,56
M7
Leo Lyngstad Lierne 1,47,49
Ralph P. Michler Reg.sykeh Tr.heim 1,51,01
Roy Ove Tverå Moch 1,51,08
Tor J. Kristiansen Mo Skilag 1,51,27
Gunnar Kvarsvik Kjella IL 1,52,52
Webjørn Solli drevja.com 1,55,07
John Drevland Hilstad 1,56,51
Pål Homnes Stål 1,57,14
Alv Arne Wilhelmsen Remma IL 1,57,31
Terje Karoliussen Stål 1,59,26
Svein Holten Kjella IL 2,10,46
Ingar Solberg Olderskog IL 2,11,19
Odd. E. Lorentzen Sandnessjøen IL 2,15,05
Geir Rådmannsøy Sandnessjøen IL 2,27,31
Alf Dahle Sømna 2,31,42
M9
Sverre Amundsen Mo Skilag 1,44,58
Ingvar Tverå Korgen 1,55,40
Leif Røli Utskarpen 1,58,29
Otto Simskar Grane IL 2,00,32
Jan Aufles Kjærstad IL 2,01,42
Asbjørn Turmo Olderskog IL 2,06,53
Hedly Tjønna Hattfjelldal 2,12,35
M10
Audun Kolstad Henning Skilag 1,44,15
Johannes Okstad Hållingen 2,00,31
Gunnar Rønning Fåset IL 2,08,11
Bernt Ryggvik Frostad 2,15,16
Kjell A Lange Sømna 2,17,28
Oddvar Strøm Nordli IL 2,18,28
Tord Andersson Tävelsjø AIK 2,49,29
M11
Birger Hanem Hattfjelldal 2,10,51
Asbjørn Bjørhusdal Elva/Namssk.IL 2,20,45
M12
Odd Halseth Jernbanen BIL 2,11,03
Vebjørn Holmen Røsvatn IL 2,12,54
Kjell Trondsen Kjærstad IL 2,20,43

 

Hattrennet 9. april 2005 – Mann døde under Hattrennet
En 70-år gammel mann døde under Hattrennet i dag. Mannen er fra Trøndelag. Dødsfallet satte naturlig nok en demper på rennet. Et renn som ble vunnet av Eldar Rønning, mens sprinteren Tor Arne Hetland ble nr. 2. I dameklassen vant Elin Nilsen, Karianne Bjellånes gikk også et meget godt løp og ble nr. 2. Blant våre lokale løpere merker vi oss Jan Aufles fra Kjærstad, som vant klasse M9 (55-59 år), på en meget god tid. Sydenturen som blir trukket på startnumrene, ble vunnet av Kari Sjåvik fra Mosjøen.

K1
1 Karianne Bjellånes B&Y IL 1:41.26
K2
1 Anette Foss Lia, Hof IL 1:50.15
2 Marit Karlsen Leksvik IL 1:59.05
K5
1 Elin Nilsen Bossmo&Ytteren IL 1:37.18
K6
1 Frid Hansen Bossmo&Ytteren IL 1:58.13
M1
1 Tor Larsson Ik Fjällvinden 1:35.33
2 Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 1:41.15
3 Even Husby Grane IL 1:47.16
M2
1 Eldar Rønning Skogn IL 1:24.46
2 Øyvind A Johansen Hilstad IL 1:36.57
3 Audun Thonstad Strindheim IL 1:42.37
4 Lars H Tømmervik Malm IL 1:48.41
M3
1 Stian Breivik Leirfjord IL 1:34.39
2 Rune Sirijord Hattfjelldal IL 1:40.12
3 Thomas Sandvik Otterøy IL 1:41.13
4 Jostein Einrem Mosjøen IL 1:47.14
5 Christian A Helland Hattfjelldal IL 2:26.09
M4
1 Tor Arne Hetland Byåsen IL 1:28.13
2 Yngvar Hansen Kjærstad IL 1:32.59
3 Nils A. Reinfjord Sømna IL 1:36.28
4 Gøran Nordeng Utskarpen IL 1:42.57
5 Steinar Hanem Hattfjelldal IL 1:43.42
6 Vidar Leirvik, Leinstrand IL 1:50.07
7 Nygård Frode Remma IL 2:02.52
M5
1 Jan E. Johansen Mo Skilag 1:37.00
M6
1 Trond Nyland Elkem Bil 1:37.07
2 Arne Ugseth Elvalandet IL 1:38.59
3 Gunnar Kvarsvik Kjella IL 1:42.58
4 Per Storvik Elkem Bil 1:44.32
5 Tom Ingebrigtsen Elkem Bil 1:47.42
6 Kjell Varem Mosjøen IL 1:49.47
7 Geir Reinfjell Elkem Bil 1 :52.07
8 Knut Kjønnås Hellfjell 2:03.22
M7
1 Torstein Bjørhusdal Elva/Namsk. 1:30.43
2 Ola Berget Skauga IL 1:33.40
3 Ralf P Michler Reg. Sykeh. Tr.heim 1:43.08
4 Webjørn Solli Olderskog IL 1:47.57
5 Ingar Solberg Olderskog IL 2:03.38
M8
1 Jarle Thonstad Heimdal IL 1:35.36
2 Svein Dahl Jernbanen BIL 1:49.48
M9
1 Jan Aufles Kjærstad IL 1:44.48
2 Leif Røli Utskarpen IL 1:46.55
3 Terje Nilsen Stålkameratene 1:49.28
4 Ivar Rystad Kjærstad IL 1:50.24
5 Dan Vollan Omar Susendal 1:57.14
6 Asbjørn Turmo Olderskog IL 2:01.39
7 Alan Johansen Åga IL 2:02.40
8 Kjell Heggstad Leirådal IL 2:04.29
M 10
1 Arve Lindstrøm Malm IL 1:50.20
2 Torvald Lamo Mo Skilag 1:51.28
3 Bernt Ryggvik Frostad IL 1:58.35
4 Tord Andersson Tavelsjø AIK 2:43.52
M 11
1 Birger Hanem Hattfjelldal IL 2:01.44
2 Asbjørn Bjørhusdal Elva/Namssk. 2:10.57
3 Svante Karlsson Dalasjø IK 2:18.51
M 12
1 Odd Halseth Jernbanen BIL 1:55.37

 

Hattrennet 17. april 2004

K1 16-19 år
Karianne Bjellånes Bossmo&Ytteren 1,58,38
Moa Larsson Tärna 2,04,38
Line Ruud Gruben ski 2,05,55
K2 20-24 år
Kine Beate Bjørnås Varden IL 1,41,32
Anette Foss Lia Hof IL 2,07,10
K5 35-39 år
Elin Nilsen Bossmo&Ytteren 1,39,45
M1 16-19 år
Tor Larsson Tärna 1,41,09
Johan Bräenstränstrom Boliden 1,44,50
Ståle Sirijord Hattfjelldal 1,52,29
Stian Lamo Hanssen Grane IL 1,53,01
Even Husby Grane IL 1,54,28
Martin Vatshaug Drevja IL Brutt
M2 20-24 år
Stig Rune Kveen Strindheim IL 1,36,48
Audun Thonstad Strindheim IL 1,45,08
Rune Sirijord Hattfjelldal 1,47,47
Øyvin Arne Johansen Hilstad 1,51,46
Lars H. Tømmervik Malm IL 2,04,59
M3 25-29 år
Jan Inge Rosenvinge Foldereid IL 1,39,46
Jostein Einrem Mosjøen 1,50,59
Jørn Grøvnes Kjærstad IL 1,55,22
Terje Kallerud MOCK 2,24,58
M4 30-34 år
Frode Estil Sørli IL 1,32,30
Yngvar Hansen Kjærstad IL 1,37,16
Nils A. Reinfjord Sømna 1,45,14
Gøran Nordeng Utskarpen 1,49,53
Steinar Hanem Hattfjelldal 1,50,13
M5 35-39 år
Trond Nyland Elkem BIL 1,50,36
Øyvind Pedersen Fjeld IL 1,52,27
Jim Ingebrigtsen Røsvatn IL 1,52,29
Dag F. Bjerknesli Elkem BIL 2,01,30
M6 40-44 år
Vidar Djupos Stål 1,42,56
Jostein Bakken UL Daggry 1,46,44
Kjell Varem Mosjøen 1,52,14
M6 40-44 år
Gunnar Kvarsvik Kjella IL 1,55,41
Ralph P. Michler Reg.sykehuset Tr.heim 1,56,20
Øyvind Bjørkås Røsvatn IL 1,58,03
Roy Ove Tverå MOCK 1,59,38
Geir Reinfjell Elkem BIL 2,02,26
Stig Halvorsen Stål 2,12,23
M7 45-49 år
Ola Berget Skauga IL 1,36,02
Torstein Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 1,39,29
Terje Karoliussen Stål 1,54,56
Roald Johnsen Kabelvåg 1,59,27
Kurt Sandsæter Follafoss 2,02,59
Webjørn Solli Olderskog IL 2,03,43
M8 50-54 år
Jarle Thonstad Heimdal 1,42,49
Sverre Amundsen Mo Skilag 1,49,01
Steinar Arnesen Skonseng IL 1,52,13
Leif Røli Utskarpen 1,54,11
Ole Thonstad Heimdal 1,58,24
Rubert Simonsen Landøen IF 2,06,44
Jan Aufles Kjærstad IL 2,07,04
Halvor Nordstoga Spring 88 2,17,34
M9 55-59 år
Ingvar Tverå Korgen 1,52,14
Otto Simskar Grane IL 2,01,50
Terje Nilsen Stål 2,03,43
Einar Lindberg Valnesfjord IL 2,05,43
Asbjørn Turmo Olderskog IL 2,07,15
Dan Vollan Susendal 2,08,58
M10 60-64 år
Richard Kringhaug Vegvesenet BIL 1,50,38
Arve Lindstrøm Malm IL 1,58,35
Torvald Lamo Mo Skilag 2,07,17
Bernt Ryggvik Frostad 2,07,17
Kjell Hopen Elvalandet IL 2,07,27
Svante H. Karlsson Dalasjø IK 2,30,51
Tord Andersson Tävelsjø AIK 2,30,51
Oddbjørn Alstadsæter Fauske IL 2,33,48
M11 65-69 år
Birger Hanem Hattfjelldal 2,09,19
Asbjørn Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 2,11,00
Nils Ingebrigtsen Røsvatn IL 2,23,49
M12 70-74 år
Tryggve Sagmo Overhalla IL 2,17,50

 

HATTRENNET 2003 – Lørdag 29. mars

Damer 20-24 år
Marita Aksnes NTNUI 2,40,53
Damer 30-34 år
Elin Nilsen Bossmo&Ytteren 1,51,45
Damer 35-39 år
Unni Vatshaug Drevja IL 2,13,15
Herrer 16-19 år
Stian Sjonbotn Bossmo&Ytteren 1,50,35
Martin Vatshaug Drevja IL 1,53,06
Kim Aastrøm Stål 1,54,53
Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 1,58,03
Andreas Sorsell Stål 1,58,55
Stian Lamo Hanssen Grane IL Brutt
Herrer 20-24 år
Øyvind Johansen Hilstad IL 1,52,16
Rune Sirijord Hattfjelldal IL 1,52,41
Jørn Grøvnes Kjærstad IL 2,03,03
Lars H. Tømmervik Malm IL 2,05,12
Herrer 25- 29 år
Yngvar Hansen Kjærstad IL 1,46,22
Nils A. Reinfjord Sømna 1,50,32
Jostein Einrem Mosjøen 2,05,44
Steinar Hanem Hattfjelldal 2,06,18
Stian Breivik Leirfjord IL Brutt
Herrer 30- 34 år
Ole A. Reinfjord Sømna IL 1,55,22
Erling Hagen Kjærstad IL 2,11,45
Herrer 35- 39 år
Even Hagen Kjærstad IL 1,49,07
Kjell Varem Mosjøen IL 1,56,28
Per Storvik Elkem BIL 2,04,56
Dag F. Bjerknesli Elkem BIL 2,08,37
Tom Eriksen Frikransen 2,09,11
Odd Morten Aalberg Follafoss IL 2,11,03
Jonny Haldorsen Leirfjord IL 2,15,10
Herrer 40-45 år
Torstein Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 1,46,32
Jostein Bakken Utskarpen 1,53,42
Tore Nergård Grong IL 1,54,54
Tom Ingebrigtsen Røsvatn IL 1,56,58
Ralph P. Michler Reg.sykehuset Tr.heim 2,06,14
Geir Reinfjell Elkem BIL 2,08,12
Øyvind Bjørkås Røsvatn IL 2,08,40
John Peter Garnes Halsøy IL Brutt
Herrer 45-49 år
Jan Helge Balto Mosjøen IL 2,11,45
Webjørn Solli Olderskog IL 2,29,06
Herrer 50-54 år
Jarle Thonstad Heimdal 1,51,33
Leif Røli Utskarpen IL 2,00,39
Ingvar Tverå Korgen IL 2,07,26
Halvor Nordstoga Mosjøen IL 2,12,16
Herrer 55-59 år
Egil Brørs Steinkjer skiklubb 1,53,42
Stein Sivertsen Leirådal IL 1,58,03
Otto Simskar Trofors skilag 2,08,39
Asbjørn Turmo Olderskog IL 2,03,19
Dan Vollan Susendal IL 2,12,49
Herrer 60-64 år
Arvid Valøen Steinkjer skiklubb 2,06,41
Bernt Ryggvik Frostad IL 2,09,51
Birger Hanem Hattfjelldal IL 2,12,49
Arve Lindstrøm Malm IL Brutt
Herrer 64-69 år
Egil Tetli Follafoss IL 2,06,31
Vebjørn Holmen Røsvatn IL 2,08,42
Asbjørn Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 2,13,46
Odd Halseth NSB Steinkjer Brutt

 

HATTRENNET 2002 – Lørdag 20. april

K2 20-24 år
Kine Beate Bjørnås Varden IL 1,49,59
Anne Marte Hals Mosjøen IL 2,14,19
K3 25-29 år
Evelyn Lauvstad Hanevold Strindheim IL 2,17,20
K4 30-34 år
Elin Nilsen Bossmo&Ytteren 1,43,38
K5 35-39 år
Unni Vatshaug Drevja IL 2,18,02
M1 16-19 år
Stian Sjonbotn Bossmo&Ytteren 1,47,36
Martin Vatshaug Drevja IL 1,54,11
Martin S. Tømmervik 1,58,41
Stian Lamo Hanssen Grane IL 1,59,07
Henrik S. Tømmervik Leirfjord IL 2,00,19
Ståle Sirijord Hattfjelldal 2,11,34
M2 20-24 år
Espen Emanuelsen Nordli IL 1,38,40
Stian Breivik Leirfjord IL 1,40,26
Audun Thonstad Strindheim IL 1,41,53
Jørn Grøvnes Kjærstad IL 1,52,49
Jostein Einrem Mosjøen IL 1,53,41
Espen Bergli Skonseng IL 2,02,48
Rune Sirijord Hattfjelldal 2,05,17
Stian Bråten Hattfjelldal 2,07,05
M3 25-29 år
Andreas Schlütter Tyskland 1,29,16
Frode Estil Byåsen IL 1,29,17
Morten Brørs Steinkjer skiklubb 1,33,29
Yngvar Hansen Kjærstad IL 1,42,24
Jon Inge Kvalbukt Stålkameratene 1,43,00
Nils Andre Reinfjord Sømna IL 1,43,44
M4 30-34
Halvard Hanevold Asker skiklubb 1,41,43
Hallgeir Martin Lundemo Varden IL 1,42,47
Ole A. Reinfjord Sømna IL 1,51,28
Gøran Nordeng Utskarpen 1,51,54
Dag F. Bjerknesli Elkem BIL 2,00,48
Jonny Haldorsen Leirfjord IL 2,24,05
M5 35-39 år
Tore Nergård Grong IL 1,48,01
Trond Nyland Kjærstad IL 1,49,25
Kjell Varem Mosjøen IL 1,54,10
Bjørn Sagmo Trones 2,047,31
Trond K. Hansen Bossmo&Ytteren 2,12,05
M6 40-44 år
Torstein Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 1,40,25
Ola Berget Leksvik IL 1,43,58
Vidar Djupos Stålkameratene 1,45,55
Ole J. Dyrhaug Tydal 1,46,34
Jostein Bakken UL Daggry 1,49,02
Tom Ingebrigtsen Røsvatn il 1,49,02
Gunnar Kvarsvik Kjella IL 1,54,59
Geir Reinfjell Elkem BIL 1,56,17
Ralph Petter Michler Reg.syk. Tr.heim 2,02,58
Håvard Vatshaug Drevja IL 2,03,07
John Peter Garnes Halsøy IL 2,04,33
Svein Holten Kjella IL 2,05,21
Øyvind Bjørkås Røsvatn il 2,06,32
Webjørn Solli Olderskog IL 2,07,29
Ingar Solberg Olderskog IL 2,11,01
M7 45-49 år
Sturla Green Helgodal IL 1,49,35
Kurt Sandseter Follafoss 1,54,56
Kjell M. Heia Grong IL 2,01,31
Odd Bakken Røsvatn IL 2,55,24
M8 50-54 år
Oddvar Brå Leik IL 1,40,29
Egil Brørs Steinkjer skiklubb 1,43,57
Jarle Thonstad Heimdal IL 1,45,00
Sverre Amundsen Mo skilag 1,47,25
Ingvar Tverå Korgen IL 1,52,14
Leif Røli Utskarpen 1,54,27
Svein Dahl Jernbanen BIL 1,59,16
Stein Sivertsen Leirådal IL 1,59,53
Otto Simskar Grane IL 2,02,53
Terje Nilsen Stålkameratene 2,03,04
Einar Kilen Mosvik IL 2,08,56
M9 55-59 år
Arve Lindstrøm Malm IL 1,55,38
Jon Kvalbukt Røsvatn IL 1,57,08
Torvald Lamo Mo skilag 2,05,22
Asbjørn Turmo Olderskog IL 2,05,39
Dan Vollan Susendal 2,12,38
Magnar Karlsen Leksvik IL 2,18,03
Kjell Hegstad Leirådal IL 2,18,03
Tord Andersson Tävelsjø AIK 2,49,11
M10 60-64 år
Terje Ingebrigtsen Røsvatn IL 2,00,41
Asbjørn Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 2,07,36
Bernte Ryggvik Frostad IL 2,07,59
Birger Hanem Hattfjelldal 2,09,02
Bjørn Steinsli Leirådal IL 2,20,00
M11 65-69 år
Odd Halseth NSB Steinkjer 2,06,09

 

HATTRENNET – Lørdag 21. april 2001

Damer 25-29 år
Manuela Henkel Tyskland 1,41,38
Åse Skogstad OSI 2,08,03
Damer 30-34 år
Elin Nilsen Bossmo&Ytteren 1,39,18
Damer 35-39 år
Unni Vatshaug Drevja IL 2,05,46
Herrer 16-19 år
Anders Myrland Gruben 1,33,46
Stian Okkenhaug Bossmo&Ytteren 1,42,50
Anders Bjøllånes Bossmo&Ytteren 1,48,48
Eivind Sorsell Stål 1,51,40
Herrer 20-24 år
Øyvind Johansen Mosjøen IL 1,35,26
Stian Breivik Leirfjord IL 1,37,03
Audun Thonstad Strindheim 1,52,47
Herrer 25- 29 år
Jens Petter Estil Sørli 1,35,33
Jon Inge Kvalbukt Røsvatn 1,37,35
Runar Martinsen Sørli 1,37,57
Frode Stifjell Mosjøen IL 1,54,07
Erling Hagen Kjærstad IL 1,58,54
Herrer 30- 34 år
Hallgeir Lundemo Varden 1,35,23
Even Hagen Kjærstad IL 1,45,14
Trond Hågensen Stål 1,56,49
Øyvind Skarstad Trones 2,07,33
Herrer 35- 39 år
Vidar Djupos Stål 1,39,43
Trond Nyland Kjærstad IL 1,43,20
Arne Ugseth Elvalandet 1,43,32
Kjell Varem Mosjøen IL 1,46,21
Tom Ingebrigtsen Røsvatn 1,46,26
Kurt Nilsen Stål 1,48,11
Stig Halvorsen Stål 1,50,05
Trond Kenneth Larsen Bossmo&Ytteren 1,52,11
Per Storvik Elkem BIL 1,53,19
Bjørn Sagmo Trones 1,56,32
Johan Piribauer Moskel 2,16,53
Herrer 40-45 år
Torstein Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 1,33,01
Ola Berget Leksvik 1,35,40
Gunnar Kvarsvik Kjella 1,47,34
Geir Reinfjell Elkem BIL 1,48,56
Håvard Vatshaug Drevja IL 1,52,35
Øyvind Bjørkås Røsvatn IL 1,52,46
Ralph P. Michler Reg.sykehuset Tr.heim 2,01,06
Ingar Solberg Olderskog IL 2,13,04
Herrer 45-49 år
Oddvar Brå Leik 1,35,50
Jarle Thonstad Heimdal 1,38,31
Bjørn Bjørhusdal Stål 1,49,37
Herrer 50-54 år
Sverre Amundsen Mo Skilag 1,39,48
Ingvar Tverå Korgen 1,44,49
Stein Sivertsen Leirådal 1,48,22
Terje Nilsen Stål 1,50,11
Otto Simskar Grane IL 1,55,44
Einar Kilen Mosvik 2,04,30
Herrer 55-59 år
Arve Lindstrøm Malm 1,48,51
Kjell Hegstad Vinne 2,00,16
Bernt Ryggvik Frostad 2,03,19
Magnar Karlsen Leksvik 2,03,19
Bjørn Steinsli Leirådal 2,18,11
Trond Andersson Tävelsjø 2,18,28
Herrer 64-69 år
Terje Ingebrigtsen Røsvatn 1,57,29
Asbjørn Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 1,58,08
Herrer 70-74 år
Odd Halseth NSB Steinkjer 1,56,55
Trygve Sagmo Overhalla 2,04,15
Olaf Fodstad Nittedal 2,09,57

 

Hattrennet 08.04.2000
Rennleder: Alf Tjønna / Løypesjef: Sigvald Stormli /Teknisk delegert: Olav Hofstad
K 1
1 Ingjerd Dalen Susendal IL 2:09.36
K 2
1 Gro Marita Aufles Mosjøen IL 1:49.54
2 Kjersti Husby Strindheim IL 1:51.17
3 Anne Marte Hals Mosjøen IL 1:58.46
K 3
1 Manuela Henkel Tyskland 1:37.05
K 4
1 Elin Nilsen Bossmo & Yttern IL 1:31.33
K 5
1 Unni Vatshaug Drevja IL 1:58.09
2 Elisabeth Sæthre Hattfjelldal IL 2:31.28
M 1
1 Anders Myrland Gruben Ski 1:31.34
2 Øyvind Arnes Johansen Mosjøen IL 1:32.14
3 Marius Berg Mosjøen IL 1:35.48
4 Thomas Osheim Kjærstad IL 1:41.16
M 2
1 Stian Breivik Stålkameratene 1:27.36
2 Jon Inge Kvalbukt Røsvatn IL 1:30.09
3 Ante Klemetsen Mosjøen IL 1:31.55
4 Ottar Haldorsen Leirfjord IL 1:42.36
5 Jostein Einrem Mosjøen IL 1:43.40
M 3
1 Frode Estil Byåsen IL 1:24.16
2 Jens P. Estil Sørli IL 1:27.25
3 Nils Andre Reinfjord Sømna IL 1:34.03
4 Ivar Dillan Helgodal IL 1:42.52
5 Erling Hagen Kjærstad IL 1:44.26
6 Frode Stifjell Skorovas IL 1:49.56
7 Halbjørn Berg Hansen Kjella IL 1:52.27
M 4
1 Halgeir M Lundemo Varden IL 1:33.58
2 Even Hagen Kjærstad IL 1:36.03
3 Ole Andre Reinfjord Sømna IL 1:38.53
4 Morten Vesterbekkmo Mosjøen IL 1:41.43
5 Trond Hågensen Vegvesenets BIL 1:47.00
6 Jonny Haldorsen Leirfjord IL 1:48.18
7 Dag Frode Bjerknesli Elkem Bil 1:54.05
8 Jan Tore Knutsen N.T.E 2:01.30
M 5
1 Tore Neergård Grong IL 1:36.03
2 Kjell Varem Mosjøen IL 1:39.20
3 Tom Ingebrigtsen Røsvatn IL 1:40.46
4 Håvard Vatshaug Drevja IL 1:41.10
5 Geir Reinfjell Hattfjelldal IL 1:42.28
6 Fred Stensen Harran IL 1:44.51
7 Per Storvik Elkem Bil 1:46.59
8 John Peter Garnes Vefsn Kom. Bil 1:48.34
M 6
1 Torstein Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 1:27.45
2 Ola Berget Leksvik IL 1:39.45
3 Kjell Nyrud NBR BIL 1:40.19
4 Øyvind Bjørkås Røsvatn IL 1:45.10
5 Terje Karoliussen Stålkameratene 1:46.05
6 Rolf Petter Michler Reg. Sykeh. Trondheim 1:49.08
7 Jon Nersund Leirfjord IL 1:50.26
8 Alv Arne Vilhelmsen Remma IL 1:52.48
9 Webjørn Solli Olderskog IL 1:55.33
10 Åge Skogstad Hattfjelldal IL 2:15.51
M 7
1 Oddvar Brå Leik IL 1:28.05
2 Sturla Green Helgodal IL 1:37.09
3 Joar Halseth Stod IL 1:43.07
4 Hans Lie Jr Mosjøen IL 1:47.12
5 Halvor Nordstoga Mosjøen IL 1:51.20
M 8
1 Ingvar Tverå Korgen IL 1:38.57
2 Stein Sivertsen Leirådal IL 1:41.09
3 Jon Kvalbukt Røsvatn IL 1:41.33
4 Terje Nilsen Stålkameratene 1:43.07
5 Ivar Rystad Kjærstad IL 1:45.05
6 Otto Simskar Trofors skilag 1:46.58
7 John Kvaal Leirådal IL 1:47.11
8 Kjell Hebstad Vinne IL 1:52.08
9 Dan Vollan Susendal IL 1:57.18
M 9
1 Arve Lindstrøm Malm IL 1:43.21
2 Torvald Lamo Mo Skilag 1:48.30
3 Per Leirset Helgodal IL 1:52.16
4 Martinus Lervåg I.L Bryn 2:01.13
5 Bjørn Steinsli Leirådal IL 2:02.57
6 Trond Andersson Tävelsjø AIK 2:15.05
M 10
1 Terje Ingebrigtsen Røsvatn IL 1:48.59
2 Asbjørn Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 1:51.26
3 Jakob Roghell Korgen IL 2:02.41
M 11
1 Odd Halseth NSB Steinkjer 1:50.54
2 Håkon Albertsen Bleikvassli IL 1:57.00
3 Nils Ingebrigtsen Røsvatn IL 2:06.07

 

Frode Estil og Elin Nilsen vant Hattrennet
Lørdag 17. april 1999

Frode Estil vant det 60. Hattrennet foran Sture Sivertsen. Elin Nilsen vant dameklassen for 9. gang. Ola Berget sto for den største prestasjonen da han gjennomførte de 32 km med gipset arm og en stav på tiden 1,39,18!! Oddvar Brå fortsetter å imponere, i dag brukte han 1,33,18, to minutter raskere enn da han vant i 1989!! Av helgelendingene var det Stian Breivik og Øyvind Arnes Johansen som var raskest. I klassen over 50 år gikk Ingvar Tverå og Jon Kvalbukt styggfort.

Resultater K1 16-19 år 
1 Mari Gudding Vinne IL 1,56,22

K 2 20-24 år
1 Heidi Mørkved Innstrandens IL 1,55,40
2 Gro M. Aufles Mosjøen IL 1,59,36
3 Anne Marthe Hals Mosjøen IL 2,20,54
K4, 30-34 år
1 Elin Nilsen Bossmo og Ytteren 1,35,41
K5 35-39 år
1 Elisabeth Sæthre Hattfjelldal IL 2,25,07
K 7 45-49 år 
1 Anne Rosenvinge Kolvereid IL 3,16,21
M1 16-19 år 
1 Øyvind Arnes Johansen Hilstad IL 1,36,54
2 Audun Heimstad Tiller IL 1,39,54
3 Geir Ole Steinslett Hattfjelldal IL 1,45,36
4 Eivind Sorsell Stålkameratene 1,45,47
5 Thomas Osheim Kjærstad IL 1,46,39
6 Dag Jørgen Fiskum Harran IL 1,49,52
7 Rune M. Sirijord Hattfjelldal IL 1,54,56
8 Roger Karlsen Leksvik IL 1,59,15
Trond Schei Hansen Steinkjer Ski Brøt
M2, 20-24 år
1 Stian Breivik Stålkameratene 1,34,00
2 Frode Olsen Vinne IL 1,37,43
3 Jørn Grøvnes Kjærstad IL 1,45,54
4 Hallgeir Kvalbukt Røsvatn IL 1,49,56
M3, 25-29 år
1 Frode Estil Byåsen IL 1,24,33
2 Jens P. Estil Sørli IL 1,29,24
3 Svein Anders Melhus Henning IL 1,29,25
4 Ole Leirvik Spillum IL 1,40,13
5 Nils A. Reinfjord Sømna IL 1,40,48
6 Yngvar Hansen Kjærstad IL 1,43,18
7 Frode Stifjell Skorovas IL 1,46,49
8 Lyder Sund Grane IL 1,53,46
9 Ivar Dillan Helgodal 1,52,58
10 Erling Hagen Kjærstad IL 1,55,00
11 Tor Åge Nygård Hereford Oslo 2,07,15
12 Hallbjørn B. Hansen Kjella IL 2,16,45
M4 30-34 år
1 Sture Sivertsen Leirådal IL 1,27,56
2 Jan E. Grønn Leirådal IL 1,39,10
3 Trond Nyland Kjærstad IL 1,40,51
4 Ole A. Reinfjord Sømna IL 1,46,32
5 Jan Tore Knutsen Harran IL 1,50,02
M5 35-39 år
1 Rune N. Vannebo Steinkjer Ski 1,36,49
2 Tore Neergård Grong IL 1,40,44
3 Geir Reinfjell Hattfjelldal IL 1,47,34
4 Jostein Bakken UL Daggry 1,47,55
5 Fred Stensen Harran IL 1,49,28
6 Håvard Vatshaug Drevja IL 1,53,57
7 Kjell Varem Mosjøen IL 1,55,48
8 Øyvind Bjørkås Røsvatn IL 2,00,19
9 Geir Holten Kjella IL 2,26,48
M6 40-44 år
1 Torstein Bjørhusdal Namsskogan/Elva IL 1,34,06
2 Ola Berget Leksvik IL 1,39,18
3 Paul S. Green Helgodal 1,42,38
4 Kjell Nyrud Bossmo og Ytteren 1,45,55
5 Terje Karoliussen Stålkameratene 1,49,58
6 Alv Arne Vilhelmsen Remma IL 1,50,45
7 John Drevland Hilstad IL 1,51,52
8 Webjørn Solli Olderskog IL 1,53,13
9 Svein Holten Kjella IL 2,02,27
10 Øyvind Segtnan Mosjøen IL 2,12,52
M7 45-49 år
1 Oddvar Brå Leik IL 1,33,22
2 Jarle Thonstad Heimdal IL 1,38,26
3 Billy Sundstrøm Storuman IK 1,44,33
4 Jan Helge Balto Mosjøen IL 1,48,18
5 Ole Hustad Frol IL 1,50,39
6 Leif Røli Utskarpen IL 1,51,03
7 Ove Bjørkeng Leirådal IL 1,54,12
8 Torkild Bruun Botnan IL 1,55,55
M8 50-54 år 
1 Ingvar Tverå Korgen IL 1,44,41
2 Jon Kvalbukt Røsvatn IL 1,45,03
3 Jon Gudding Vinne IL 1,47,28
4 Terje Nilsen Stålkameratene 1,49,49
5 Otto Simskar Grane IL 1,54,41
6 Einar Lindberg Valnesfjord IL 1,56,17
7 Dan Vollan Røsvatn IL 1,56,49
8 Arne Ramdal Frol IL 1,58,01
9 Asbjørn Turmo Olderskog IL 2,00,31
10 Stein Sivertsen Leirådal IL 2,02,10
11 Erling Sylten Åbygda IL 2,02,14
12 Olav Erik Strømberg Hattfjelldal IL 2,28,00
M9 55-59 år 
1 Richard Kringhaug Valnesfjord IL 1,46,14
2 Torvald Lamo Mo Skilag 1,52,12
3 Bernt Ryggvik Frol IL 1,58,21
4 Magnar Karlsen Leksvik IL 2,08,07
5 Bjørn Steinsli Leirådal IL 2,10,58
6 Oddbjørn Alstasæter Fauske IL 2,17,44
7 Trond Anderson Tävelsjø 2,26,51
M10 60-64 år
1 Asbjørn Bjørhusdal Namsskogan/Elva IL 1,53,18
2 Odd Halseth NSB Steinkjer 1,55,43
3 Erik Stamnes Beistad IL 1,55,56
4 Vebjørn Holmen Røsvatn IL 1,56,50
M11 65-69 år
1 Jørund Saursaunet Egge IL 1,58,58
M12 over 70 år 
1 Svein Ovsen IL Malm 1,58,58
2 Karl W. Aakervik Røsvatn IL 2,16,46

 

HATTRENNET 1997  Lørdag 19. april
Damer 16-19 år
Kine Bjørnås Varden 1,50,02
Lene Pedersen Innstrandens 1,51,46
Gro Marita Aufles Mosjøen 1,57,07
Kjersti Husby Aasgutten 1,57,47
Tove Aune Drevja IL 2,09,42
Anne Marte Hals Mosjøen IL 2,10,01
Damer 20-24
Heidi Mørkved Innstranden 1,52,40
Marit Husby Aasgutten 1,53,24
Damer 25-29
Elin Nilsen Bossmo&Ytteren 1,40,15
Damer 30-34
Berit Vestermo Stj. Blink 2,09,57
Damer 40-44
Anne Rosenvinge Kolvereid IL 2,57,49
Damer 50-54 år
Berit Strandheim Halsøy IL 2,56,31
Menn 16-19 år
Kim Andersen Byåsen 1,33,55
Stig Rune Kveen Dombås 1,34,06
Kristian Nastad Egge 1,35,00
Arnstein Finstad Ongdal 1,35,49
Kristian Hanssen Drevja IL 1,39,46
Åsmund Fredriksen Halsøy IL 1,43,06
Kim Rune Heggland Mosjøen 1,43,25
Jørn Grøvnes Mosjøen 1,43,36
Stian Storsveen Molde 1,44,17
Sten Erlandsen Mosjøen IL 1,45,17
Petter Myren Mosjøen IL 1,46,31
Geir O. Steinslett Hattfjelldal IL 1,49,42
Johan Lindseth Drevja IL 1,52,42
Hallgeir Kvalbukt Røsvatn IL 1,54,49
Menn 20-24 år
Frode Estil Byåsen IL 1,24,43
Jan Olav Smalås Skorovas 1,30,14
Stian Breivik Leirfjord IL 1,33,31
Ante Klemetsen Mosjøen IL 1,35,40
Jens P. Estil Sørli 1,38,38
Nils A. Reinfjord Sømna IL 1,41,07
Jon Kvalbukt Røsvatn IL 1,44,39
Arnt Tjønna Hattfjelldal IL 1,46,06
Hallgeir Hansen Kjella 1,55,16
Torgeir Sørmo Hattfjelldal IL 1,56,13
Ken Kristiansen Susendal 1,57,12
Odin Damås Malvik 2,07,27
Menn 25-29 år
Jan Åge Tyldum Susendal 1,31,26
Jan Erik Leirvik Hemnes 1,36,46
Terje Jørgensen Leirfjord IL 1,47,44
Kjell Arne Knutsen Harran 2,01,05
Menn 30-34 år
Sture Sivertsen Leirådal IL 1,24,03
Tore Nergård 1,42,03
Jan Tore Knutsen Harran 1,50,41
Kjell Varem Mosjøen IL 1,51,16
Gunnar Rosenvinge 1,56,14
Menn 35-39 år
Ola Berget Leksvik IL 1,30,14
Torstein Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 1,34,24
Fred Stensen Harran 1,38,22
Jostein Bakken Daggry 1,41,21
Geir Reinfjell Elkem BIL 1,48,28
Alv Arne Vilhelmsen Mosjøen IL 1,50,02
Webjørn Solli Olderskog IL 1,50,51
Øyvind Bjørkås Røsvatn IL 1,53,23
Åge Skogstad Hattfjelldal IL 2,25,23
Menn 40-44 år
Leo Lyngstad Sørli 1,41,16
Sturla Green Helgodal 1,42,02
Joar Halseth Stod 1,44,02
Jan Helge Balto Mosjøen IL 1,44,58
John Drevland Hilstad IL 1,54,24
Halvor Nordstoga Mosjøen IL  2,00,34
Geir Skog Olsen Bossmo&Ytteren 2,01,02
Otto Helge Reitan Leik 2,01,37
Gunnar Andersen Dyno 2,12,56
Menn 45-49 år
Ingvar Tverå Korgen 1,40,02
Ivar Rystad Mosjøen 1,41,11
Jarle Thonstad Heimdal 1,41,14
Hans Lie Mosjøen 1,44,58
Joar Myren Mosjøen 1,46,31
Jan Aufles Kjærstad 1,47,50
Svein Dahl Grong IL 1,49,09
Terje Nilsen Stål 1,49,44
Leif Røli Utskarpen 1,52,08
Einar Kilen Mosvik 1,52,28
Ketil Jordbru Valnesfjord IL 1,55,42
Hermann Lande Hattfjelldal 2,00,52
Finn Rosenvinge Kolvereid 2,39,20
Sture Rasmussen Mo 2,40,47
Menn 50-54 år
Jon Kvalbukt Røsvatn IL 1,48,01
Arve Lindstrøm Malm 1,49,59
Einar Lindberg Valnesfjord IL 1,52,47
Torvald Lamo Mo Skilag 1,52,54
Asbjørn Turmo Olderskog IL 1,52,59
Dan Vollan Susendal 1,55,36
Svein Grøvnes Kjærstad 1,58,37
Magnar Karlsen Leksvik IL 2,03,53
Arne Ramdal Frol 2,07,29
Per Strømsli Åfjord 2,18,46
Olav Strømberg Hattfjelldal 2,21,54
Menn 55-59 år
Torleif Pedersen Leirfjord IL 1,47,51
Terje Ingebrigsten Røsvatn IL 1,49,36
Bernt Ryggvik Frostad 1,54,17
Asbjørn Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 1,56,51
Ingvald Evensen Namsos 2,00,44
Ottar Murbræch Vevelstad 2,02,39
Birger Hanem Hattfjelldal 2,05,42
Oddbjørn Alstadsæter Malvik 2,07,47
Jakob Roghell Korgen 2,07,59
Menn 60-64 år
Odd Halseth Stod 1,51,47
Vebjørn Holmen Røsvatn IL 1,53,50
Sigurd Mikalsen Spillum 2,00,49

Resultater Hattrennet 19. april 1996
Menn

1. Ola Berget, Leksvik 1:31:28
2. Frode Estil, Byåsen 1:33:48
3. Vladimir Smirnov, Kasakhstan 1:36:05
4. Hallgeir Lundemo, Varden 1:37:58
Kvinner
1. Grete Kvannli, Røyrvik 1:56:02
2. Marit Husby, Åsen 2:01:17
3: Kjersti Husby, Åsen 2:04:43
Kilde: Arbeiderbladet 22.4.1996

Hattrennet  1994
K1 
L. Høgli Tydal 01:50:24
E. C. Fjerdingøy Henning IL 01:58:29
L. Knotten Varden 02:02:00
T. Gjerdrum Valldal 02:06:01
K35-44 år 
Elin Nilsen Bossmo&Ytteren 01:46:59
B. Vestermo Grong 02:03:13
Berit Strandheim Halsøy IL 02:40:40
Lolly Fagerli Grane 03:17:55
M1 
F. Jermstad Henning IL 01:34:20
Stian Breivik Leirfjord IL 01:39:15
Ante Klemetsen Mosjøen IL 01:39:51
Daniel Åsland Stålkameratene 01:41:20
Frode Rystad Kjærstad IL 01:44:07
L. Hasselvold Stadsbygd 01:45:36
A. Dahlen Osmarka 01:46:17
Arne Steffenrem Mosjøen IL 01:46:23
H. Kvalbukt Bleikvassli IL 01:47:03
Bård Kjesbu Lånke IL 01:48:17
Jørn Grøvnes Kjærstad IL 01:49:07
Jon Inge Kvalbukt Bleikvassli IL 01:49:58
Rune Rystad Kjærstad IL 01:50:01
Jostein Einrem Mosjøen IL 01:51:30
Pål Grøvnes Kjærstad IL 01:51:22
H. Bråten Korgen IL 01:52:25
S. E. Erlandsen Kjærstad IL 01:53:29
F. A. Sørensen Hasselvika 01:54:38
K. E. Kristiansen Susendal IUL 01:55:44
H. Berg Kjella 01:56:41
A. E. Tjønna Hattfjelldal IL 01:58:28
J. Andersen Danmark 01:58:30
K. Gjersvik Namsskogan 02:10:30
K. Skutbergsveen Brumunddal 02:10:57
Å. Grønnås Halsakameratene 02:26:37
M2 
V. Løftshus Byåsen 01:28:13
S. Tvenge Østre Slidre 01:43:38
Nils A. Reinfjord Sømna IL 01:45:15
T. Sørmo Susendal IUL 01:46:24
M. Hansen NTHI 01:49:19
A. Vollan Susendal IUL 01:51:11
S. Årsandøy Hallingen 01:51:47
Tor Inge Tverå Korgen IL 01:55:38
T. Aabol Stokke 01:58:11
G. Edvardsen Gråmarka 02:09:39
M3 
Terje Langli Henning IL 01:30:15
Jan Åge Tyldum Snåsa 01:35:41
Jan Erik Johansen Mo 01:36:32
Even Hagen Hattfjelldal IL 01:45:39
Ole A. Reinfjord Sømna IL 01:49:00
Bjørn Jarmund Hattfjelldal IL 01:49:18
Å. Hammer Hallingen 01:50:24
J. T. Knutsen Harran 01:51:40
Ole M. Wie Mo 01:51:59
S. Fagernes  Sømna IL 02:03:00
M4  
Vegard Ulvang Kirkenes 01:27:58
Gunnar Kvarsvik Kjella 01:45:38
Tom Ingebrigtsen Røsvatn IL 01:47:34
Øyvind Bjørkås Røsvatn IL 01:53:44
R. Kjøglum Hallingen 01:54:02
Geir Reinfjell Hattfjelldal IL 01:54:09
O. M. Aalberg Follafoss 01:56:25
Håvard Vatshaug Drevja IL 02:04:27
Steinar Berg Bleikvassli IL 02:04:27
R. Heggdal Bleikvassli IL 02:06:55
Å. Skogstad Hattfjelldal IL 02:26:52
M5  
Ola Berget Leksvik 01:30:26
Torstein Bjørhusdal Namsskogan 01:39:41
J. Halseth Stod 01:44:42
Kenneth Solli Drevja IL 01:46:07
Webjørn Solli  Drevja IL 01:54:36
Tor Inge Kristensen Mo 01:55:18
O. Reinfjell Hattfjelldal IL 01:56:12
John Drevland Hilstad IL 01:56:18
Trond Volden  Hattfjelldal IL 02:01:02
A. J. Waltila Stålkameratene 02:05:02
Alv Arne Wilhelmsen Remma 02:06:13
K. Kvenlid
M6 
Oddvar Brå Leik IL 01:28:03
Sverre Amundsen Mo 01:45:05
Joar Myren Kjærstad IL 01:49:15
Hans Lie Mosjøen IL 01:49:49
Dagfinn Tustervatn Røsvatn IL 01:52:19
Oddvar Olsen Kjærstad IL 01:52:44
Terje Karoliussen Stålkameratene 01:54:01
Jan Aufles Kjærstad IL 01:54:36
Åge Erlandsen Kjærstad IL 01:56:06
Jan Helge Balto Mosjøen IL 01:56:07
O. R. Åsland Stålkameratene 01:57:10
Leif Røli Utskarpen IL 01:57:17
Bjørn Sirijord Hattfjelldal IL 01:57:36
Ingar Solberg Olderskog IL 02:16:52
M7 
Ivar Rystad Kjærstad IL 01:36:03
Ingvar Tverå Korgen IL 01:46:46
Svein Grøvnes Kjærstad IL 01:49:05
K. Hestekker Valnesfjord 01:50:35
Dan Vollan Susendal IUL 01:54:22
Einar Kilen Mosvik 01:55:20
Willy Bjørnådal Stålkameratene 01:57:12
Asbjørn Turmo Olderskog IL 02:00:00
O. E. Strømberg Hattfjelldal IL 02:03:26
K. Bjørknes Hattfjelldal IL 02:03:38
A. Pedersen Elkem BIL 02:15:47
K. Aas Sandnessjøen 03:02:44
M8 
A. Lindstrøm Malm 01:46:57
R. Kringhaug Vegvesenet Bodø 01:49:12
Torvald Lamo Mo Skilag 01:51:18
B. Ryggvik Frosta 01:52:50
E. Lindberg Valnesfjord 01:54:51
Terje Ingebrigtsen Røsvatn IL 02:00:44
K. Hopen  Elvalandet 02:01:12
Aksel Strand Mosjøen IL 02:01:50
Magnar Karlsen Leksvik 02:05:14
K. Olsen Hattfjelldal IL 02:06:42
Bjarne Nyeng Mosvik 02:12:20
A. Reinfjord Sømna IL 02:12:20
M9 
Vebjørn Holmen Røsvatn IL 01:51:26
O. Halseth Stod 01:52:48
Birger Hanem Hattfjelldal IL 01:56:34
Asbjørn Bjørhusdal Namsskogan 01:58:14
Nils Ingebrigtsen Røsvatn IL 01:59:19
J. M. Jensen Susendal IUL 02:27:18
A. Våbenø Tjøtta 02:53:04
M10 
Sverre Stensheim Snøhetta 01:56:27
B. Vestermo Grong 01:57:18
K. Trondsen Elkem BIL 02:03:09
A. Sørli Bleikvassli IL 02:12:40
Ering Klaussen Olderskog IL 02:17:13
M11 
S. Ovesen Malm 01:56:26
Karl W. Aakervik Røsvatn IL 01:59:01
M12 
B. Myrvold Malm 02:14:15

 

Hattrennet 17.04.1993
K1
Marit Kråkstad Bossmo&Ytteren 02:02:47
G. Bjørhusdal Elva/Namsskogan 02:17:22
K2
Elin Nilsen Bossmo&Ytteren 01:38:02
Trine Bukten Mosjøen IL 01:54:36
K3
Kari Holmen Kjærstad IL 01:47:04
K6
Ranveig Rystad Kjærstad IL 02:16:37
K7
Berit Strandheim Halsøy IL 02:30:44
M1
Stian Breivik Leirfjord IL 01:38:47
Daniel Åsland Stålkameratene 01:39:30
J. I. Rosenvinge Foldereid 01:40:19
T. Bogfjellmo Egge 01:42:01
Ante Klemetsen Mosjøen IL 01:44:32
Tommy Thrana Kjærstad IL 01:46:30
Pål Grøvnes Kjærstad IL 01:46:45
Jostein Einrem Mosjøen IL 01:49:07
Terje Håkonsen Bossmo&Ytteren 01:49:35
Arne Steffenrem Mosjøen IL 01:51:43
Lars Sirijord Hattfjelldal IL 02:00:42
M2
Frode Lillefjell Henning IL 01:25:31
Jan Åge Tyldum Snåsa 01:31:38
Pål G. Modell Steinkjer 01:35:04
Lyder Sund Spillum 01:37:03
Nils A. Reinfjord Sømna IL 01:38:56
Ståle Brennhaug Fiplingdal IL 01:41:51
Asle Vollan Susendal IUL 01:51:48
M3
Ø. Mobakken Nannestad 01:28:38
Hallgeir Lundemo Varden 01:31:36
Even Hagen Hattfjelldal IL 01:43:12
Tore Brennhaug Fiplingdal IL 01:48:37
D. Bjørkås Røsvatn IL 01:49:00
R. Rørmark Sømna IL 01:54:10
T. Skonseng Rana 02:06:09
G. Larsen Bossmo&Ytteren 02:31:40
M4
Ola Berget Leksvik 01:25:40
Torstein Bjørhusdal Elva/Namsskogan 01:30:55
T. Selvåg Foldereid 01:43:43
Tom Ingebrigtsen Røsvatn IL 01:44:11
P. K. Hall Stålkameratene 01:46:48
Geir Aspnes Kjærstad IL 01:48:25
Gjermund Laxaa Vefsn landbruksskole 01:54:26
S. T. Krogli Rana 01:56:31
Øyvind Bjørkås Røsvatn IL 01:59:39
O. Reinfjell Hattfjelldal IL 02:02:30
Jostein Bakken UL Daggry 02:04:09
T. Lian UL Daggry 02:18:55
Å. Skogstad Hattfjelldal IL 02:29:25
M5
Joar Halseth Stod 01:38:03
Kenneth Solli Drevja IL 01:47:00
Terje Karoliussen Stålkameratene 01:49:39
Jan Helge Balto Mosjøen IL 01:50:17
Ronny Solli Drevja IL 01:51:57
Webjørn Solli Olderskog IL 01:58:54
Trond Volden Hattfjelldal IL 02:02:45
M6
Oddvar Brå Leik IL 01:28:52
Ivar Rystad Kjærstad IL 01:36:52
Sverre Amundsen Mo Skilag 01:39:43
Joar Myren Kjærstad IL 01:44:33
Dagfinn Tustervatn Røsvatn IL 01:47:05
S. Dahl Grong 01:47:16
B. Sundstrøm Stensele 01:48:14
Jan Aufles Kjærstad IL 01:49:16
Bjørn Sirijord Hattfjelldal IL 01:53:40
T. Nilsen Bossmo&Ytteren 01:56:45
M7
Svein Grøvnes Kjærstad IL 01:45:21
Dan Vollan Susendal IUL 01:49:05
Torvald Lamo Mo Skilag 01:50:32
Knut Bjørknes Hattfjelldal IL 01:56:46
Sten Turmo Olderskog IL 01:59:39
M. Karlsen Leksvik 01:59:47
Viktor Sæterstad Røsvatn IL 02:05:18
Olav E. Strømberg Hattfjelldal IL 02:10:05
M8
Trond Laugen Foldereid 01:45:22
Torleif Pedersen Leirfjord IL 01:47:41
Terje Ingebrigtsen Røsvatn IL 01:50:27
Terje Bukten Kjærstad IL 01:50:35
Aksel Strand Kjærstad IL 01:54:11
Birger Hanem Hattfjelldal IL 01:56:50
Odd Halseth Stod 01:49:08
Sverre Stensheim Snøhetta 01:49:17
Asbjørn Bjørhusdal Elva/Namsskogan 01:54:39
Vebjørn Holmen Røsvatn IL 01:56:39
Magnus Nyland Elkem BIL 02:12:28
Jon Jensen Susendal IUL 02:32:05
M10
Karl W. Aakervik Røsvatn IL 02:03:37
Erling Klaussen Olderskog IL 02:09:35
M11
Arthur Sørstad Kjærstad IL 02:29:45

Hattrennet 04. april 1992
K1
Trine Bukten Mosjøen IL 01:55:25
Hege Nilsen Gruben IL 02:00:29
Marit Krokstad Bossmo&Ytteren 02:06:08
K20-34
Elin Nilsen Bossmo&Ytteren 01:41:21
Siri Halle Fossum IL 02:09:01
K3
Inger Lise Hegge Henning IL 01:43:25
Kari Holmen Kjærstad IL 01:50:34
Liz Ingebrigtsen Røsvatn IL 02:16:04
K6
Ranveig Rystad Kjærstad IL 02:13:11
K7
Berit Strandheim Halsøy IL 02:36:30
M1
Daniel Åsland Stålkameratene 01:40:48
Nils A. Reinfjord Sømna IL 01:46:08
Einar Gjelsvik Flatås IL 01:47:08
Arne Steffenrem Mosjøen IL 01:47:59
Ante Klemetsen Mosjøen IL 01:47:59
Egil Fjellheim Bossmo&Ytteren 01:51:13
Trond Rasmussen Mosjøen IL 01:51:37
Torgeir Sørmo Susendal IUL 01:51:57
Reidar Håpnes Korgen IL 01:53:25
Jon I. Kvalbukt Bleikvassli IL 01:53:28
Pål Grøvnes Kjærstad IL 01:57:14
Rune Hellem Stålkameratene 01:58:18
Terje Håkonsen Bossmo&Ytteren 01:59:27
Torkild Haugnes Mosjøen IL 02:03:38
Lars Sirijord Hattfjelldal IL 02:05:23
Rune Arntzen Bossmo&Ytteren 02:19:02
M2
H. Lundemo Strindheim IL 01:34:55
Roy R. Millerjord Selfors 01:35:59
Pål Model Steinkjer 01:37:17
Sturla Hagen Mosjøen IL 01:39:43
Lyder Sund Spillum 01:43:14
Even Hagen Hattfjelldal IL 01:43:14
Bjørn Jarmund Hattfjelldal IL 01:47:23
Ståle Brennhaug Fiplingdal IL 01:48:35
Asle Vollan Susendal IUL 01:57:23
Kristian A. Jarmund Hattfjelldal IL 01:58:39
Jan Erik Nilsskog Mosjøen IL 01:59:33
M3
Terje Langli Henning IL 01:29:36
Knut Inge Finne Kolvereid IL 01:37:03
Arne Ove Holmen Kjærstad IL 01:37:23
Kay Pedersen Henning IL 01:38:15
Trond Nyland Kjærstad IL 01:39:26
Gunnar Melting Mosvik 01:47:13
Jim Ingebrigtsen Røsvatn IL 02:05:42
M4
Ola Berget Leksvik 01:34:58
Torstein Bjørhusdal Elva/Namsskogan 01:37:03
Geir Alte Skonseng 01:39:02
T. L. Ingebrigtsen Røsvatn IL 01:50:05
Terje Karoliussen Skonseng 01:54:24
Per Kyrre Hall Rana Br. Seiler 01:54:28
Otto Reinfjell Hattfjelldal IL 02:01:09
Alv-Arne Wilhelmsen Remma IL 02:08:05
Rolf Almås Hattfjelldal IL 02:10:02
Åge Skogstad Hattfjelldal IL 02:13:11
M5
Joar Halseth Stod 01:49:23
Oddgeir Olsen Kjærstad IL 01:56:01
Kenneth Solli Drevja IL 01:57:22
Ronny Solli Drevja IL 02:00:00
Åge Erlandsen Kjærstad IL 02:00:24
John Drevland Hilstad IL 02:11:47
M6
Oddvar Brå Leik IL 01:32:58
Ivar Rystad Kjærstad IL 01:42:39
Bjørn Sirijord Hattfjelldal IL 01:49:21
Hans Lie Mosjøen IL 01:51:17
Einar Kilen Mosvik 01:51:37
Jan Aufles Kjærstad IL 01:54:23
Joar Myren Kjærstad IL 01:55:39
Terje Nilsen Bossmo&Ytteren 02:03:54
Åge Osheim Kjærstad IL 02:06:58
M7
Jon Kvalbukt Bleikvassli IL 01:46:47
Svein Grøvnes Kjærstad IL 01:53:26
Asbjørn Turmo Olderskog IL 01:54:33
Torvald Lamo Mo Skilag 01:54:41
Ivar Sætern Hattfjelldal IL 01:55:45
Knut Bjørknes Hattfjelldal IL 01:57:48
Magnar Karlsen Leksvik 01:59:58
Asbjørn Pedersen Elkem BIL 02:02:15
Dan Vollan Susendal IUL 02:03:40
Viktor Sæterstad Røsvatn IL 02:08:08
Olav E. Strømberg Hattfjelldal IL 02:14:12
M8
Terje Ingebrigtsen Røsvatn IL 01:51:54
Trond Laugen Foldereid 01:52:21
Birger Hanem Hattfjelldal IL 01:56:58
Torleif Pedersen Leirfjord IL 01:57:23
Aksel Strand Kjærstad IL 01:58:40
Asbjørn Bjørhusdal Elva/Namsskogan 02:03:48
A. Fagerjord Grønnfjelldal 02:16:41
M9
Vebjørn Holmen Røsvatn IL 01:54:59
Odd Halseth Stod 01:58:42
Magnus Nyland Elkem BIL 02:00:42
Kjell Trondsen Kjærstad IL 02:02:06
Erling Klaussen Olderskog IL 02:16:51
Nils Ingebrigtsen Røsvatn IL 02:26:21
Jon M. Jensen Susendal IUL 02:31:48
M10
Karl W. Aakervik Røsvatn IL 02:00:09

 

Hattrennet lørdag 13. april 1991
K1
Hege Kverneland Heimdal 02:08:19
Britt Ina Hals Mosjøen IL 02:33:47
K2
Elin Nilsen B&Y 01:56:21
Kari Grindberg Egge 02:03:15
Hilde Krogstad Overhalla 02:03:17
K3
Inger Lise Hegge Henning 01:54:34
Kari Holmen Kjærstad IL 02:04:16
Liz Ingebrigtsen Røsvatn IL 02:23:19
K5
Ranveig Rystad Kjærstad IL 02:25:24
M1
Karl Dalby Skjelbred Egge 01:46:27
Tor A. Brevik Mosvik 01:46:37
Jaak Mae Egge 01:47:18
Pål G. Modell Steinkjer 01:48:18
Lyder Sund Spillum 01:48:02
Roar Lillefjell Stod 01:49:29
Jan J. Verdenius Flatås 01:53:48
Tor A. Richstad Steinkjer 01:58:58
Øyvind L. Johansen Nidelv 01:59:16
Einar Gjeldsvik Flatås 02:00:06
Nils A. Reinfjord Sømna IL 02:00:25
Harald Sætermo Kjærstad IL 02:05:09
Rune Hellem Gruben 02:07:13
Trond Fuglem Selfors 02:08:20
Tor A. Aune Åbygda 02:09:48
Asle Vollan Susendal IUL 02:12:48
Geir M. Bjørkeng Leirådal Brøt
Trond Johansen Åga IL Brøt
M2
Hallgeir Lundemo Varden 01:41:59
Frode Lillefjell Stod 01:42:36
Andreas Vannebo Overhalla 01:46:46
Morten Guin Varden 01:47:59
Roy R. Millerjord Selfors 01:50:39
Børge Lenningsvik Bleikvassli IL 01:58:04
Ole A. Reinfjord Sømna IL 02:01:20
Tore Brennhaug Fiplingdal IL 02:01:33
Ståle Brennhaug Fiplingdal IL 02:02:29
Tom Haukland B&Y 02:06:46
Even Hagen Hattfjelldal IL 02:10:18
Håkon Sæterstad Røsvatn IL 02:19:39
Johannes Almås Hållingen 02:26:06
Knut A. Almås Hållingen 02:28:36
Nils I. Aarmo Hållingen 02:28:54
M3
Kay Pedersen Henning 01:41:10
Terje Langli Henning 01:41:23
Arne Ove Holmen Kjærstad IL 01:47:44
Jan E. Johansen Mo Skilag 01:51:45
Geir Alte Skonseng 01:52:35
Geir Aspnes Kjærstad IL 02:10:04
Arild Markussen Hattfjelldal IL 02:34:18
Kjell Appfjell Åbygda 02:47:49
M4
Torstein Bjørhusdal Spillum 01:41:59
Ola Berget Leksvik 01:42:29
Ola I. Dyrhaug Tydal 01:53:37
Torstein Myrvang Åbygda 02:00:20
Pål Homnes Stålkameratene 02:01:13
Leif E. Rekstad Nidelv 02:01:51
Terje Karoliussen Stålkameratene 02:09:46
Ronny Solli Drevja IL 02:26:03
Steinar Berg Bleikvassli IL 02:26:09
John Drevland Hilstad IL 02:38:31
John O. Bruun Botnan 02:42:37
Åge Skogstad Hattfjelldal IL 02:47:58
Webjørn Solli Drevja IL 02:47:58
M5
Oddvar Brå Leik 01:46:03
Jarle Thonstad Heimdal 01:55:27
Joar Halseth Stod 01:56:56
Joar Myren Kjærstad IL 01:57:56
Svein A. Dahl Grong 02:05:53
Oddgeir Olsen Kjærstad IL 02:07:42
Dagfinn Tustervatn Røsvatn IL 02:10:57
Kenneth Solli Drevja IL 02:18:36
Torkild Bruun Botnan 02:19:14
John Lind Stålkameratene 02:24:44
Åge Erlandsen Kjærstad IL 02:27:10
Arvid Berg Bleikvassli IL 02:38:24
M6
Ivar Rystad Kjærstad IL 01:48:07
Jon Kvalbukt Bleikvassli IL 01:56:01
Sverre Amundsen Mo Skilag 01:57:21
Ronald Lenningsvik Bleikvassli IL 01:57:39
Knut Teveldal Grong 02:03:13
Svein Grøvnes Kjærstad IL 02:06:13
Einar Kilen Mosvik 02:06:41
Allan Johansen Åga IL 02:07:34
Bjørn Sirijord Hattfjelldal IL 02:08:01
Jan Aufles Kjærstad IL 02:12:11
Leif Røli Utskarpen IL 02:12:53
Dan Vollan Susendal IUL 02:16:18
Billy Sundstrøm Sverige 02:23:18
Viktor Kvandal Selfors 02:28:32
M7
Torvald Lamo Mo Skilag 02:11:01
Oddvar Strøm Tunsjø 02:11:18
Ivar Sætern Hattfjelldal IL 02:20:12
Asbjørn Pedersen Elkem BIL 02:20:12
Knut Bjørknes Hattfjelldal IL 02:23:34
Viktor Sæterstad Røsvatn IL 02:30:24
Magnar Karlsen Leksvik 02:30:24
Olav E. Strømberg Hattfjelldal IL 02:34:17
M8
Trond Laugen Foldereid 01:57:19
Terje Ingebrigtsen Røsvatn IL 02:00:55
Birger Hanem Hattfjelldal IL 02:08:32
Fritz Kristoffersen Fjellvinden 02:14:28
Asbjørn Bjørhusdal Elva 02:15:28
Aksel Strand Kjærstad IL 02:23:05
Kåre Olsen Hattfjelldal IL 02:24:15
Jon Jensen Susendal IUL 02:57:27
M9
Odd Halseth Stod 02:11:37
Vebjørn Holmen Røsvatn IL 02:17:55
Nils Ingebrigtsen Røsvatn IL 02:26:55
Trond Nystad Grane IL Brøt
M10
Karl W. Aakervik Røsvatn IL 02:14:01
Hans Bakken Bleikvassli IL 02:37:31
M12
Einar Solbakken Hemnes 02:44:37

 

Hattrennet lørdag 7. april 1990
Resultater:
K1 

Ellen Landrø Lensvik IL 01:59:36
Britt Ina Hals Mosjøen IL 02:29:59
K2-4 
Inger Lise Hegge Henning 01:46:24
Mari A. Landsem Henning 01:54:46
K3 
Kari Holmen Kjærstad IL 02:02:03
Liz Ingebrigtsen Røsvatn IL 02:12:10
K10 
Lolly Fagerli Grane IL 03:03:44
M1 
Roar Lillefjell Stod 01:39:18
Nils A. Reinfjord Sømna IL 01:46:24
Finn Ove Hofstad Grane IL 01:51:59
Harald Sætermo Kjærstad IL 01:53:52
Tor Arne Aune Åbygda 01:54:58
Tom Ivar Olsen Sømna IL 02:05:54
M2 
Terje Langli Henning 01:27:34
Frode Lillefjell Stod 01:30:36
Hallgeir Lundemo Varden 01:35:18
Jogeir Bjørhusdal Spillum 01:39:12
Børge Lenningsvik Bleikvassli IL 01:44:29
Ståle Brennhaug Fiplingdal IL 01:47:33
Ole A. Reinfjord Sømna IL 01:48:43
Tore Brennhaug Fiplingdal IL 01:48:59
Jim Ingebrigtsen Røsvatn IL 01:49:33
Jan Erik Leirvik Hemnes 01:52:05
Geir Rustad Kjærstad IL 01:56:17
Håkon Sæterstad Røsvatn IL 02:17:54
M3 
Kai Pedersen Henning 01:31:17
Rune Vannebo Steinkjer 01:39:41
Per Torgersen Lillehammer skiklubb 01:41:07
Tom Ingebrigtsen Røsvatn IL 01:54:33
Rune Heggedal Bleikvassli IL 02:04:28
Steinar W. Berg Bleikvassli IL 02:17:25
M4 
Torstein Bjørhusdal Spillum 01:37:33
Torstein Myrvang Åbygda 01:52:15
Ronny Solli Drevja IL 01:56:14
Kenneth Solli Drevja IL 01:57:57
Trond Volden Hattfjelldal IL 02:12:31
John Drevland Hilstad IL 02:15:03
Åge Skogstad Hattfjelldal IL 02:24:22
Stein Are Dahl Hattfjelldal IL 02:28:08
M5 
Oddgeir Olsen Kjærstad IL 01:46:52
Svein Arild Dahl Grong 01:47:03
Joar Myren Kjærstad IL 01:54:45
Dagfinn Tustervatn Røsvatn IL 01:55:25
Otto Haug Foldereid 01:56:29
Arne Digermul Olderskog IL 02:03:25
Billy Sundstrøm Sverige 02:07:48
Jan Nikolaisen Herøy 02:53:14
M6 
Egil Brørs Steinkjer 01:35:40
Jon Kvalbukt Bleikvassli IL 01:43:47
Svein Grøvnes Kjærstad IL 01:51:45
Jan Aufles Moteks 01:52:40
Ivar Sætern Hattfjelldal IL 01:57:33
Dan Vollan Susendal IUL 02:05:05
Tor B. Håkonsen Mo Skilag 02:12:09
Olav E. Strømberg Hattfjelldal IL 02:13:57
Svein Lillefjell Sømna IL 02:26:15
M7 
Torleif Pedersen Leirfjord IL 01:53:58
Aksel Strand Kjærstad IL 01:57:50
Reidar Abelsen Elkem BIL 02:03:29
Viktor Sæterstad Røsvatn IL 02:07:11
Arnold Reinfjord Sømna IL 02:24:34
M8 
Trond Laugen Foldereid 01:49:31
Terje Ingebrigtsen Røsvatn IL 01:50:16
Asbjørn Bjørhusdal Namsskogan 01:55:59
Birger Hanem Hattfjelldal IL 01:58:37
Rolf Nilsson Tärna 02:08:17
M9 
Magnus Nyland Elkem BIL 01:57:00
Birger Vestermo Grong 01:57:53
Kjell Trondsen Elkem BIL 01:59:37
Nils Ingebrigtsen Røsvatn IL 02:02:22
Kedar Olsen Elkem BIL 02:11:46
Knut Jacobsen Hattfjelldal IL 02:39:32
M10 
Karl W. Aakervik Røsvatn IL 02:03:01
M11 
Artur Sørstad Kjærstad IL 02:27:38

 

Hattrennet 1987
Det var 559 deltakere.
Herreklassen ble vunnet av Sture Sivertsen foran Frode Estil. Se reportasje fra rennet i Innherreds Folkeblad og Verdalingen her...

Bleikvassli idrettslag vant stafetten i Hattrennet i 1967
Resultater:
1. Bleikvassli IL (Ronald Lenningsvik, Olav Mastervik, Ottar Lenningsvik) 1:05:44
2. Mo Skilag (Arild Bryghaug, Torvald Lamo, Knut Stien) 1:06:43
3. Korgen IL (Åge Brennmo, Hans Grønli, Torstein Øren) 1:07:40
4. Hattfjelldal IL (Karl W. Aakervik, Jon Kvalbukt, Vebjørn Holmen) 1:08:30
5. Kjærstad IL (Johan Riise, Torbjørn Bukten, Gudmund Lien) 1:09:31
6. Herringen IL (Oddgeir Herringbotn, Knut Aanes, Ståle Steffenrem) 1:21:23

Beste etappetider
1. Ronald Lenningsvik 20:55
2. Arild Bryghaug 21:15
3. Åge Brennmo 21:43
4. Olav Mastervik 22:07
5. Torvald Lamo 22:15
6. Karl W. Aakervik 22:16

Hattrennet 1962
John Trongmo vant herreklassen. Rennet var også kretsmesterskap i 30 km.
Resultater
Klasse A
1. Hilding Silåmo, Stål 1:46:39
Klasse B
1. Jon Sjåvik, Hattfjelldal IL 1:47:38
2. Agnar K. Tverå, Kjærstad IL 1:50:51
3. Karl W. Aakervik Hattfjelldal 1:52:25
4. Steinar Nilsen, Fiplingdal 1:53:18
Klasse C
1. og kretsmester: John Trongmo, Korgen 1:46:12
2. Per Moen, Mosjøen 1:50:06
3. Åge Brennmo, Korgen 1:51:15
4. Kåre Fjeldavli, Korgen 1:53:38
5. Trond Brennhaug, Fiplingdal 1:53:50
6. Leif Knutli, Korgen 1:56:10
7. Arne Storvik, Mosjøen 1:58:34
8. Stig Harry Johansson, Arjefors 1:58:42
9. Vebjørn Holmen, Hattfjelldal 2:00:23
10. Terje Ingebrigtsen, Hattfjelldal 2:04:04
11. Sverre Storli, Hattfjelldal 2:09:17
12. Olaf Skoglund, Hattfjelldal 2:21:28
Kilde: Nordlands Avis 27.2.1962

Karl W. Aakervik vant Hattrennet i 1961
Rennet ble arrangert søndag 12. februar, mye tidligere enn hva vi er vant med nå for tiden.
Karl W. Aakervik Røsvatn IL, vant med tiden 1:44:30. Nils O. Omma fra Tärna ble nr. to med tiden 1:45:54.
Kilde: Nordlands Folkeblad 14.2.1961

Hattrennet 1940
Hattfjelldal Skilag arrangerte i helga sitt årlige skirenn “Hatten rundt” eller “Hattrennet” som det populært kalles. Imidlertid var føreforholdene denne gang slettest mulig og været knappest noen lunde. Dette har nok skylden for at differansen mellom følgende tall er så betydelig: 63 løpere anmeldt, 42 startet og 28 fullførte. Løypa var om lag 30 km.
Kilde: 
Nordlands avis 3.4.1940

Resultater 1940
Kl. A
Magnus Paulsen Øvre Vefsn 02:17:39 (Hattpokalen til odel og eie)
Einar Holmvassdal Øvre Vefsn 02:19:27
John Fiplingdal Øvre Vefsn 02:35:15
Magnus Apfjell Øvre Vefsn 02:36:07
Kl. B 
Birger Paulsen Øvre Vefsn 02:25:15
Petter Granås Røssvatn 02:27:15
Sigurd Grøvnes Kjærstad 02:31:06
Harald Grubben Røssvatn 02:32:40
Olav Rystad Kjærstad 02:34:03
Nils Apfjell Øvre Vefsn 02:37:06
Arnulf Kapskarmo Øvre Vefsn 02:38:36
E. Thommassen Hattfjelldal 02:40:45
Over 32 år 
Erling Bogfjelldal Øvre Vefsn 02:43:37 (2. aksje I Hattpokal II)
Ludvig Kroken Øvre Vefsn 02:48:44
Godfred Svendsen Remma 02:52:00
Torvald Bjørnå Kjærstad 02:56:17
Olav Svebakk Øvre Vefsn 03:10:15
Over 40 år 
Håkon Kroken Øvre Vefsn 02:46:47 (2. aksje i Hattpokal III)
Ottar Skogmo Hattfjelldal 02:57:13

Av kjente løpere som ikke startet kan nevnes Anders Bygdås, Sørfjell, Sigv. Ivarrud, Susendal og Asbjørn Brennhaug, Øvre Vefsn.