Hjartfjellrennet

Resultater: 201820172016201520132012201120102009200820072005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 | 1999 | 1998 | 1997 | 1996 | 19941993 | 1992 | 1991 | 19901973 | 1972 | 1971 | 1970
Bilder fra Hjartfjellrennet | Historikk |

 

Resultater Hjartfjellrennet 10. mars 2019
K31-35
Tina Wik 01:53:05
K36-40
Mona Vik, Hattfjelldal IL 01:33:34
K46-50
Karin Kjensli, Kjærstad IL 01:20:51
M15-16
Johannes Øvereng, Mosjøen IL 01:12:04
Isak Larsen, Hattfjelldal IL 01:21:30
M21-25
Jesper Andreassen, Halsøy IL 01:18:56
M31-35
Ståle Sirijord, Hattfjelldal IL 01:25:34
Joakim Klaussen Åkvik, Mosjøen IL 01:25:44
M36-40
Erik Norstoga, Mosjøen IL 01:30:41
Johan Andre Lindseth, Drevja IL 01:39:52
M41-45
Jostein Einrem, Mosjøen IL 01:45:20
Rolf-Jørgen Bredesen, Sømna IL 01:30:04
M51-55
Dag Frode Bjerknesli, Alcoa BIL 01:23:59
M56-60
Jan Inge Helmersen, Hattfjelldal IL 01:40:14
M61-65
Alv Arne Wilhelmsen, Mosjøen IL 01:35:53
M66-70
Sverre Amundsen, Mo Skilag 01:20:42
Jan Aufles, Kjærstad IL 01:23:01
Jan Helge Balto, Mosjøen IL 01:26:05
Halvor Norstoga, Mosjøen IL 01:33:33
Leif Røli, Utskarpen IL 01:38:17
M76 og eldre
Odd Laksfors 02:11:13

 

Resultater Hjartfjellrennet 11. mars 2018
Løypa til damene og herrer over 65 år var 23 km, herrene gikk 33 km.

K 41 -50 (23 km)
1. Karin Kjensli, Kjærstad IL  1:19:54
M 41 -50 (33 km)
1. Yngvar Alexander Hansen, Mosjøen IL  1:41:09
2. Steinar Hanem, Hattfjelldal, 1:50:13
3. Ståle Brennhaug, Fiplingdal IL  1:51:59
4. Trond Johansen, Åga IL  1:53:16
5. Ørjar Wærum Evensen, Sømna IL, 1:54:44
6. Rolf-Jørgen Bredesen, Sømna IL, 1:55:14
7. Nikolai Heilemann, Mosjøen, 1:56:36
8. Ole Arnfinn Reinfjord, Sømna IL  2:06:32
9. Per Sverre Engdal, Hattfjelldal, 2:09:24
10.Vegard Bech, 2:10:07
M51 -60
1. Dag Frode Bjerknesli, Elkem Bil, 1:50:20
2. Werner Reinfjord, Sømna IL  1:54:17
3. Rune Heggedal, Bleikvassli IL  2:21:55
4. Ingebjørn Nygård, Korgen IL  2:37:53
K 21 -30 (23 km)
1. Vilde Finne, Kolvereid IL  1:16:52
M 31 -40
1. Ståle Sirijord, Hattfjelldal IL  1:45:44
2. Erik Nordstoga, Mosjøen IL  1:54:52
3. Stian Skogsaas, Olderskog IL  1:56:57
4. Stian Hanssen, Åga IL  2:00:06
5. Andreas Moen Forsjord, Kjærstad IL  2:05:38
DNF, Martin Heggdal, Korgen
Kvinner 18-20 (23 km)
1. Margit Hågå, Lesja IL  1:30:55
Menn 61-65
1. Webjørn Solli, Drevja IL  1:50:16
Menn 66-70 (23 km)
1. Jan Aufles, Kjærstad IL  1:22:23
2. Ingvar Oskar Tverå, Korgen IL  1:30:07
3. Halvor Nordstoga, Mosjøen IL  1:37:59
Menn 71-75
1. Otto Simskar, Grane IL  1:33:18,

Resultater Hjartfjellrennet 12. mars 2017
Løypa til damene var 23 km, herrene gikk 33 km.

K 41 -45
Karin Kjensli Kjærstad IL 1.28.43
K 31 – 40
Mona Vik Larsen Hattfjelldal IL 1.33.51
Bjørnhild Lande Hattfjelldal IL 1.41.16
M 21 -30.
Tarjei Solli Drevja IL 1.53.11
Tobias Storvik Lillehammer Skiklubb 1.57.37
M 31 -35
Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 1.50.15
Joakim Klaussen Åkvik Olderskog IL 1.57.18
Andreas Moen Forsjord Olderskog IL 1.58.55
M 41- 50
Even Olsen Grane IL 1.53.49
Steinar Hanem Hattfjelldal IL 1.58.20
Dag Frode Bjerknesli Elkem BIL 2.04.13
Per Sverre Engdal brutt
M 51 -60
Webjørn Solli Drevja IL 2.00.17
Jostein Wie Halsøy IL 2.13.05
Jan Inge Helmersen Hattfjelldal IL 2.17.30
M 61 -65
Kenneth Solli Drevja IL 2.06.00
Halvor Nordstoga Mosjøen IL 2.38.03

Hjartfjellrennet 13. mars 2016
Løypa til damene var 23 km, herrene gikk 33 km.
Jenter/gutter mellom 12 og 14 år gikk 10 km

Resultater
M 12
1 Emil Isaksen Halsøy 43:20
M 13
1 Johannes Øvereng Mosjøen IL 36:49
2 William Endresen Mosjøen IL 41:24
M 14
1 Morten Hjørnerød Mosjøen IL 32:36
K17 – 18
1 Marte Liengen Sørslett Ballangen Ski 1:27:42
2 Siri Kristin Gluggvasshaug Halsøy IL Ski 1:31:27
M 17-18
1 Bernt Erik Hauan Drevja IL 1:42:37
2 Håkon Bendik Pedersen Halsøy IL 1:50:04
M 21 – 25
1 Stian Eid Nilsen Trønder Lyn 1:59:37
2 Ole Martin Trælnes Sømna IL 2:20:50
M 26 – 30
1 Tarjei Solli Drevja IL 1:39:11
2 Joakim Klaussen Åkvik Mosjøen IL 1:46:07
3 Martin Julius Lillefjell Sømna IL 2:02:31
M 31 – 35
1 Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 1:39:19
2 Andreas Moen Forsjord Kjærstad IL 1:51:58
3 Kristian Kristiansen Mosjøen IL 2:37:00
M 36 – 40
1 Gjert Skjønsberg Mosvik IL 2:38:18
K 41-45
1 Karin Kjensli Kjærstad IL 1:22:19
M41-45
1 Steinar Hanem Hattfjelldal 1:49:24
2 Even Olsen Grane IL 1:50:05
3 Rolf Jørgen Bredesen Sømna IL 1:52:12
M46-50
1 Dag Frode Bjerknesli Alcoa 1:53:11
2 Ole Arnfinn Reinfjord Sømna IL 1:53:33
3 Per Sverre Engdal Hattfjelldal IL 2:08:07
4 Klaus Arnes Sømna IL 2:14:13
K 51-55
1 Marit Klaussen Olderskog IL 1:23:02
M 51 – 55
1 Per Storvik Alcoa 1:52:49
2 Ottar Simonsen Alcoa 2:08:05
3 Rune Heggedal Bleikvassli IL 2:28:35
M56-60
1 Webjørn Solli Drevja IL 1:48:50
2 Alv Arne Wilhelmsen Mosjøen IL Ski 1:54:06
M 61 -65
1 Kenneth Solli Drevja IL 1:51:51
2 Halvor Nordstoga Mosjøen IL 2:16:48
M 66 -70
1 Ingvar Tverå Korgen IL 2:04:50
2 Jan Aufles Kjærstad IL 2:10:40
3 Leif Røli Utskarpen IL 2:17:52

Hjartfjellrennet 15. mars 2015
Løypa til damene var 23 km, herrene gikk 33 km.

Kvinner 26-30
1 Heidi Hestmark Spillum IL 1:15:25
Menn 15-16
1 Johan Warholm Sømna IL 2:05:09
Menn 17-18
1 Jesper Andreassen Halsøy IL 1:36:03
2 Bernt Erik Hauan Drevja IL 1:39:37
3 Håkon Bendik Pedersen Halsøy IL 1:53:38
Menn 19-20
1 Andre Lenningsvik 1:31:39
Menn 21-25
1 Stein Eid Nilsen 1:49:41
Menn 26-30
1 Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 1:35:39
2 Joakim Klaussen Aakvik Olderskog IL 1:39:02
Menn 31-35
1 Andreas Moen Forsjord Olderskog IL 1:43:46
2 Stian Skogsaas Olderskog IL 1:52:31
3 Kristian Dyrhaug Kristiansen 2:15:47
Kvinner 41-45
1 Karin Kjensli Olderskog IL 1:17:24
Menn 36-40
1 Jan Olav Smalås Elva/Namsskogan 1:38:33
Menn 41-45
1 Yngvar Alexander Hansen Mosjøen IL 1:32:13
2 Rolf Jørgen Bredesen Sømna IL 1:47:28
3 Nikolai Heilemann Mosjøen IL 1:48:17
4 Tom Ivar Olsen Sømna IL 2:06:38
Menn 46-50
1 Dag Frode Bjerknesli Alcoa BIL 1:42:05
2 Roy Einar Pedersen Halsøy IL 2:02:10
3 Trond Hågensen 2:14:35
Menn 51-55
1 Kjell Varem Mosjøen IL 1:54:56
2 Ottar Simonsen Alcoa BIL 2:01:21
Menn 56-60
1 Alv Arne Wilhelmsen Remma IL 1:49:53
2 Webjørn Solli Drevja IL 1:51:27
3 Alf Dahle Sømna IL 2:32:58
Menn 61-65
1 Halvor Nordstoga Mosjøen IL 2:07:57
Menn 66-70
1 Jan Aufles Kjærstad IL 1:59:43
2 Leif Røli Utskarpen IL 2:08:44

Hjartfjellrennet 10. mars 2013
Resultater

Kort løype
K15-16
1 Amalia Aufles Kjærstad IL 1:58:40

M 15- 16
1 Elias Sundsfjord MIL 1:58:39
2 Ivar Tverå Korgen il 2:09:48 (ved en feil gikk han lang løype)

K17-18
1 Amalie Kristin Kvandal Leirfjord IL 1:42:05

K 46 -50
1 Marit Klaussen Olderskog IL 1:30:32

Lang løype: Ca. 35 km
M 26-30
1 Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 1:50:00
2 Stian Skogsaas Olderskog IL 1:59:09
3 Andreas Moen Forsjord Olderskog IL 2:03:37

M 31-35
1 Erik Nordstoga MIL 1:57:00
2 Johan Andre Lindseth Drevja IL 2:14:22

M 36-40
1 Trond Johansen Åga IL 1:49:50
2 Nicolai Heilemann 1:50:00
3 Steinar Hanem Hattfjelldal IL 1:55:40
4 Bjørn Krane Åga IL 1:56:37

M 41-45
1 Tor Ivar Tverå Korgen IL 1:45:11
2 Ståle Brennhaug Fiplingdal IL 2:00:07
3 Ole Arnfinn Reinfjord Sømna IL 2:00:18
4 Kjell Vidar Nordheim Hattfjelldal IL 2:03:38

M 46-50
1 Per Storvik Alcoa 1:56:17
2 Per- Egil Pedersen Åga IL 2:06:37
3 Kjell Varem Mosjøen IL 2:10:25
4 Jostein Wie Halsøy IL 2:17:05
4 Roy Einar Pedersen Halsøy IL 2:17:05
6 Bjørn Rønning Alcoa 2:17:35 21:18
7 Jonny Haldorsen Leirfjord IL 2:30:17

M51-55
1 Øyvind Solli Sømna IL 2:02:13

M 56-60
1 Webjørn Solli Drevja IL 1:59:35
2 Knut Berntsen Nesna il 2:23:33

M 61-65
1 Sverre Amundsen Mo Skilag 2:01:00
2 Leif Røli Utskarpen IL 2:20:12
3 Halvor Nordstoga MIL 2:23:32

M17-18
1 Tommy Byberg Sømna IL 2:00:15

Hjartfjellrennet 11. mars 2012
Deltakerne i bedrifts- og dameklassen gikk ei løype på ca. 24 km, de andre gikk 32 km.

M 17 -18
1 Ole Magnus Berntsen Nesna IL 2:11:01

M 26 -30
1 Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 1:44:01
2 Stian Lamo Hanssen Alcoa 1:59:02
3 Stian Skogsaas Mosjøen IL 2:02:28

M 36 -40
1 Trond Johansen Åga 1:43:01
2 Stian Breivik Leirfjord IL 1:49:54
3 Bjørn Andreas Krane Åga IL 1:53:18

M 41- 45
1 Tor Ivar Tverå Korgen IL 1:42:15
2 Frode Stifjell Skorovas IL 2:15:28

M46-50
1 Per Storvik Alcoa 1:52:46
2 Bård Sagmo Trones IL 2:01:24
3 Roy Einar Pedersen Halsøy IL 2:03:44
4 Jostein Wie Halsøy IL 2:10:26

M 51 -55
1 Webjørn Solli Drevja IL 1:52:33

M 56 -60
1 Kenneth Solli Drevja IL 1:59:00
2 Halvor Nordstoga Mosjøen IL 2:10:36

M 61 -65
1 Ingvar Tverå Korgen IL 2:00:38
2 Jan Aufles Kjærstad IL 2:03:26
3 Leif Røli Utskarpen IL 2:09:03
4 Allan Johansen Elkem 2:21:26

K 26-30
Torhild Lamo Mosjøen IL 1:24:57

K 46 -50
1 Marit Klaussen Mosjøen IL 1:21:44

Bedrift
1 Geir Nikolaisen Moc 1:36:02

Resultater Hjartfjellrennet 13.3.2011
Bedriftsløperne og de to aktive damene gikk ei løype på ca. 24 km, de andre gikk 32 km

BEDRIFT
1 Stian Larsen 1:23:28
2 Geir Nikolaisen Halsøy IL 1:30:02
K 36-40
1 Torild Lamo MIL 1:24:58
K 46 -50
1 Marit Klaussen Mosjøen IL 23 1:26:23

34 km løype
M 26-30 år
1 Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 1:40:58
2 Erik Nordstoga MIL 1:43:14
M 31-35
1 Stian Breivik Leirfjord IL 1:35:52
2 Bjørn Krane Åga IL 1:43:15
3 Morten Lenningsvik Korgen IL 1:45:49
M 36-40
1 Trond Johansen Mo 1:37:51
2 Tor Ivar Tverå Korgen IL 1:38:36
3 Nils Andre Reinfjord Sømna IL 1:40:58
M 41-45
1 Dag Frode Bjerknesli Alcoa BIL 1:49:15
2 Jostein Wie Halsøy IL 1:51:40
M 46-50
1 Per Storvik Alcoa BIL 1:48:02
2 Tor Erik Dahle Sømna IL 1:49:21
3 Øyvind Solli Sømna IL 1:53:30
4 Frank Olsen Bjerka IL 1:58:54
5 Roy Einar Pedersen Halsøy IL 1:59:24
6 Ottar Simonsen Alcoa BIL 2:12:20
M 51-55
1 Webjørn Solli Drevja IL 1:48:01
2 Rune Brennbakk Hattfjelldal IL 1:56:27
3 Alf Dahle Sømna IL 2:09:17
M 56-60
1 Halvor Nordstoga MIL 1:56:26
2 Stein Hermannsen 1:58:38
M 61-65
1 Sverre Amundsen Mo IL 1:43:29
2 Ingvar Tverå Korgen IL 1:51:44
3 Otto Simskar Grane IL 1:59:18
4 Leif Rødli Utskarpen IL 1:59:19
5 Allan Johansen Dalselv 2:10:35

Resultater Hjartfjellrennet 14.3.2010
Menn 15-16 (20 km)
1 Jonas Paulsen, Mosjøen IL, 1:31:49
2 Ole Magnus Berntsen, Nesna, 1:56:01
Menn 21-25 (32 km)
1 Ståle Sirijord, Hattfjelldal IL, 1:35:44
Menn 26-30
1 Erik Nordstoga, Mosjøen IL, 1:43:55
2 Hans A Nyberg, Halsøy IL, 2:24:11
Menn 31-35
1 Stian Breivik, Leirfjord IL, 1:32:57
2 Morten Lenningsvik, Korgen IL, 1:45:37
3 Geir Nikolaisen, Halsøy IL, 2:28:40
Menn 36-40
1 Tor Ivar Tverå, Korgen IL, 1:35:02
2 Nikolai Heilemann, Mosjøen IL, 1:36:47
3 Trond Johansen, 1:38:28
4 Kjell Nystuen, Drevja IL, 1:53:14
5 Per Sverre Engdahl, Hattfjelldal IL, 2:01:27
Menn 41-45
1 Bjørn M. Jarmund, Hattfjelldal IL, 1:35:01
2 Ståle Brennhaug, Fiplingdal, 1:41:53
3 Dag Frode Bjerknesli, Alcoa, 1:42:58
4 Frank Pedersen, Grane IL, 1:48:44
5 Werner Reinfjord, Sømna IL, 1:50:36
6 Per Egil Pedersen, 1:50:49
7 Jostein Wie, Halsøy IL, 1:53:11
8 Roy Einar Pederen, Halsøy IL, 2:03:24
Brøt løpet: Fred Simonsen, Alcoa
Menn 46-50
1 Trond Nyland, Kjærstad IL 1:35:02
2 Per Storvik, Alcoa, 1:41:54
3 Tor Erik Dahle, Sømna IL, 1:49:28
4 Øyvind Solli, Sømna IL, 1:56:22
5 Bjørn Rønning, Mosjøen IL, 1:58:20
6 Ottar Simonsen, Halsøy IL, 2:09:15
Menn 51-55
1 Kenneth Solli, Drevja IL, 1:46:35
2 Webjørn Solli, Drevja IL, 1:49:04
3 Pål Homnes, Stålkam, 1:52:47
4 Alf Arne Vilhelmsen, Mosjøen IL, 1:54:23
5 Stein Hermansen, 1:58:16
6 Knut Berntsen, Nesna, 2:18:03
Menn 56-60
1 Halvor Nordstoga, Mosjøen IL, 1:53:13
2 Herman Lande, Hattfjelldal IL, 2:02:44
3 Yngvar Teodorsen, Vegvesenet, 2:18:02
Menn 61-65
1 Ivar Rystad, Kjærstad IL, 1:49:25
2 Ingvar Tverå, Korgen IL, 1:49:27
3 Jan Aufles, Kjærstad IL, 1:54:24
4 Leif Røli, Utskarpen IL, 1:58:33
5 Allan Johansen, Dalselv, 2:02:43
Menn 66-70 (20 km)
1 Torleif Pedersen, Leirfjord IL, 1:19:47
Menn 71-75 (20 km)
1 Ole Ormseth, Mo IL, 1:40:35

HJARTFJELLRENNET – SØNDAG 15. MARS 2009
Resultater
Kvinner 41-45
1. Marit Klaussen, Olderskog IL 1:11:37
Menn 15-16 år
1. Mats K. Åkvik, Mosjøen IL (MIL) 1:04:16
2. Øystein Nyland Grønbech, MIL 1:07:17
Menn 17-18 år
1. Øystein Langjord, MIL 1:17:54
Menn 21-25 år
1. Ståle Sirijord, Hattfjelldal IL 1:28:36
Menn 26-30 år
1. Erik Nordstoga, MIL 1:29:59
2. Johan Andre Lindseth, Drevja IL 1:35:39
3. Hans A. Nyberg, Halsøy IL 2:19:25
Menn 31-35 år
1. Stian Breivik, Leirfjord IL 1:23:55
Menn 36-40 år
1. Tor Arne Bonsaksen, MIL 1:29:59
2. Steinar Hanem, Hattfjelldal IL 1:34:54
3. Kjell V. Nordheim, Hattfjelldal IL 1:38:19
4. Per Sverre Engdal, Hattfjelldal IL 1:50:30
Menn 41-45 år
1. Bjørn Jarmund, Hattfjelldal IL 1:31:10
2. Per Storvik, Alcoa BIL 1:32:15
3. Dag Frode Bjerknesli, Alcoa BIL 1:35:10
4. Trond Nyland, Kjærstad IL 1:36:53
5. Bjørn Rønning, MIL 1:43:17
6. Frank Pedersen, Grane IL 1:45:14
7. Jens Berget, Mosj. Politi BIL 1:46:10
8. Knut Kjønnås, Hellfjell IL 1:47:57
9. Jostein Wie, Halsøy IL 1:52:20
10. Roy Pedersen Halsøy IL 1:52:21
Menn 46-50 år
1. John Petter Garnes, Vefsn kommune BIL 1:44:46
2. Tor Erik Dahle, Sømna IL 1:55:46
3. Edd Rune Olsen, MIL 2:13:41
Menn 51-55 år
1. Webjøm Solli, Drevja IL 1:36:52
2. Kenneth Solli, Drevja IL 1:38:25
3. Alv Arne Wilhelmsen, MIL 1:38:49
4. Jon Nersund, Leirfjord IL 1:49:30
5. Alf Dahle, Sømna IL 1:54:26
6. Ingar Solberg, Olderskog IL 2:08:05
Menn 56-60 år
1. Sverre Amundsen, Mo Skilag 1:33:57
2. Halvor Nordstoga, MIL 1:48:29
Menn 61-65 år
1. Ingvar Tverå, Korgen IL 1:43:01
2. Otto Simskar, Grane IL 1:46:18
3. Hedly Tjønna, Hattfjelldal IL 1:57:32
Menn 66-70 år
1. Torleif Pedersen, Leirfjord IL 1:49:03

HJARTFJELLRENNET – SØNDAG 9. MARS 2008
Resultater
21 km løype
Kvinner 41-50
1 Marit Klaussen Mosjøen IL 1:24:12

Menn 15-16
1 Mats K. Åkvik Mosjøen IL 1:10:22
2 Jonas Paulsen Mosjøen IL 1:31:03

Menn 17-18
1 Øystein Langjord Mosjøen IL 1:30:57
2 Håkon Husby Grane IL 2:06:45

32 km løype
Menn 21-30
1 Ståle Sirijord Hattfjelldal 1:37:07
2 Erik Nordstoga Mosjøen IL 1:49:36

Menn 31-35
1 Steinar Hanem Hattfjelldal 1:37:25
2 Tommy Thrana Kjærstad IL 1:59:14
3 Karl Oskar Hjørnerød Remma IL 2:07:15
Menn 36-40
1 Yngvar Alexander Hansen Mosjøen IL 1:37:16
2 Kjell Vidar Nordheim Hattfjelldal 1:47:18
3 Ståle Brennhaug Fiplingdal IL 1:50:40
4 Lars Berge MOCK 2:35:54
Menn 41-45
1 Kjell Varem Mosjøen IL 1:45:05
2 Per Storvik Elkem BIL 1:45:16
3 Dag Frode Bjerknesli Elkem BIL 1:53:29
4 Bjørn Rønning Mosjøen IL 1:53:59
5 Roy Einar Pedersen Halsøy 2:11:26
6 Jostein Wie Halsøy 2:12:20
7 Frank Pedersen Grane IL 2:17:51
Menn 46-50
1 Tom Ingebrigtsen Røsvatn IL 1:58:13
2 Frank Olsen Bjerka IL 2:00:17
3 Bjørn Tore Bergsnev Elkem BIL 2:28:15
Menn 51-55
1 Webjørn Solli Drevja IL 1:42:16
2 Kenneth Solli Drevja IL 1:53:45
Menn 56-60
1 Sverre Amundsen Mo 1:41:21
2 Halvor Nordstoga Mosjøen IL 2:00:12
3 Leif Røli Utskarpen IL 2:02:03
4 Jeffrey John White Korgen IL 2:32:02
Menn 61-65
1 Otto Simskar Grane IL 1:56:25
2 Birger Hanem Hattfjelldal 2:08:45
3 Hedly Tjønna Hattfjelldal 2:13:35
4 Dan Vollan Susendal 2:30:51
21 km løype
Menn 71-75
1 Ole Ormseth Mo 1:26:22

HJARTFJELLRENNET – LØRDAG 10. MARS 2007
Resultater
Menn 17-18
1 Andreas Dahle, Sømna IL, 1:30:00
2 Kristian Reinfjord, Sømna IL, 1:30:30
3 Nils Kristian Lillestøl, Drevja IL, 1:42:00
Kvinner 21-30
1 Anette Foss Lia, HOF IL, 1:10:41
Kvinner 41-50
1 Unni Vatshaug, Drevja IL, 1:15:00
2 Marit Klaussen, Mil, 1:18:09,
3 Berit Grønbech, Olderskog IL, 1:31:50
Menn 21-30
1 Martin Vatshaug, Drevja IL, 1:28:15
2 Rune Sirijord, Hattfjelldal, 1:30:03
3 Ståle Sirijord, Hattfjelldal, 1:31:40
4 Morten Lenningsvik, Korgen IL, 1:40:03
5 Thor Amundsen, Mo, 1:45:15
Menn 31-40
1 Tor Arne Bonsaksen, Halsøy, 1:36:00
2 Ole Arnfinn Reinfjord, Sømna IL, 1:36:25
3 Steinar Hanem, Hattfjelldal, 1:40:00
4 Dag Frode Bjerknesli, Elkem BIL, 1:41:35
5 Kjell Vidar Nordheim, Hattfjelldal, 1:42:27
6 Øyvind Storvik, 1:50:55
7 Terje Kalland, Mosjøen IL, 1:53:26
8 Jonny Haldorsen, Leirfjord IL, 1:54:55
9 Geir Nikolaisen, Halsøy, 2:12:31
Menn 41-50
1 Per Storvik, Elkem BIL, 1:36:22
2 Webjørn Solli, Drevja IL, 1:41:33
3 Kjell Varem, Mosjøen IL, 1:42:29
4 Frank Olsen, Bjerka IL, 1:43:44
5 Bjørn Rønning, Mosjøen IL, 1:46:32
6 Bjørn Tore Bergsnev, Elkem BIL, 1:59:27
7 Ottar Simonsen, Moc, 2:00:12
8 Jostein Wie, Halsøy, 2:05:15
9 Roy Einar Pedersen, Halsøy, 2:06:24
10 Edd Rune Olsen, Mosjøen IL, 2:26:35
Menn 51-60
1 Ingvar Tverå, Korgen IL, 1:40:05
2 Sverre Amundsen, Mo, 1:45:15
3 Halvor Nordstoga, Mosjøen IL, 1:45:41
4 Hermann Lande, Hattfjelldal, 1:46:06
5 Leif Røli, Utskarpen IL, 1:46:19
6 Otto Simskar, Grane IL, 1:49:07
7 Jan Helge Balto, Mosjøen IL, 1:53:25
8 Jon Nersund, Leirfjord IL, 1:55:02
9 Odd Lillemo, Korgen IL, 1:57:38
10 Jeffrey John White, Korgen IL, 2:23:30
Menn 61-70
1 Torleif Pedersen, Leirfjord IL, 1:50:38
2 Birger Hanem, Hattfjelldal, 1:55:04
3 Hedly Tjønna, Hattfjelldal, 1:55:09
4 Dan Vollan, Susendal, 2:05:48
Menn 71-75
1 Vebjørn Holmen, Røsvatn IL, 1:20:08
2 Ole Ormseth, Mo IL, 1:21:03
Bedriftsklasse
1 Frode Nygård, Remma IL, 1:59:02

Favorittseire i det 35. Hjartfjellrennet,
Yngvar Hansen og Unni Vatshaug hadde truffet best med formkurven i det 35. Hjartfjellrennet. Det var lite som tydet på at Yngvar gikk Vasaloppet sist helg. Yngvar var knapt et halvminutt foran Martin Vatshaug. I kvinneklassen fikk Marit Klaussen nest beste tid, vel 4 minutter bak Unni Vatshaug.
Arrangørene og de 202 deltakerne, hadde alle værgudene med seg, sol fra skyfri himmel og fine løyper.

HJARTFJELLRENNET 35 ÅR – SØNDAG 13. MARS 2005 – resultater
K3-4 25-29 år
Nina Karoliussen Vefsn kommune BIL 1,32,46
Silje Sørensen Mosjøen 1,57,37
K5-6 (30-39 år)
Marit Klaussen Olderskog IL 1,24,04
Margareth Berentsen MOC 1,34,26
Vibeke Pettersen Mosjøen 1,44,21
K7-8 (40-49år)
Unni Vatshaug Drevja IL 1,19,45
M1 (16-17 år)
Even Husby Grane IL 1,49,33
M2 (18-19 år)
Martin Vatshaug Drevja IL 1,37,08
M3-4 20-29 år
Stian Breivik Leirfjord IL 1,37,35
Rune Sirijord Hattfjelldal 1,44,00
Jostein Einrem MIL 1,55,13
Jørn Grøvnes Kjærstad IL 2,04,11
M5-6 30-39 år
Yngvar Hansen Kjærstad IL 1,36,39
Steinar Hanem Hattfjelldal 1,46,04
Tom Roger Tangen Vefsn kommune BIL 1,51,14
Steinar Lande Nesna 1,51,25
Martin Skjervagen Røros IL/MOC 1,53,58
Erling Hagen Kjærstad IL 1,54,10
Tor Arne Bonsaksen Helgelandskraft 1,55,09
Dag F. Bjerknesli Elkem BIL 1,55,10
Karl Oskar Hjørnerød Remma IL 2,01,00
Jonny Haldorsen Leirfjord IL 2,03,40
Tom Eriksen MOC 2,18,12
Lars Berge MOC 2,35,08
Sture Ånes MOC 2,38,34
Vegard Kristiansen Halsøy IL 3,40,52
M7-8 40-49 år
Trond Nyland Kjærstad IL 1,45,41
Per Storvik Elkem BIL 1,51,29
Kjell Varem MIL 1,51,30
Webjørn Solli Olderskog IL 1,58,24
John Drevland Hilstad 1,59,00
Geir Reinfjell Elkem BIL 2,02,15
Roy Ove Tverå MOC 2,03,12
Jon Nersund Leirfjord IL 2,09,18
Bjørn Rønning Mosjøen 2,11,02
Ingar Solberg Olderskog IL 2,16,58
Knut Kjønnås Hellfjell UL 2,17,57
Edd Rune Olsen Vefsn kommune BIL 2,18,29
Ståle Sommerseth Drevja IL 2,21,26
Bjørn Tore Bergsnev Elkem BIL 2,25,13
Jan Gunnar Eidstø MOC 2,31,23
Snorre Sørum MOC 2,38,25
Ottar Simonsen MOC 2,41,26
Nils Sørum MOC 2,44,09
Halvard Coch MOC 3,00,31
Arnstein Karlsen MOC 3,04,13
M9 55-59 år
Halvor Nordstoga MIL 2,14,59
Roald Kjønnås Hellfjell UL 2,52,15
M10 (55-59 år)
Ivar Rystad Kjærstad IL 1,53,57
John Tjønna Spring-88 2,23,49
M11 (60-64)år
Torleif Pedersen Leirfjord IL 2,01,34
M12 65-69 år
Ole Ormseth Mo 2,15,29
Bedrift
Frode Nygård Remma IL 2,13,24

HJARTFJELLRENNET 2004

M1 16-17 år
Even Husby Grane IL 2,01,16
Anders Skorpen MIL 3,00,37

M2 18-19 år
Martin Vatshaug Drevja IL 1,47,03
Martin Tømmervik Leirfjord IL 1,53,06

M3-4 20-29 år
Stian Breivik Leirfjord IL 1,46,44
Bjørn Bønå Visto IL 1,51,44
Jostein Einrem MIL 2,00,28
Jørn Grøvnes Kjærstad IL 2,04,08

M5-6 30-39 år
Yngvar Hansen Kjærstad IL 1,46,45
Nils A. Reinfjord Sømna 1,51,20
Terje Jørgensen Leirfjord IL 1,51,20
Trond Nyland Kjærstad IL 1,51,49
Per Storvik Elkem BIL 1,55,29
Dag F. Bjerknesli Elkem BIL 1,56,31
Tom Roger Tangen 1,58,17
Even Hagen Hattfjelldal 1,59,41
Erling Hagen Kjærstad IL 2,00,07
Steinar Hanem Hattfjelldal 2,00,59
Tom Eriksen MOC 2,01,21
Jim Ingebrigtsen Røsvatn IL 2,08,48
Trond Hågensen Stål 2,19,53
Jonny Haldorsen Leirfjord IL 2,22,58
Knut Kjønnås Hellfjell UL 2,31,16
John Even Liland MOC 2,33,37
Morten Fjeldvikås MOC 2,39,35
Oskar Fagervik Vefsn kommune BIL 2,50,39
Kjell Arne Aakvik Olderskog IL 2,54,19
Kjell Håvard Viken MOC 3,01,29
Rune Slydahl MOC 3,14,51
Karsten Nevervei MOC 3,39,59
Stig Nordli MOC brutt

M7-8 40-49 år
Kjell Varem MIL 1,56,29
Alf Arne Wilhelmsen Remma IL 2,02,59
Kenneth Solli Drevja IL 2,03,30
Jon Petter Garnes Halsøy IL 2,03,58
Øyvind Bjørkås Røsvatn IL 2,07,14
Webjørn Solli Olderskog IL 2,13,48
Ingar Solberg Olderskog IL 2,24,06
Jan Gunnar Eidstø MOC 2,30,35
Øyvind Segtnan Helsehuset 2,42,10
Ottar Simonsen MOC 2,55,55
Frank Hovik MOC 2,57,32
Per Fagerli MOC 3,01,30
Nils Sørum MOC 3,02,17
Stig Nilsen 3,34,00
Knut Bogfjellmo MOC brutt

M9 50-54 år
Halvor Nordstoga MIL 2,17,03
John Tjønna Spring 88 2,26,24

M10 55-59 år
Otto Simskar Grane IL 2,09,59

M11 60-64 år
Birger Hanem Hattfjelldal 2,14,33
Aksel Strand Kjærstad IL 2,30,44

M12 65-69 år
Vebjørn Holmen Røsvatn IL 2,19,13
Ole Ormseth Mo 2,31,44

Bedrift
Karl Oskar Hjørnerød Remma IL 2,09,40
Frode Nygård Remma IL 2,17,02
Ketil Laxå 2,20,44
Edd Rune Olsen Vefsn kommune BIL

Kvinner
K2-4 20-29 år
Nina Karoliussen 1,32,46
Kristin Engen MOC 1,48,35
Vibeke Pettersen MOC 1,55,49

K5-6 50-39 år
Unni Vatshaug Drevja IL 1,19,30
Marit Klaussen Olderskog IL 1,25,25
Margareth Berentsen MOC 1,45,35
Berit Grønbech Olderskog IL 1,45,57
Torild Mevold Olderskog IL 1,46,14
Cathrine Tokle MOC 1,59,28
Laila N. Nevervei MOC 2,31,09
Unni Nygård MOC 2,36,45

K7-8 40-49 år
Hildbjørg Knutli MOC 2,04,28

K10 55-59 år
Gulli Bjørnå MOC 1,27,51

Bedrift
Beate Forbergskog 1,43,20

HJARTFJELLRENNET 2003

Damer 20-34 år
Tina Svaleng Mosjøen 2,02,31

Menn 16-19 år
Stian Lamo Hanssen Grane IL 1,47,52

Menn 20-34 år
Yngvar Hansen Kjærstad 1,37,53
Nils A. Reinfjord Sømna 1,37,54
Jørn Grøvnes Kjærstad 1,41,49
Jostein Einrem Mosjøen 1,41,49
Steinar Hanem Hattfjelldal 1,44,39
Jan Erik Thomasli Mosjøen 1,53,47

Menn 35-44 år
Even Hagen Hattfjelldal 1,38,22
Kjell Varem Mosjøen 1,41,05
Ole A. Reinfjord Sømna 1,41,12
John Peter Garnes Halsøy 1,44,34
Per Storvik Elkem BIL 1,44,35
Tom Eriksen Mosjøen 1,48,55
Dag F. Bjerknesli Elkem BIL 1,49,53
Tor Arne Sveli Halsøy 2,06,42

Menn 45-49 år
Webjørn Solli Olderskog 2,00,49
Ingar Solberg Olderskog 2,03,50

Menn 50-54 år
Jan Helge Balto Mosjøen 1,47,24

Menn 55-59 år
Otto Simskar Trofors 1,49,54
Dan Vollan Susendal 2,00,50

Menn 60-64 år
Birger Hanem Hattfjelldal 1,55,41

HJARTFJELLRENNET 2002

TURKLASSEN – KVINNER

Damer 20-34 år
Anne Marte Hals Mosjøen IL 1,25,52
Gro Marita Aufles 1,30,38

Damer 35-44 år
Unni Vatshaug Drevja IL 1,23,00

TURKLASSEN – MENN
Herrer 16-19 år

Martin Vatshaug Drevja IL 1,06,13
Martin Tømmervik Leirfjord IL 1,06,40
Henrik Tømmervik Leirfjord IL 1,08,00
Stian Lamo Hanssen Grane 1,08,50

Herrer 20-34 år
Stian Breivik Leirfjord IL 1,01,42
Yngvar Hansen Kjærstad 1,03,03
Even Hagen 1,03,39
Nils Andre Reinfjord 1,05,11
Terje Jørgensen 1,05,41
Ole A. Reinfjord 1,05,42
Jostein Einrem Mosjøen IL 1,10,27
Jonny Haldorsen 1,13,26
Jørn Grøvnes 1,14,08
Tor Arne Bonsaksen 1,14,44
Arne Paulsen Ytre Andørja 1,20,02

Herrer 35-44 år
Trond Nyland Kjærstad IL 1,06,20
Tom Ingebrigtsen 1,06,35
Kjell Varem 1,08,00
Dag Bjerknesli Elkem BIL 1,10,30
Geir Reinfjell Elkem BIL 1,10,59
Per Storvik Elkem BIL 1,11,22
John Peter Garnes 1,11,44
Øyvind Bjørkås Røsvatn IL 1,13,07
Håvard Vatshaug Drevja IL 1,15,20
Webjørn Solli 1,16,50

Herrer 45-49 år
Jan Helge Balto Mosjøen IL 1,12,54

Herrer 50-54 år
Sverre Amundsen, Mo skilag 1,07,38
Halvor Nordstoga Mosjøen IL 1,16,44

Herrer 60-64 år
Terje Ingebrigtsen Røsvatn 1,19,44

Herrer 65-69 år
Vebjørn Holmen, Røsvatn, 1,14,30
Ole Ormseth, Mo skilag, 1,23,09

 

Resultater 2001
Damer 20-34 år
Marte Hals Mosjøen IL 1,30,22

Damer 35-44 år
Unni Vatshaug Drevja IL 1,23,26

TURKLASSEN – MENN
Herrer 16-19 år
Marius Berg Mosjøen IL 1,03,57
Martin Vatshaug Drevja IL 1,08,04
Martin Tømmervik Leirfjord IL 1,11,33
Henrik Tømmervik Leirfjord IL 1,11,33
Stian Lamo Hanssen Grane IL 1,12,24
Stian Andersen Drevja IL 1,16,32

Herrer 20-34 år
Stian Breivik Leirfjord IL 1,00,05
Frode Stifjell Skorovas 1,10,07
Jostein Einrem Mosjøen IL 1,12,25
Dag Bjerknesli Elkem BIL 1,19,23

Herrer 35-44 år
Trond Nyland Kjærstad IL 1,05,54
Arne Ove Holmen Kjærstad IL 1,06,55
Håvard Vatshaug Drevja IL 1,08,06
Alv Arne Wilhelmsen Remma 1,09,46
Per Storvik Elkem BIL 1,10,04
Øyvind Bjørkås Røsvatn IL 1,11,31
Geir Reinfjell Elkem BIL 1,11,38

Herrer 45-49 år
Jan Helge Balto Mosjøen IL 1,11,40
Joar Myren Kjærstad IL 1,14,18
Halvor Nordstoga Mosjøen IL 1,16,22

Herrer 50-54 år
Ingvar Tverå Korgen 1,10,14
Dan Vollan Susendal 1,16,34

Herrer 55-59 år
Terje Ingebrigtsen Røsvatn 1,19,28

Herrer 64-69 år
Ole Ormseth Korgen IL 1,19,28

 

HJARTFJELLRENNET 30 ÅR SØNDAG 12. MARS 2000

K2 (20-34 år)
1. Aufles, Gro Marita Mosjøen 1.57.05

K5-6 (35-44)
1. Vatshaug, Unni Drevja IL 2.03.12

M1 (16-19 år)
1. Berg, Marius Mosjøen 1.34.4
2. Johansen, Pål Leirfjord 1.41.54

M2 (20-34 år)
1. Breivik, Stian Leirfjord IL 1.30.10
2. Kvalbukt, Jon Inge Røsvatn 1.34.12
3. Jørgensen, Terje Leirfjord IL 1.42.33
4. Hagen, Erling Kjærstad IL 1.42.35
5. Haldorsen, Jonny Leirfjord 1.47.10
6. Larsen, Trond Stål 1.48.54
7. Hågensen, Trond Statens Vegvesen 1.52.37
8. Fossan, Per Helge Mosjøen 1.53.57
9. Nygård, Morten Hereford Oslo 1.55.46
10 Bjerknesli, Dag Frode Elkem 1.58.46
11.Nygård, Tor Åge Hereford Oslo 2.04.49

M5-6 (35-44 år)
1. Bjørhusdal, Torstein Namsskogan 1.30.08
2. Djupos, Vidar M.B. Rana 1.36.07
3. Bakken, Jostein U.L Daggry 1.39.51
4. Varem, Kjell Mosjøen IL 1.42,32
5. Ingebrigtsen, Tom Røsvatn 1.42.59
6. Wilhelmsen, Alf Arne Remma 1.46.35
7. Vatshaug, Håvard Drevja IL 1.47.03
8. Drevland, John Hilstad IL 1.47.25
9. Bjørkås, Øyvind Røsvatn IL 1.49.07
10. Storvik, Per Elkem 1.51.08
11. Nersund, Jon Leirfjord 1.53.16

M7 (45-49 år)
1. Amundsen, Sverre Mo Skilag 1.35.29
2. Myren, Joar Kjærstad 1.45.45
3. Lie, Hans Helgeland Kraftlag 1.48.08
4. Norstoga Halvor Mosjøen 1.54.57

M8 (50-54 år)
1. Tverå, Ingvar Korgen IL 1.44.07
2. Simskar, Otto Trofors 1.49.45
3. Vollan, Dan Susendal 1.56.48

M10 (60-64 år)
1. Ingebrigtsen, Terje Røsvatn IL 1.50.46
2. Bjørhusdal, Asbjørn Namsskogan 1.57.20
3. Rogheil, Jakob Korgen 2.19.30

M11 (65-69 år)
1. Ingebrigtsen, Nils Røsvatn IL 2.14.17

Bedrift
1. Reinfjell, Geir Elkem 1.53.26
2. Lilleng, Henry Helgeland Kraftlag 2.05.15
3. Jacobsen, Willy M Helgeland Kraftlag 2.08.15

Resultater 1999

KLASSE K2-4
1 Gro Marita Aufles, Mosjøen IL 1.59.33

KLASSE K7
1 Lillian Herring, Olderskog 3.00.17

KLASSE M2-4
1 Jørn Grøvnes, Kjærstad IL 1.48.05
2 Jostein Einrem, Mosjøen IL 1.50.06
3 Morten Nygård, Hereford Oslo 1.56.00
4 Tore Røssvoll, Selfors 2.02.52
5 Per Storvik, Elkem 2.05.35
6 Jim Roger Norhøy, Hereford Oslo 2.09.35
7 Tor Åge Nygård, Hereford Oslo 2.12.44

KLASSE M5-6
1 Kjell Varem, Mosjøen IL 1.52.10
2 Alv Arne Vilhelmsen, Remma IL 1.53.55
3 Webjørn Solli, Olderskog IL 1.54.00
4 Håvard Vatshaug, Drevja IL 1.56.02
5 Øyvind Bjørkås, Røsvatn 1.57.23
6 Svein Nilsskog, Drevja IL 2.08.54

KLASSE M7
1 Jan Helge Balto, Mosjøen IL 1.47.24
2 Joar Myren, Kjærstad IL 1.53.04
3 Halvor Norstoga, Mosjøen IL 2.14.07

KLASSE M8
1 Ingvar Tverå, Korgen IL 1.48.11
2 Torleif Pedersen, Leirfjord 1.48.40
3 Jon Kvalbukt, Røsvatn 1.49.07

KLASSE M13 
1 Mathias Bakken, Olderskog 4.27.00

BEDRIFTSKLASSEN 
1 Jakob Roghell, Korgen IL 2.21.36
2 John Peter Garnes, Vefsn kommune BIL 2.47.25

HJARTFJELLRENNET RESULTAT 1999

KLASSE K2-4 
1 Gro Marita Aufles, Mosjøen IL 1.59.33

KLASSE K7 
1 Lillian Herring, Olderskog 3.00.17

KLASSE M2-4 
1 Jørn Grøvnes, Kjærstad IL 1.48.05
2 Jostein Einrem, Mosjøen IL 1.50.06
3 Morten Nygård, Hereford Oslo 1.56.00
4 Tore Røssvoll, Selfors 2.02.52
5 Per Storvik, Elkem 2.05.35
6 Jim Roger Norhøy, Hereford Oslo 2.09.35
7 Tor Åge Nygård, Hereford Oslo 2.12.44

KLASSE M5-6 
1 Kjell Varem, Mosjøen IL 1.52.10
2 Alv Arne Vilhelmsen, Remma IL 1.53.55
3 Webjørn Solli, Olderskog IL 1.54.00
4 Håvard Vatshaug, Drevja IL 1.56.02
5 Øyvind Bjørkås, Røsvatn 1.57.23
6 Svein Nilsskog, Drevja IL 2.08.54

KLASSE M7 
1 Jan Helge Balto, Mosjøen IL 1.47.24
2 Joar Myren, Kjærstad IL 1.53.04
3 Halvor Norstoga, Mosjøen IL 2.14.07

KLASSE M8
1 Ingvar Tverå, Korgen IL 1.48.11
2 Torleif Pedersen, Leirfjord 1.48.40
3 Jon Kvalbukt, Røsvatn 1.49.07

KLASSE M13 
1 Mathias Bakken, Olderskog 4.27.00

BEDRIFTSKLASSEN 
1 Jakob Roghell, Korgen IL 2.21.36
2 John Peter Garnes, Vefsn kommune BIL 2.47.25

HJARTFJELLRENNET RESULTAT 1998

TURKLASSEN – MENN 
M1 (16-19 år) 
1 Åsmund Fredriksen, Mosjøen IL 1.33.48
2 Johan Andre Lindseth, Drevja IL 1.45.12
3 Sten Even Erlandsen, Kjærstad IL 1.48.50
4 Martin Drevvatn, Drevvatn IL 1.50.46
5 Torgeir Nilsen, Stål 2.00.51
M2-4 (20-34 år) 
1 Ante Klemetsen, Mosjøen IL 1.33.33
2 Jan Erik Johansen, Mo Skilag 1.35.58
3 Even Hagen, Kjærstad IL 1.35.48
4 Jan Erik Leirvik, Hemnes 1.40.50
5 Kjell Varem, Mosjøen IL 1.48.58
6 Trond Larsen, Båsmo/Ytteren 2.01.41
7 Morten Nygård, Dan Torell 2.41.44
M5-6 (35-44 år) 
1 Tor Inge Kristensen, Mo Skilag 1.45.10
2 Tom Ingebrigtsen, Røsvatn 1.45.40
3 Webjørn Solli, Olderskog IL 1.49.50
4 Geir Reinfjell, Mosjøen IL 1.51.11
5 Alv Arne Vilhelmsen, Remma 1.52.15
6 Håvard Vatshaug, Drevja IL 1.52.37
7 Øyvind Bjørkås, Røsvatn IL 1.55.40
8 John Drevland, Hilstad 1.55.44
9 Svein Nilsskog, Drevja IL 2.07.17
M7 (45-49 år) 
1 Terje Nilsen, Stål 1,51,17
2 Ingvar Tverå, Korgen IL 1,56,10
M8 (50-54 år) 
1 Jon Kvalbukt, Røsvatn IL 1.45.25
M9 (55-59 år) 
1 Torleif Pedersen, Leirfjord IL 1.49.52
M10 (60-64 år) 
1 Vebjørn Holmen, Røsvatn 1.56.18
2 Lars Estensen, Susendal 2.12.17
3 Jakob Roghell, Korgen IL 2.45.55
Bedrift 
1 Snorre Bogfjellmo, Mosjøen Politi 1.51.45

HJARTFJELLRENNET RESULTAT 1997

KLASSE K2-4 – (20-34) 
1 Aufles, Gro Marita Mosjøen il 2.09.58

KLASSE K8 – (50-54) 
1 Strandheim, Berith Halsøy il

KLASSE M1 – (16-19 ÅR) 
1 Nersund, Torkil Leirfjord 1.43.01
2 Lindseth, John Arne Drevja 1.57.16
3 Hines, Kristian Herringen il 2.12.04

KLASSE M2-4 – (20-34) 
1 Leirvik, Jan Erik Hemnes 1.39.50
2 Reinfjord, Nils Arne Sømna 1.44.46
3 Jørgensen, Terje Leirfjord il 1.48.32
4 Varem, Kjell Mosjøen il 1.53.43
KLASSE M5-6 – (35-44) 
1 Solli, Kenneth Drevja il 1.45.20
2 Vatshaug, Håvard Drevja il 1.47.48
3 Solli, Webjørn Olderskog il 1.48.43
4 Bjørkås, Øyvind Røsvatn il 1.49.12
5 Reinfjell, Geir Elkem 1.49.24
6 Balto, Jan Helge Mosjøen il 1.49.35
7 Nersund, Jon Leirfjord il 1.56.01
8 Drevland, Jon Hillstad 1.56.10
9 Michler, Ralph Peter Reg.sykh.Tr.h 1.59,17
10 Vilhelmsen, Alv Arne Remma 2.01.39
11 Nordstoga, Halvor Mosjøen 2.08.43
KLASSE M7 – (45-49) 
1 Amundsen, Sverre Mo 1.43.11
2 Tverå, Ingvar Korgen il 1.46.28
3 Aufles, Jan 1.50.50
KLASSE M8 – (50-54) 
1 Kvalbukt, Jon Bleikvassli 1.51.38
KLASSE M9 – (55-59) 
1 Pedersen, Torleif Leirfjord 1.49.57
2 Ingebrigtsen, Terje Røsvatn il 1.56.13
KLASSE M10 – (60-64) 
1 Roghell, Jakob Korgen

HJARTFJELLRENNET 1996

Turklassen Damer 16-19 år
Gro Marita Aufles Mosjøen IL 1,42,09
Anne Marte Hals Mosjøen IL 1,44,01

Turklassen Damer 20-34 år 
Marit Krågstad Bossmo&Ytteren 1,38,20
Kari Holmen Kjærstad IL 1,41,21

Turklassen Damer 50-54 år 
Berit Strandheim Halsøy 2,29,30

Turklassen menn 
M1 16-19 år 
Stian Breivik Leirfjord IL 1,23,37
Sten Even Erlandsen Kjærstad IL 1,29,32
Frode Berg Mosjøen IL 1,33,20
Jan Erik Thomasli Mosjøen IL 1,36,53
Martin Drevvatn Drevvatn IL 1,42,31
Kristian Hines Herringen 1,47,45

M2-4 20-34 år 
Roy Millerjord Stål 1,22,19
Ante Klementsen Mosjøen IL 1,22,21
Arne Ove Holmen Kjærstad IL 1,22,45
Jan Erik Johansen Mo Skilag 1,23,49
Nils A. Reinfjord Sømna IL 1,26,57
Espen Johansen Bossmo&Ytteren 1,27,40
Arne Steffenrem Mosjøen IL 1,29,33
Ørjan W. Evensen Sømna IL 1,31,19
Kjell Varem Mosjøen IL 1,33,15
Ståle Brennhaug Fiplingdal 1,34,00
Ole Morten Wie Mo Orienteringskl. 1,36,45
Per Storvik Elkem BIL 1,36,56
Kjell Ove Krutå Røsvatn 1,40,54
Kurt Fjeldavli Korgen 1,43,40
Jonny Haldorsen Leirfjord IL 1,44,14
Kjell Arne Åkvik Olderskog IL 1,50,38
Rune Heggedal Bleikvassli 1,51,30
Trond K. Larsen Bossmo&Ytteren 2,21,09

M5-6 35-44 år
Håvard Vatshaug Drevja IL 1,32,00
Webjørn Solli Olderskog IL 1,32,18
Jostein Bakken Daggry 1,33,02
Geir Reinfjell Elkem BIL 1,33,43
Ronny Solli Drevja IL 1,33,45
Alv Arne Wilhelmsen Remma 1,35,22
Arne Greger Nilsen Mosjøen IL 1,36,54
Tom Ingebrigtsen Røsvatn 1,36,56
Jan Helge Balto Mosjøen IL 1,37,26
John Drevland Hilstad IL 1,39,38
Øyvind Bjørkås Røsvatn 1,39,41
Ralph Petter Michler Reg.syk. Tr.heim 1,41,36
Dagfinn Tustervatn Røsvatn 1,45,44
Ola Vinje Spring 88 1,51,31

M7 45-49
Jan Aufles Kjærstad IL 1,34,47
Leif Røli Utskarpen 1,35,06
Ingvar Tverå Korgen 1,35,29
Torbjørn Andersen Elkem BIL 1,36,32
Dan Vollan Susendal 1,45,40
Per Jomar Hoel Korgen 1,52,18
Rolf Myrhaug Kjærstad IL 1,53,00

M9 55-59 år 
Torleif Pedersen Leirfjord IL 1,35,35
Ingebrigtsen, Terje Røsvatn IL 1.39.51
Strand, Aksel Kjærstad IL 1.41.02

M10 60-64 år 
Ingebrigtsen, Nils Røsvatn 1.51.14
Sørli, Agnar Bleikvassli 2,07,33

Hjartfjellrennet søndag 13. mars 1994
K20-34
Trine Bukten Strindheim IL 01:49:40
M20-34 år
Roy R. Millerjord Stålkameratene 01:41:49
Tom Ingebrigtsen Røsvatn IL 01:48:55
Tommy Thrana Kjærstad IL 01:51:12
Ole M. Wie Mo 01:53:47
Reidar Håpnes Korgen IL 01:54:02
Rune Heggedal Bleikvassli IL 02:03:17
Ingvar Karlsen Bjerka 02:19:15
M35-44
Oddgeir Olsen Kjærstad IL 01:48:14
Kenneth Solli Drevja IL 01:52:30
Ove K. Haaland Stålkameratene 01:55:03
Jan Helge Balto Mosjøen IL 01:55:16
Dagfinn Tustervatn Røsvatn IL 01:55:45
Halvor Norstoga Mosjøen IL 01:58:05
Webjørn Solli Olderskog IL 01:58:52
Trond Volden Hattfjelldal IL 01:59:43
Frode Einrem MFIK 02:01:07
Ronny Solli Drevja IL 02:04:53
Arvid Berg Bleikvassli IL 02:06:55
Ingar Solberg Olderskog IL 02:23:02
M45-49 år
Ingvar Tverå Korgen IL 01:50:11
Ivar Sætern Hattfjelldal IL 01:58:57
Willy Bjørnådal Stålkameratene 01:59:40
Knut Bjørknes Hattfjelldal IL 02:01:43
M50-54 år
Torleif Pedersen Leirfjord IL 01:50:12
Terje Ingebrigtsen Røsvatn IL 01:52:43
M55-59
Åge Brendmo Korgen IL 01:52:59
Nils Ingebrigtsen Røsvatn IL 02:08:17
M60-64 år
Kjell Trondsen Kjærstad IL 02:01:12
M65-69
Arthur Sørstad Kjærstad IL 02:34:41
Bedriftsklasse
Per A. Storvik Elkem BIL 01:57:51
Kjell Nyrud NBR BIL 02:03:48

Hjartfjellrennet 14.mars 1993
Resultater
M1 
Arne Steffenrem Mosjøen IL 01:39:25
K2-4 
Kari Holmen Kjærstad IL 01:39:14
M2-4 
Torstein Bjørhusdal Elva/Namsskogan 01:21:25
Roy R. Millerjord Selfors 01:26:25
Nils A. Reinfjord Sømna IL 01:27:41
Ståle Brennhaug Fiplingdal IL 01:35:47
Ole A. Reinfjord Sømna IL 01:36:49
Gøran Noreng Utskarpen IL 01:48:24
M5-6 
Sverre Amundsen Mo Skilag 01:48:24
Kenneth Solli Drevja IL 01:33:35
Leif Røli Utskarpen IL 01:35:16
Jan Helge Balto Mosjøen IL 01:39:14
Webjørn Solli Olderskog IL 01:40:00
Ronny Solli Drevja IL 01:40:08
John Drevland Hilstad IL 02:02:10
M7 
Dan Vollan Susendal IUL 01:43:34
Knut Bjørknes Hattfjelldal IL 01:49:39
M8 
Torleif Pedersen Leirfjord IL 01:36:27
Terje Ingebrigtsen Røsvatn IL 01:37:08
Birger Hanem Hattfjelldal IL 01:43:17
M9 
Nils Ingebrigtsen Røsvatn IL 02:00:05
M12
Einar Solbakken Hemnes 02:04:29
Bedriftsklasse 
Kjell Nyrud NBR BIL 01:49:39
Stig Halvorsen Kongsvegen vgs. 01:51:20

Hjartfjellrennet 15. mars 1992
Resultater:
K16-19 år
Åse Slettbakk Mosjøen IL 01:57:43
M16-19 år
Egil Fjellheim Bossmo&Ytteren 01:33:44
Kenneth Andersen Drevja IL 01:45:02
Torkild Haugnes Mosjøen IL 01:45:04
Tommy Thrana Kjærstad IL 01:48:06
K20-34 år
Kari Holmen Kjærstad IL 01:34:49
Britt Ina Hals Mosjøen IL 02:01:17
M20-34 år
Torstein Bjørhusdal Elva/Namsskogan 01:24:45
Arne Ove Holmen Kjærstad IL 01:24:46
Roy R. Millerjord Selfors 01:27:46
Lyder Sund Spillum 01:27:57
Trond Nyland Kjærstad IL 01:30:41
Børge Lenningsvik Bleikvassli IL 01:35:48
Øyvind Pedersen MFIK 01:40:34
Geir Glad HABIL 01:46:34
Tom Haukland Bossmo&Ytteren 01:50:02
Jim Ingebrigtsen Røsvatn IL 01:54:05
M35-44 år
Hans Lie Mosjøen IL 01:34:50
Kenneth Solli Drevja IL 01:35:22
Jan Aufles Kjærstad IL 01:38:45
Leif Røli Utskarpen IL 01:42:51
Dagfinn Tustervatn Røsvatn IL 01:46:27
Terje Nilsen Bossmo&Ytteren 01:50:34
Ronny Solli Drevja IL 01:52:45
John Drevland Hilstad IL 01:54:24
M50-54 år
Aksel Strand Kjærstad IL 01:38:47
Terje Ingebrigtsen Røsvatn IL 01:43:19
Birger Sund Spillum 01:48:49
M55-59 
Åge Brendmo Korgen IL 01:38:39
Kjell Trondsen Kjærstad IL 01:45:05
Ole Ormseth Mo Skilag 01:47:15
Magnus Nyland Kjærstad IL 01:53:24
Lars Fagerjord Grønnfjelldal 01:55:54
M60-64
Agnar Tverå Kjærstad IL 02:08:56
M65-69 
Arthur Sørstad Kjærstad IL 02:09:49
M70 år og eldre
Gunnar Haaland Mo Skilag 02:04:13
Bedriftsklasse 
Henry Lilleng Brøt løpet

Hjartfjellrennet søndag 7. april 1991
Resultater
M16-19 år
Lyder Sund Spillum 01:19:57
Harald Sætermo Kjærstad IL 01:32:21
Kenneth Andersen Mosjøen IL 01:38:59
K20-34 år 
Kari Holmen Kjærstad IL 01:32:18
M20-34 år
Torstein Bjørhusdal Spillum 01:18:08
Arne Ove Holmen Kjærstad IL 01:20:05
Jan Erik Johansen Mo 01:21:00
Børge Lenningsvik Bleikvassli IL 01:22:23
Roy R. Millerjord Selfors 01:24:07
Sturla Hagen Mosjøen IL 01:26:05
Tore Brennhaug Fiplingdal IL 01:27:50
Gjermund Laxaa Vefsn Landbruksskole 01:37:52
Webjørn Solli Olderskog IL 01:42:46
John Drevland Hilstad IL 01:43:52
K35-42 år 
Ranveig Rystad Kjærstad IL 01:50:41
M35-42 år
Oddgeir Olsen Kjærstad IL 01:28:12
Halvor Norstoga Mosjøen IL 01:34:41
Jan Aufles Motex 01:38:11
Åge Erlandsen Kjærstad IL 01:40:20
Dagfinn Tustervatn Røsvatn IL 01:59:47
M43-49 år 
Jon Kvalbukt Bleikvassli IL 01:24:20
Ronald Lenningsvik Bleikvassli IL 01:28:31
Torbjørn Bukten Kjærstad IL 01:33:34
M50-59 år
Terje Ingebrigtsen Røsvatn IL 01:25:59
Birger Hanem Hattfjelldal IL 01:33:25
Kjell Trondsen Kjærstad IL 01:36:10
Aksel Strand Kjærstad IL 01:40:10
Magnus Nyland Mosal 01:41:08
M60-69 år 
Artur Sørstad Kjærstad IL 01:59:33

Hjartfjellrennet søndag 18. mars 1990
M1 (16-19 år)
Hans I. Myrhaug Kjærstad IL 02:06:03
Harald Sætermo Kjærstad IL 02:10:05
Jøran Nordeng Utskarpen IL 02:13:44
Frank Berg Bleikvassli IL 02:15:01
M2-4 (20-34 år)
Tor Arne Morken Åga IL 01:48:33
Roy R. Millerjord Selfors 01:51:30
Trond Nyland Kjærstad IL 01:51:41
Børge Lenningsvik Bleikvassli IL 01:53:25
Jan E. Johansen Mo Skilag 01:54:29
Jim Ingebrigtsen Røsvatn IL 02:04:00
Ståle Brennhaug Fiplingdal IL 02:07:52
Thor Paulsen Mo Skilag 02:09:20
Kenneth Solli Drevja IL 02:09:34
Terje Karoliussen 02:10:00
Even Hagen Hattfjelldal IL 02:11:21
Ronny Solli Drevja IL 02:15:28
Geir Rustad Kjærstad IL 02:16:47
Morten Sandbakken Olderskog IL 02:26:41
Rune Heggedal Bleikvassli IL 02:22:17
Steinar W. Berg Bleikvassli IL 02:26:41
M5/6
Ivar Rystad Kjærstad IL 01:45:06
Jon Kvalbukt Bleikvassli IL 01:55:06
Joar Myren Kjærstad IL 01:57:05
Jan Aufles Moteks 02:04:32
Leif Røli Utskarpen IL 02:06:33
Arvid Berg Bleikvassli IL 02:08:44
Per Jomar Hoel Korgen IL 02:09:40
Dagfinn Tustervatn Røsvatn IL 02:10:01
Oddgeir Olsen 02:11:57
Stig Olsen 02:15:08
Harry Fjelldalselv Hilstad IL 02:21:14
Ingjarl Nepås 02:31:15
M7
Aksel Strand Kjærstad IL 02:05:08
Torleif Pedersen Leirfjord IL 02:07:46
Sverre Storbakk Korgen IL 02:14:16
Reidar Abelsen Mosal 02:15:52
M8 
Ottar Lenningsvik Bleikvassli IL 02:00:05
Terje Ingebrigtsen Røsvatn IL 02:03:20
Vebjørn Holmen Røsvatn IL 02:11:39
Ole Ormseth Mo Skilag 02:13:42
M9
Nils Ingebrigtsen Røsvatn IL 02:04:16
Kjell Trondsen Mosal 02:09:48
Magnus Nyland Mosal 02:16:33
Hans Bakken Bleikvassli IL 02:27:45
Erling Klaussen Olderskog IL 02:31:21
M11
Gunnar Haaland Mo Skilag 02:22:20
K2-4
Liz Ingebrigtsen Røsvatn IL 02:20:26
Ingrid Fagerli Grane IL 02:43:51

Hjartfjellrennet søndag 9. april 1972

Kl. A 
Roald Lenningsvik, Hattfjelldal 1.57.13
Sverre Lorentzen, Stålkameratene 1.57.41
Kl. 20-34 år 
Ottar Lenningsvik, Hattfjelldal 1.55.41
Thorvald Lamo, Mo 1.57.10
Torbjørn Bukten, Kjærstad 1.57.54
Willy Bjørnådal, Stålkameratene 1.58.04
Hans Grønnli, Hattfjelldal 1.58.06
Gudmund Lien, Kjærstad 1.59.02
Jon Kvalbukt, Hattfjelldal 1.59.30
Bjørn Sirijord, Hattfjelldal 2.00.00
Terje Ingebrigtsen, Hattfjelldal 2.00.17
Svein Grøvnes, Kjærstad 2.00.32
Jonny Gerhardsen, Kjærstad 2.00.38
Otto Simskar, Hernes 2.01.46
Bjørn Svartvatn, Fiplingdal 2.02.54
Tommy Bjørnådal, Stålkameratene 2.03.06
Idar Fagerbakk, Hattfjelldal 2.04.43
31 deltakere.
Kl. 35-42 år 
Agnar K. Tverå, Kjærstad 1.58.03
Johan Rise, Kjærstad 2.00.41
Vebjørn Holmen, Hattfjelldal 2.08.03
Kl. 43-49 år 
Karl W. Aakervik, Hattfjelldal 2.00.06
Birger Varnvatn, Hattfjelldal 2.12.30
Reinert Johansen, Kjærstad 2.12.30
Arthur Sørstad, Kjærstad 2.12.30

Kl. over 60 år
Lars Nilsen, Trofors 2.43.55
Kl. 18-19 år
Jøran Antonsen, Olderskog IL 9, 2.08.
Svein Tomasli, Olderskog IL 2,08,30
Bjørn Solvall, Hestv. stranda 2,20,08
Brynjar Dalen, Hattfjelldal 2,34,31
Damer 
Inger Aufles, Kjærstad 2.04.25
Kl. 20-34 år
Henny Olsen, Kjærstad 2,35,37
Kl. 43-49 år 
Ester Johansen, Grane 3.24.43
Turklasse
Kl. 18-19 år 

Arnstein CIaudi, MIL 2.33.26
Tor Sæther, Herringen 2.44.11
Asle Olsrud, Olderskog IL 2.55.32
Kl. 20-34 år
Øystein Strøm, Kjærstad 1.55.36
Terje K. Strøm, Kjærstad 2.01.05
Kolbjørn Herringbotn, Motex 2.01.41
Bjørn Olderskog, Olderskog IL 2.10.13
Ståle Tosbotn, Motex 2.11.06
Anders Aufles, Kjærstad 2.11.29
Magne Abelsen, Motex 2.15.21
Sigmund Solli, Remma 2:15.44
Asbjørn Pedersen, Kjærstad 2.17.03
K.O. Nakken, Sykehuset 1.17.45
Per Moe, Skog 2.17.59
Terje Bukten, Motex 2.18.47
Åge Stabbforsmo, Fiplingdal 2.19.50
Ivar Nordfjellmark, Mosal 2.20.21
Håkon Sevaldsen, Yrkesskolen 2.20.22
66 deltakere
Kl. 35-42 år 
Nils Aufles, Kjærstad 2.04.31
Arne Storvik, Fustvatn 2.10.20
Erling Klaussen, Olderskog IL 2.15.07
Oskar Bjørgen Grubhei 2.15.17
Magnus Lundestad, Remma 2.11.09
Sverre T. Hagfors, Remma 2.16.35
Ragnar Tverå, Kjærstad 2.16.47
Håvard Nyland, Granmoen 2.17.30
Johan Aufles, Kjærstad 2.18.20
Hallgeir Haugen, MIL 2.19.35
25 deltakere
Kl. 43-49 år
Robert Monsen, Selfors 2.13.44
Rolv Gluggvasshaug, Olderskog IL 2.15.15
Agnar Hansen, Olderskog IL 2.29.02
Johan Øyen IR 14 2.29.52
Åsmund Nilsskog, Åga IL 2.31.49
10 deltakere
Kl. 50-59 år 
Sigurd Grøvnes, Kjærstad 2.28.50
Tor Soleglad, Mosjøen 2.29.44
Oscar Asabø, Hamar 2.38.56
Mathias Bakken, Olderskog IL 2.39.00
Gunnar Jarnæs, MIL 2.40.51
Rolv H. Richardsen, MIL 2.43.19
Kl. over 60 år
Eugen Bekkevold, Majav. 2.46.13
Jon Gunleiksrud, Olderskog IL 2.50;55
Damer 
Kl. 20-34 år
Liv Karlsson, Grane 2.41.04
Tonny Gluggvasshaug, Kjærstad 2.47.50
Laila Solli, Holandsvika 2.49.43
Gulli Anne Bjørnå, MIL 2.58.42
Inger L. Slottrem, MIL 3.09.59
Jorid Hatten, Grane 3.12.35
Lisbeth S. Whist, MIL 3.13.47
Anne Bratten, Hattfjelldal 3.17.19
Ranveig Stenersen, Olderskog IL 3.17.59
16 deltakere
Kl. 43-49 år 
Hulda Hansen, Olderskog IL 3.05.04
Ragnhild Eiterstraum, Olderskog IL 3.12.34
Kl. 35-42 år 
Else Solli, Toven 3.03.04
Gunnvor Eriksen, Grane 3.31.09
Ragnhild Nielsen, MIL 4.07.55

HJARTFJELLRENNET – RESULTAT 1971
Damer – elite 
Inger Aufles Kjærstad 1.40,30
Damer 20-34 år 
Henny Olsen Kjærstad 2.03,34
Tonny Gluggvasshaug Kjærstad 2.15,11
Laila Solli Mosjøen 2.30.36
Else Solli Drevja 2.43,34
Eva Nordheim, Mosjøen IL 2.48,47
Menn 18-19 år
Hans G. Brasøy Drevvatn 1.52,03
Stig Allan Olsen Fiplingdal IL 1,54,14
Arve Berg, MIL 2,48,47
Menn 20-34 år 
Tommy Bjørnådal Stål 1.30,57
Hans Grønli Hattfjelldal 1.31,20
Jon Kvalbukt Hattfjelldal 1.31,36
Ronald Lenningsvik Hattfjelldal 1.31,37
Otto Simskar Kjærstad 1.31,37
Svein Grøvnes Kjærstad 1.32,25
Gudmund Lien Kjærstad 1.34,04
Ivar Rystad Kjærstad 1.35,19
Torbjørn Bukten Kjærstad 1.35,31
Terje Ingebrigtsen Hattfjelldal 1.35,37
Ottar Lenningsvik Hattfjelldal IL 1.35,47
Torvald Lamo Mo Skilag 1,36,18
Bjørn Sirijord Hattfjelldal IL 1,36,24
Gunnar Pedersen Stål 1,37,17
Reidar Abelsen Kjærstad IL 1,37,57
Stein Sivertsen Mosjøen IL
Idar Fagerbakk Hattfjelldal IL 1,38,45
Oddvar Olsen Fiplingdal IL 1,39,16
Svante Karlsson Grane IL 1,39,53
Aksel Strand Kjærstad IL 1,40,59
Arne Mosheim Kjærstad IL 1,42,17
Oddvar Erlandsen Hattfjelldal IL 1,42,48
Bjørn Svartvatn Fiplingdal IL 1,46,10
Per Forsmo Drevja 1,47,19
Tom Lien Fiplingdal IL 1,47,53
Trond Brennhaug Fiplingdal IL 1,51,27
Arne Bogfjelldal Hattfjelldal IL 1,51,28
Ivar Volden Haltdalen 1,51,52
Kåre Olsen Hattfjelldal IL 1,55,21
Oddbjørn Reinfjell Hattfjelldal IL 2,14,49
Åsmund Lian Remma IL 2,18,57
Lars Tungesvik MIL 2,21,35
Asbjørn Svedal MIL 2,45,43
Menn 35-42 år 
Agnar K. Tverå Kjærstad 1.36,57
Johan Rise Kjærstad 1.39,13
Vebjørn Holmen Hattfjelldal 1.44,03
Erling Govassli Korgen IL 1,45,06
Edmund Engan Hattfjelldal IL 1,47,31
Johan Aufles Kjærstad IL 1,52,56
Asbjørn Reinfjell Bjerke IL 2,01,15
Menn 43-49 år 
Einar Bjørnådal Stål 1.42,19
Karl W. Åkervik Hattfjelldal 1.42,19
Reinert Johansen Kjærstad 1.44,32
Birger Varnvatn Hattfjelldal IL 1,46,04
Arthur Sørstad Kjærstad IL 1,48,26
Martin Jakobsen Korgen IL 2,06,36
Menn 50-59 år 
Sigurd Grøvnes Kjærstad 2.01,31
Oddmund Lamo Hattfjelldal 2.05,20
Ole E. Volden Hattfjelldal 2.08,50
Arvid Aufles Kjærstad IL 2,19,27
Frits Jacobsen MIL 2,24,41
Mathias Bakken 2,30,07
Menn over 60 år 
Lars Nilsen Fiplingdal 2.12,03
Turklassene
Damer 20-34 år
Liv Karlsson Grane IL 2,33,55
Liv Brevik Johansen 2,37,49
Aud Herringbotn Herringen IL 2,42,20
Rannveig Stenersen Olderskog 2,44,20
Live Callin Mosjøen 2,47,39
Jorid Hatlen Svenningdal 2,51,40
Bente Abel Svenningdal 2,52,20
Bjørghild Storvik Fustvatn 3,00,02
Gunn Lundestad MIL 3,03,14
Anne Kristine Bastholm 3,03,21
Sigrun Smedseng Fustvatn 3,08,52
Inger Hortmann Majavatn 3,19,03
Randi Kampestuen 3,19,04
Elisabeth Angermo 3,19,11
Inger-Lise Slåttrem Mosjøen 3,22,39
Solfrid Tortenli 3,23,57
Elin Høie Mosjøen 3,36,35
Klasse 35-42 år 
Liv Berg MIL 2,39,53
Nancy Eivinsen Trofors 2,54,45
Sonja Lynghaug Remma 2,56,22
Marit Daleng Mosjøen 3,09,52
Sonja Båtstrand Mosjøen IL 3,10,16
Gunvor Eriksen Trofors 3,15,11
Bodil Haugen Mosjøen 3,21,37
Mary Tverå Remma 3,23,54
Gerd Lynghaug Remma 3,23,59
Klasse 43-49 år 
Hilda Hanssen Olderskog 2,36,29
Ragnhild Eiterstraum Olderskog 2,40,26
Magnhild Grøvnes Kjærstad 3,01,40
Ester Johansen Grane 3,06,22
Rebekka Stene Svenningdal 3,28,50
Klasse 50 og oppover 
Rigmor Soleglad 2,50,44
Klasse 18-19 år 
Geir Sørnes MIL 2,15,14
Finn Richter Johnsen Mosjøen 2,18,57
Kjell E. Nordås Remma 2,19,38
Ola Gunleiksrud Olderskog IL 2,25,23
Tore Herring Herringen 2,28,07
Gunnar Daleng Herringen 2,33,38
Geir Breiland MIL 2,44,38
Rudolf Løvli MIL 3,00,02
Klasse 20-34 
Øystein Strøm Mosjøen 1,39,10
Anders Aufles Motex 1,45,03
Edmund Nystad Kjærstad 1,45,58
Terje Strøm Mosjøen 1,47,14
Per Hultgren MIL 1,47,45
Per Moe Vegvesenet 1,48,43
Jan Aufles Kjærstad 1,50,00
Ståle Tosbotn Motex 1,50,58
Sigmund Solli Remma 1,51,42
Håkon Bukten Mosjøen 1,51,46
Trygve Gregussen Venes Haaland Mo i Rana 1,52,20
Kjell Johansen Rana Politi 1,53,00
Steinar Fiplingdal Fiplingdal IL 1,53,20
Terje Bukten Motex 1,53,21
Jan Fjelldal Mosal 1,54,28
Leif A. Knutli Korgen IL 1,54,41

HJARTFJELLRENNET RESULTAT 1970 – prøverenn
Rennet 1970 var et prøverenn, hele 225 personer deltok. Yngste deltaker var 12- åringen Arne Odden, mens den eldste var Torolv Ravatn på 76 år. Torolv var også den som gikk lengst! Torolv gikk fra Grane kirke på ski opp Haustreisdalen. Det var denne traseen som man brukte på rennet i mellomkrigstida. Torolv gikk uten startnummer, det ble derfor ikke registrert noen tid på ham. Ronald Lenningsvik var den som var raskest av herreløperne, mens Henny Olsen hadde best tid blant damene.

Her er resultatene:

Turklasse – Herrer 20-35 år 
Arne Bogfjelldal Grane IL 1,57,04
Bjørn Svartvatn Grane IL 1,59,04
Dagfinn Tustervatn Bleikvassli IL 2,03,27
Leif Bogfjelldal Grane IL 2,04,09
Torstein Lund Grane IL 2,04,21
Arne Krohn Mo Skilag 2,05,01
Terje Strøm Mosjøen IL 2,07,10
Per Moe Olderskog IL 2,07,44
Kåre Fjellbekkmo Fiplingdal 2,08,44
Ingvar Tuven Bleikvassli IL 2,11,53
Ole Storåker Marka 2,12,19
Sverre Steffenrem Fustvatn 2,12,41
Per Hultgren Mosjøen IL 2,12,59
Kåre Stortjønnli Mosal BIL 2,13,19
Knut Urdal Mosjøen IL 2,14,08
Magne Lundestad Remma 2,14,28
Jan Sunset Hattfjelldal 2,14,55
Jon Laksforsmo Laksfors 2,15,40
Inge Lundestad Mosjøen IL 2,18,22
Petter Jurgensen Mosjøen IL 2,18,53
Annfinn Nerdal Mosjøen IL 2,20,59
Sten Lundestad Mosjøen IL 2,21,08
Håvard Halten Mosjøen IL 2,21,08
Erik Paulsen Grane IL 2,21,51
Lars Einrem Bjørnådal 2,23,11
Gunnar Henriksen Motex 2,23,48
Gjert Fagerli 2,24,16
John Enstad Mosal BIL 2,24,46
Hans Tverberg Bleikvassli IL 2,24,53
Terje Bukten Motex 2,25,55
Ole Kvitfjell Grane IL 2,28,59
Kjell Kjønnås Remma 2,30,46
Bjørn Ursin Motex 2,30,47
Henning Ånes Herringen 2,30,48
Åge Steinrud Olderskog IL 2,30,52
Jan Lundestad Mosal BIL 2,31,06
Odd Nordås Remma 2,31,11
Hans P. Skog Mosjøen IL 2,32,02
Ole Tverå Olderskog IL 2,34,27
Olav Jensen Mosjøen IL 2,35,07
Allan Tucker Mosjøen IL 2,35,19
Terje P. Stilen Mosjøen IL 2,36,27
Ivar Hagfors Mosjøen IL 2,36,47
Leif Båtstrand Toven 2,37,55
Magne Nordås Remma 2,38,37
Gunvald Haustreis Mosjøen IL 2,45,27
Bjørn Hyttebakk Toven 2,46,52
Einar Klaussen Mosjøen IL 2,46,54
Ronald Almås Mosjøen IL 2,50,26
Olav Håkon Dybvik Vefsn 2,50,32
Odd Kjønnås Motex 2,51,10
Dag Jensen Mosjøen IL 2,51,59
Roald Pedersen 2,56,51
Jan Mikalsen Herringen 3,00,59
Anders Moen Mosjøen IL 3,12,50
Jens Haugen Grane IL 3,42,17
Ingar Mjaaland Mosjøen IL 3,52,28

Turklasse – Herrer 36-42 år
Hallgeir Haugen Mosjøen IL 1,54,37
Guttorm Olsen Fiplingdal 2,07,38
Eilif Lamo Mosal BIL 2,13,19
Magne Bergli Hattfjelldal 2,15,27
Arne Storvik Fustvatn 2,16,54
Are-Mass Bakken Mosjøen IL 2,17,38
Arne Berg Mosjøen IL 2,19,29
Ølve Røsdal Mosjøen IL 2,20,53
Leif M. Karlsen Olderskog IL 2,22,03
Magne Paulsen 2,23,31
Brynjar Berg Mosjøen IL 2,23,56
Karl Fjelleng Olderskog IL 2,26,59
Magnus Solbakk Olderskog IL 2,27,31
Agnar Simskar Grane IL 2,28,31
Torstein Nordås Mosal BIL 2,30,45
Svein Sørnes Mosjøen IL 2,31,40
Gunvald Larsen Mosjøen IL 2,43,38
Kåre Røste Grane IL 2,44,10
Roar M. Stensland Olderskog IL 2,45,53
Eilif Moldrem Remma 2,46,54
Øyvind Haugland Motex 2,48,12
Per Nygård Mosjøen IL 2,50,24
Gunnar Trandum Mosjøen IL 2,51,42
Leif Bekkevold Grane IL 2,55,45
Johan Almås Mosjøen IL 3,10,22
Anders Lund Mosjøen IL 3,14,12
Jan Sivertsen Mosjøen IL 3,28,16
Odd Olsrud Olderskog IL 3,32,43
Ingolf Ågnes Nato/Marka 3,37,44

Turklasse – Herrer 43-49 år 
Birger Varnvatn Hattfjelldal 2,07,06
Martin Jakobsen Korgen 2,11,18
Johan Øien Olderskog IL 2,26,37
Odd Selfors Mosal BIL 2,27,00
Kåre Strøm Mosal BIL 2,32,51
Egil Aufles Mosal BIL 2,33,40
Evald Solhaug Mosjøen IL 2,37,59
Eimund Herring Herringen 2,38,27
Kåre Kjønnås Remma 2,38,42
Agnar Hanssen Olderskog IL 2,41,59
Andor Mikalsen Grane IL 2,46,43
Brynjulv Kleivane Fiplingdal 2,47,32
Nicolai Grunnvold Olderskog IL 2,47,42
Jan Skog Olderskog IL 2,55,28
Per Drevvatne Mosjøen IL 2,56,08
Peder Brettvik Motex 3,00,19
Per Jacobsen Mosjøen IL 3,03,02
Nils Brækken Fustvatn 3,07,17
Bodvar Holmslett Grane IL 3,14,57
Sigurd Johansen Grane IL 3,22,33
Bjørn Bogfjellmo Grane IL 3,22,33
Trygve Solbakken Olderskog IL 3,42,18

Turklasse Herrer 50-59 år 
Ola B. Volden Hattfjelldal 2,13,22
Sigurd Grøvnes Kjærstad 2,17,21
Asbjørn Brennhaug Kjærstad 2,19,16
Arne Claudi Mosjøen IL 2,20,39
Tor Soleglad Mosjøen IL 2,22,14
Fritz Jacobsen Mosjøen IL 2,28,56
Rolf Richardsen Halsøy 2,33,11
Andreas Solbakken Mosjøen IL 2,39,53
Oskar Magnus Mosjøen IL 2,47,38
Anton Johansen Grane IL 2,53,32
Øystein Strøm Olsen Mosjøen IL 2,53,36
Arne Jacobsen Olderskog IL 2,59,05
Arnfinn Lynghaug Olderskog IL 3,00,40
Roald Claussen Olderskog IL 3,08,37
Kristoffer Skjervstad Olderskog IL 3,23,03
Arne Ålbotsjord Vefsn 3,25,54

Turklasse – Herrer 60-69 år 
Lars Nilsen Grane IL 2,42,25
John Gunleiksrud Olderskog IL 2,57,31
Erling Bogfjelldal Grane IL 3,00,15
Kristoffer Nordås Remma 5,25,26

Turklasse – Herrer over 70 år
Håkon Kroken Grane IL 3,23,15

Turklasse – Damer 20-35 år 
Liv Berg Mosjøen IL 2,47,49
Eva Nordheim Mosjøen IL 2,52,24
Erna Kjønnås Remma 3,21,59
Inger Hortmann Grane IL 3,22,02
Jorid Hatlen Grane IL 3,22,37
Berte Abel Grane IL 3,31,13
Dagny Nygård Mosjøen IL 3,35,52
Oddveig Røste Grane IL 3,40,50
Anne K. Bastholm Mosjøen IL 3,51,53
Liv Mjaaland Mosjøen IL 3,52,28
Kjersti Wogn Henriksen Mosjøen IL 3,54,29
Rita Kålvik Mosjøen IL 3,54,34

Turklasse – Damer 36-45 år
Gerd Solhaug Mosjøen IL 3,05,37
Ragnhild Eiterstraum Eiterstraum 3,05,44
Hilda Hansen Olderskog IL 3,07,26
Hildur Solbakken Olderskog IL 3,51,13
Harriet Finnsås Grane IL 4,02,25

Turklasse – Damer over 45 år
Gunnhild Appfjell Grane IL 3,19,36

Bedriftsklasse herrer 20-35 år 
Øystein Strøm Elbama 1,50,05
Arne Haugaløkken Mosal BIL 1,54,03
Ulf Bastholm Elbama 1,54,06
Birger Hanem Arbor 1,55,49
Anders Aufles Motex 1,56,56
Bjørn Olderskog Motex 1,57,40
Edmund Nystad Mosal BIL 1,57,05
Bjørnar Bukten Motex 1,58,32
Leif Pettersen Koksverket 1,59,56
Kolbjørn Herringbotn Motex 2,01,14
Svein Hanssen Koksverket 2,02,04
Magne Abelsen Motex 2,02,45
Børre Grønningseter Politiet Mo 2,02,48
Asbjørn Pedersen Halsøy 2,03,43
Nils Aufles Motex 2,04,28
Sigmund Ingebrigtsen Rana Gruber 2,05,19
Sigmund Solli Nato/Marka 2,06,00
Helge Bukten Motex 2,06,18
Aksel Kaspersen Motex 2,09,12
Joar Kroglie Rana Gruber 2,09,35
Odd Husmo Mosal 2,10,05
Ole Hansen Mirac 2,10,18
Asmund Aufles Motex 2,12,04
Magne Nyland Helgeland Kraftlag 2,13,35
Ståle Tosbotn Motex 2,14,42
Steinar Kvandal Motex 2,15,35
Kjell Nordgaard Elbama 2,18,25
Gunnar Forsberg Skogeierforeninga 2,20,48
Ivar Andersen Motex 2,22,40
Arne Steinrud Mosal BIL 2,22,59
Inge Martinsen Motex 2,24,17
Odd Hundålvatn Motex 2,25,31

Bedriftsklasse 36-42 år
Roald Nordmo Mosal BIL 1,48,55
Kjell Trondsen Mosal BIL 1,58,54
Odd Varem Rana Gruber 2,00,49
Johan Aufles Mosal BIL 2,04,12
Arvid Eriksen Rana Gruber 2,04,59
Stener Stenersen Elbama 2,07,24
Lars Karlsen Bleikvassli 2,15,06
Aksel Jensen Motex 2,24,21
John Paulsen Arbor 2,26,35

Bedriftsklasse 43-49 år
Rolf Gluggvasshaug Elbama 2,02,21
Erling Brønseth Bleikvassli 2,24,48
Willy Tommassen Bleikvassli 2,33,03

Bedriftsklasse over 50 år
Ragnvald Ødegård Rana Gruber 2,31,59

Aktive løpere herrer klasse A
Hans Grønli Bleikvassli 1,45,20
Torvald Lamo Mo skilag 1,46,46

Aktive løpere herrer klasse B 
Ronald Lenningsvik Bleikvassli 1,42,18
Knut Stien Mo skilag 1,43,20
Svein Grøvnes Kjærstad 1,43,46
John Kvalbukt Hattfjelldal 1,44,19
Ivar Rystad Kjærstad 1,45,52
Ottar Lenningsvik Bleikvassli 1,47,26
Oddvar Olsen Fiplingdal 1,48,42
Reidar Abelsen Kjærstad 1,50,05
Knut Rystad Kjærstad 1,56,08
Vebjørn Holmen Hattfjelldal 1,56,08

Aktive løpere herrer klasse C 
Otto Simskar Kjærstad 1,45,52
Åge Brendmo Korgen 1,45,59
Aksel Andreassen Fiplingdal 1,48,43
Gudmund Lien Kjærstad 1,49,13
Jon Simskar Fiplingdal 1,49,53
Johnny Gerhardsen Kjærstad 1,51,19
Rolv Nilsen Fiplingdal 1,55,29
Jan Aufles Kjærstad 1,56,11
Dan Vollan Hattfjelldal 1,56,50
Torstein Øhren Korgen 1,57,42
Aksel Strand Kjærstad 2,01,39
Birger Pedersen 2,06,53
Tom Lien Fiplingdal 2,08,51
Oddgeir Herringbotn, Herringen 2,16,57

Aktive løpere herrer klasse D 
Johan Riise Kjærstad 1,49,02
Agnar K. Tverå Kjærstad 1,51,05
Ragnar Tverå Kjærstad 1,56,17
Karl W. Åkervik Hattfjelldal 1,56,21
Erling Govassli Korgen 2,00,46

Aktive løpere herrer klasse E 
Einar Bjørnådal Stålkameratene 1,53,00
Reinert Johansen Kjærstad 1,56,21
Arthur Sørstad Kjærstad 2,00,24

Aktive løpere damer klasse B 
Henny Olsen Kjærstad 2,24,18

Aktive løpere damer klasse C 
Tonny Gluggvasshaug Kjærstad 2,35,20

 

HISTORIKK
Første gang Hjartfjellrennet ble arrangert var: Søndag 29. mars 1936.
Fellesarrangement av Mosjøen Skilag og Øvre Vefsn Idrettslag
Kilde: Nordlands avis 24.1.1936.

Referat fra fellesmøtet på Fellingfors Gjestgiveri 26.1.1970

Til stede:
For Olderskog IL: Oddgeir Nergård, Einar Eiterstraum, Håkon Forbergskog, Aune
For Grane IL: Harald Tømmervik, Frits Grundstad, Edgar Bogfjellmo, Egil HeIstad, Erling Paulsen, Ole T. Wærum, Erik Paulsen.

Formålet med møtet: Avvikling av Hjartfjellrennet.

Tømmervik redegjorde for de foreløpige planer som har vært drøftet i Grane IL. Årsmøtet i Grane IL 20.1.1970, har enstemmig gitt sin tilslutning til at laget i samarbeid med Olderskog IL tar på seg å arrangere rennet.

Nergård redegjorde for Olderskog ILs innstilling som var positiv. Han hadde vært i kontakt med regimentsjefen ved I.R. 14. og forespurt om bistand fra regimentet. Regimentsjefens innstilling var positiv og han hadde stilt i utsikt militært utstyr til formålet.

Nergård forela møtet regimentsjefens forespørsel om at I.R. 14. kunne delta som medarrangør i rennet? Møtedeltakerne hadde ikke noe i mot dette, men da under forutsetning av at Helgeland Skikrets godtar en slik ordning. Nergård lovte å ta kontakt med Skikretsen om dette.

Løypetraseen
En gikk så over til å drøfte løypa. Det er enighet om at rennet skal starte ved Haustreisgårdene med innkomst på Sjåmoen. Traseen følger i store trekk Haustreisdalføret (Vesterelva) til Svartvatnan via Nygården, og videre langs austsiden av Reinfjellet til man svinger om nordenden av dette. Matstasjonen legges enten ved A. Solbakkens eller Thomas Renbergs hytte. I tillegg til denne hovedstasjonen bør det være en, evt. to enklere stasjoner.

En ble enige om å fordele ansvaret med løypa slik at Grane IL har strekningen fra Haustreis til hovedmatstasjonen, mens Olderskog IL sørger for den nordre del, d.v.s. fra hovedstasjonen til innkomsten. Lagene skal senere ved befaringer i marken foreta nærmere planlegging av løypetraseen. En forutsetter at IR 14 er behjelpelig med terrenggående kjøretøy til selve oppkjøringen av løypa.

Økonomi 
Møtet er enige om at alle utgifter så vel som evt. overskudd på rennet blir å dele likt mellom de to arrangerende idrettslag.

Arrangementmessige detaljer
Møtet drøftet de mange problemer som dukker opp når det gjelder transport til og fra startstedet og innkomsten, transport av løpernes utstyr m.v. Nergård foreslo at en forelegger transportspørsmålet for IR 14, og undersøker om hvilken assistanse en kan få derfra.

Premiering/diplom
Det var enighet om at det gamle diplomet for Hjartfjellrennet brukes som grunnlag når nytt diplom skal tegnes. Tømmervik påtok seg å skaffe til veie ett av de gamle diplomer. Nærmere om innkjøp av premier m.v. ble ikke drøftet.

Startkontingent 
En drøftet startkontigentens størrelse men noe vedtak ble ikke fattet.

Videre planlegging
En ble enige om at lagene hver for seg arbeider videre med de forberedende arbeider og etablerer de nødvendige utvalg og komiteer. Videre at kontakten med IR 14 styrkes. Fellesmøte mellom lagene blir holdt med det første.

Møtet slutt kl. 22.30.
Ref. Ole T. Wærum. (s).
Avskrift. H. Tømmervik. (s).