Majavassrennet

BilderKnut Nordfjellmark 1934 | Skihistorisk oppslagsverk – Majavassrennet |

 

I 1933 ble det bestemt at det hvert år skulle holdes et 30 km langrenn, åpent for løpere fra Trøndelag og Nordland, og at løpet skulle holdes fortrinnsvis på Skjærtorsdag. Rennet skulle hete Majavassrennet. Les mer om historien…

Majavassrennet 2019

M15-16
Johannes Øvereng, Mosjøen IL 01:02:06
Isak Larsen, Hattfjelldal IL 01:05:54
Menn yngre junior
Magnus Haustreis, Rustad IL 01:14:15
M26-30
Andreas Dahle, Sømna IL Brøt løpet
M31-35
Joakim Klaussen Åkvik, Mosjøen IL 57:11:00
Ståle Sirijord, Hattfjelldal IL 57:14:00
Andreas M. Forsjord, Kjærstad IL 01:02:50
Martin Lillefjell, Sømna IL 01:13:16
K36-40
Siv-Kristin Kaggerud, Stathelle IL 01:21:11
M41-45
Torbjørn Larsen, Hattfjelldal IL 01:03:43
M46-50
Nils André Reinfjord, Sømna IL 01:01:01
Steinar Hanem, Hattfjelldal IL 01:02:15
Kjell Nystuen, Mosjøen IL 01:03:49
M51-55
Tormo Røstad, Frol IL 01:04:02
Rolf Arne Hallseth, Stod IL 01:06:36
Sten Vikstad, IL Kula 01:15:42
Stig Vikestad, IL Kula 01:16:02
M56-60
Arne Ugseth, Elvalandet IL 01:06:01
Jan Inge Helmersen, Hattfjelldal IL 01:09:12
M61 -65
Jon Drevland, Hilstad IL 01:24:50
M66-70
Jan Aufles, Kjærstad IL 01:12:04
Torkild Bruun, Botnan IL 01:14:51
Kristian Foss, Botnan IL 01:22:25
M71-75
Kolstein Lund, Spillum IL 01:16:00
Allan Johansen, Åga IL 01:24:40
M76-80
Johannes A. Okstad, Hållingen IL 01:24:22
Bernt Ryggvik, Frosta IL 01:27:05
Kjell Terje Hopen, Elvalandet IL 01:28:48
M80-84
Odd Hallseth, Stod IL 01:32:44

Majavassrennet 2019 – bilder

Offisielle resultater: (klikk på “bildene” for å se resultatene).

 

Majavassrennet 2018 – resultater:
M 15-16
1. Isak Larsen, Hattfjelldal 1.29.42
K 21-25

1. Julie Kristoffersen, Storforshei IL 1.25.20
2. Helga Vestermo Reitan, IL Leik 1.34.49
M 21-25
1. Espen Sundsvik, Frol IL 1.01.27
M 26-30
1. Andreas Dahle, Sømna IL 1.09.52
M 31-35
1. Ståle Sirijord, Hattfjelldal IL 1.04.42
2. Andreas M Forsjord, Kjærstad IL 1.11.24
3. Martin Lillefjell, Sømna IL 1.16.31
M 36-40
1. Lars Håvard Tømmervik, Malm IL 1.23.38
M 46-50
1. Nils Andre Reinfjord, Sømna IL 1.06.58
2. Ståle Brennhaug, Fiplingdal IL 1.10.53
3. Jan M. Rogstad, Elva/Namsskogan 1.17.24
M 51-55
1. Rolf Arne Hallseth, Stod IL 1.21.48
2. Sten Vikstad, IL Kula 1.28.25
3. Stig Vikestad, IL Kula 1.28.30
K 56-60:
1. Berit Vestermo, Hovin IL 1.16.45
M 56-60
1. Ola Berget, Skauga IL 1.06.31
M 61 -65
1. Torkil Bruun, Botnan IL 1.23.06
M 66-70
1. Per Arild Bolås, Steinkjer Ski 1.16.51
2. Kristian Foss, Botnan 1.36.40
M 71-75
1. Kolstein Lund, Spillum IL 1.23.57
M 76-80
1. Kjell Terje Hopen, Elvalandet IL 1.49.10
M 80-84
1. Odd Hallseth, Stod IL 1.41.20
2. Asbjørn S. Bjørhusdal, Namsskogan 1.55.09

 

Majavassrennet 9. april 2017
Løypelengde: 21 km

K15-16
1. Lene Kringen Spillum IL 01:34:12
M16-19
1. Oddmund Haugnes Frol IL 01:13:27
K21-25 

1. Karoline Bekkevold Grane IL 01:48:26
K31-35 
1. Siv Kristin Kaggerud Stathelle 01:38:24
M31-35 
1. Ståle Sirijord Hattfjelldal IL 01:09:21
2. Andreas Moen Forsjord Kjærstad IL 01:15:46
3. Torbjørn Herder Kaggerud Stathelle 01:32:39
M41-45 
1. Steinar Hanem Hattfjelldal IL 01:15:31
2. Torbjørn Larsen Hattfjelldal IL 01:24:08
M46-50 
1. Ståle Brennhaug Fiplingdal IL 01:13:39
2. Bård Haugnes Frol IL 01:31:28
M51-55 
1. Sten Vikestad Kula IL 01:34:14
2. Lars Reitan Svevia 01:34:21
3. Stig Vikestad Kula IL 01:37:52
M56-60 
1. Jan Inge Helmersen Hattfjelldal IL 01:23:26
M66-70
1. Jan Aufles Kjærstad IL 01:28:15
2. Otto Simskar Grane IL 01:37:03
3. Allan Johansen Åga IL 01:43:42
M76+ 10 km 
1. Asbjørn Bjørhusdal Namsskogan/Elva IL 01:03:10


Majavassrennet 10. april 2016
M 17-18
1. Johannes Tyldum, Hållingen 1:14:44
2. Truls Hjellsand, Hållingen 1:16:10
3. Ivar Tverå, Korgen IL 1:19:59
M 19-20
1. Henrik Andreas Henriksen, Kolvereid 1:20:15
K 21-25
1. Karoline Bekkevold, Grane IL 1:50:35
M 26-30
1. Eirik Lorentsen, Henning 1:08:20
2. Andreas Dahle, Sømna 1:18:54
3. Martin Julius Lillefjell 1:33:24
M 31-35
1. Ola A Eggen, Snåsa 1:20:21
M 41-45
1. Nils A. Reinfjord, Sømna 1:12:19
2. Jan Inge Rosenvinge, Kolvereid 1:12:45
3. Even Olsen, Grane 1:20:41
M 46-50
1. Ståle Brennhaug, Fiplingdal IL 1:17:01
2. Jan Morten Rogstab, Elva/Namsskogan 1:23:28
3. Ole Arnfinn Reinfjord, Sømna 1:30:11
K 51-55
1. Bente Berntsen, Elva/Namsskogan 2:04:44
M 51-55
1. Werner Reinfjord, Sømna 1:25:59
2. Jo Terje Sagmo, Overhalla IL, 1:28:58
3. Sten Vikestad, IL Kula 1:35:43
4. Stig Vikestad, IL Kula 1:36:01
K 56-60
1. Anita Berntsen Sæther, Elva/Namsskogan 2:24:37
M 56-60
1. Ola Berget, Skauga il, 1:10:24
2. Torstein Bjørhusdal, Elva/Namsskogan 1:21:28
M 61-65
1. Kenneth Solli, Drevja IL 1:24:07
2. Per Odd Fjær, Bangsund 1:38:43
3. Kristian Foss, Botnan 1:41:28
4. Per Hammerstrøm, Vemundvik 1:52:34
5. Arnfinn Pettersen, Norconsult 2:06:34
M 71-75
1. Kjell Terje Hopen, Elvalandet 1:43:21
2. Bernt Ryggvik, Frosta 1:43:45
M 76-80
1. Asbjørn S. Bjørhusdal, Elva/Namsskogan 2:02:11
2. Ingvald Evertsen, Spillum 2:06:36
M 80 og eldre
1. Odd Halseth, Stod 1:48:51

 

Resultatliste Majavassrennet 12.04.2015
Menn 81 og eldre
1 Odd Halseth, Stod, 1:40:49
Menn 17-18
1 Johannes Tyldum, IL Hållingen, 1:09:53
2 Ivar Tverå, Korgen il, 1:11:59
Menn 26-30
1 Ståle Sirijord, Hattfjelldal il, 1:06:59
Kvinner 21-25
1 Karoline Bekkevold, Grane il, 1:38:02
Kvinner 51-55
1 Sissel Fløan Solum, Overhalla il, 1:40:51
Menn 41-45
1 Tor Ivar Tverå, Korgen il, 1:19:51
Menn 46-50
1 Jogeir Bjørhusdal, Namsskogan il, 1:16:29
2 Ståle Brennhaug, Fiplingdal il, 1:16:38
3 Jan Morten Rogstab, Elva/Namsskogan, 1:17:46
4 Bård Haugnes, Frol il, 1:19:58
5 Sten Vikestad, il Kula, 1:30:51
6 Stig Vikestad, il Kula, 1:32:22
7 Jens Reidar Mjånes, IL Knubben, 1:42:26
Menn 51-55
1 Øyvind Brekkvassmo, Elva/Namsskogan, 1:22:24
2 Jo Terje Sagmo, Overhalla il, 1:22:50
Menn 56-60
1 Ola Berget, Skauga il, 1:09:01
2 Torstein Bjørhusdal, Elva/Namsskogan, 1:12:10
3 Steinar Solum, Overhalla il, 1:28:30
Menn 61-65
1 Per Odd Fjær, Bangsund, 1:28:48
Menn 66-70
1 Allan Johansen, Åga il, 1:37:26
Menn 71-75
1 Bernt Ryggvik, Frosta, 1:34:51
Menn 76+
1 Asbjørn S Bjørhusdal, Elva/Namsskogan, 2:08:57

 

Resultatliste Majavassrennet,13.04.2014

M 15- 16
1 Johannes Tyldum, IL Hållingen, 1:13:29
2 Ivar Tverå, Korgen il, 1:18:09
3 Daniel F Sagmo, Elva/Namsskogan, 1:28:13
4 Oddmund Haugnes, Frol il, 1:31:33

K 17-18
DNF, Marie Strømstad, Grane il, 00:00,

M 17- 18
1 Sebastian Aas, Jonsvatnet il, 1:18:14

M 21-25
1 Torstein Østnor, Lierne il, 1:09:48

M 26 -30
1 Ståle Sirijord, Hattfjelldal il, 1:09:55
2 Stian Skogsås, MIL Ski, 1:27:16

M 31 -35
Einar Johan Lande, NGI Bedrift,1:34:28

K 41-45
1 Gøril Holmvassdal, Sveumhaugen il, 1:41:40

M 41-45
1 Ståle Brennhaug, Fiplingdal il, 1:14:46
2 Tor Ivar Tverå, Korgen il, 1:15:39
3 Bård Haugnes, Frol il, 1:32:10
4 Jan Ove Klingen, Spillum il, 1:36:57
5 Ole Petter Holmvassdal, Sveumhaugen il, 1:41:16
6 Jens-Reidar Mjånes, il Knubben, 1:57:28

M 46 -50
1 Sten Vikestad, il Kula, 1:31:36
2 Stig Vikestad, il Kula, 1:33:20

M 51- 55
1 Bjørn Sagmo, Trones il, 1:22:33
2 Jo Terje Sagmo, Overhalla, 01:25:34
3 Terje Aas, Jonsvatnet il, 1:26:48

M 56 -60
1 Ola Berget, Skauga il, 1:10:35
2 Torstein Bjørhusdal, elva il, 1:17:00

M 61 -65
1 Per Arild Bolaas, Steinkjer Sk, 1:25:31

M 66 -70
1 Ingvar Tverå, Korgen il, 1:28:51

M 71 -75
1 Richard Kringhaug, Valnesfjord, 1:29:10
2 Bernt Ryggvik, Frosta, 1:34:38

M 76 og eldre
1 Odd Halseth, Stod, 1:47:29
2 Asbjørn S Bjørhusdal, Namsskogan il, 1:54:13

 

Majavassrennet 2013 – resultater
K17-18
1 Marie Strømstad, Grane IL 1:35:27
K19-20
1 Anne Lise Grubbmo, Lierne 1:18:51
K21-25
1 Karoline Bekkevold, Grane IL 1:41:13
K26-30
1 Heidi Hestmark, Spillum IL 1:23:23
M15-16
1 Ivar Tverå, Korgen IL 1:23:01
M17-18
1 Andre Lenningsvik, Korgen IL 1:11:37
2 Tommy Byberg, Sømna IL 1:14:07
M19-20
1 Johan Hundseth, Kolvereid 1:08:48,
2 Vegard Bekkevold, Grane IL 1:17:2
M21-25
1 Tom Børre Ruderaas, Grane IL 1:21:40
M31-35
1 Lars Håvard Tømmervik, Malm IL 1:27:24
M36-40
1 Jan Olav Smalås, Spillum IL 1:08:53
2 Trond Johansen, Åga IL 1:11:24
3 Mellet Tverå, Korgen IL 1:22:14
4 Jan Ove Klingen, Spillum IL 1:28:06
M41-45
1 Ståle Brennhaug, Fiplingdal IL 1:14:08
2 Ole Arnfinn Reinfjord, Sømna IL 1:14:14
3 Jens-Reidar Mjånes, IL Knubben 1:40:55
M46-50
1 Werner Reinfjord, Sømna IL 1:16:18
2 Sten Vikestad, IL Kula 1:24:41
3 Stig Vikestad, IL Kula 1:24:47
4 Snorre Warholm, Sømna IL 1:32:30
M51-55
1 Ola Berget, Skauga IL 1:12:49
2 Øyvind Solli, Sømna IL 1:14:06
M56-60
1 Alf Dahle, Sømna IL 1:34:47
M61-65
1 Ingvar Tverå, Korgen IL 1:20:50
2 Einar Kilen, Mosvik 1:34:42
M66-70
1 Johannes A Okstad, Hållingen 1:30:42
2 Odd Laksfors, 1:56:12
M71-75
1 Bernt Ryggvik, Frosta 1:32:40
2 Kjell Hopen, Elva/Namsskogan IL 1:41:48
M76 og eldre
1 Odd Halseth, Nsb bedr.Steinkjer 1:33:49
2 Asbjørn S Bjørhusdal, Namsskogan IL 1:45:13
Ingvald Evertsen, Namsos 00:00

 

Majavassrennet  15.04.2012
Vinnerne var Petter Torås Halseth fra Steinkjer Skiklubb og Vilde Finne fra Kolvereid.

Resultater

M15-16
1 Sindre Finne Kolvereid 1:07:14
2 Ole Magnus Bogfjellmo Grane IL 1:10:16

K17-18
1 Vilde Finne Kolvereid 1:13:46

M17-18
1 Tommy Byberg Sømna il 1:11:08
2 Martin Bekkevold Grane IL 1:20:11

K19-20
DNF Karoline Bekkevold Grane IL (brøt løpet)

M19-20
1 Petter Farbu Berfjord Inderøy IL 1:01:51

M21-25
1 Petter Torås Halseth Steinkjer Skiklubb 59:13

K26-30
1 Heidi Hestmark Spillum IL 1:18:58

M31-35
1 Lars Håvard Tømmervik Malm IL 1:16:10

M36-40
1 Jan Olav Smalås Spillum IL 1:03:10

K41-45
1 Unn Berit Finne Kolvereid 1:15:36

M41-45
1 Tor Ivar Tverå Korgen IL 1:00:53
2 Nils A Reinfjord Sømna IL 1:07:04
3 Ole Arnfinn Reinfjord Sømna IL 1:09:12

M46 -50
1 Knut Inge Finne Kolvereid 1:03:39
2 Per Storvik Alcoa BIL 1:07:46
3 Øyvind Solli Sømna IL 1:12:58
4 Roy Einar Pedersen Halsøy IL 1:14:59
5 Jostein Wie Halsøy IL 1:15:00
6 Werner Reinfjord Sømna IL 1:15:34
7 Sten Vikestad IL Kula 1:21:37
8 Stig Vikestad IL Kula 1:22:49

M51-55
1 Ola Berget Skauga IL 1:06:26
2 Alf Dahle Sømna IL 1:27:53

M56-60
1 Kenneth Solli Drevja IL 1:11:38

M61-65
1 Ingvar Tverå Korgen IL 1:09:47

M66-70
1 Johannes A Okstad Hållingen 1:18:25
2 Arve Lindstrøm Malm 1:26:20
3 Arne Ramdal Frol IL 1:33:12

M71-75
1 Bernt Ryggvik Frosta 1:23:18
2 Asbjørn S Bjørhusdal Elva/Namsskogan IL 1:35:27

M76 og eldre
1 Odd Halseth Jernbanen 1:25:22

Majavassrennet 2011 – avlyst

Majavassrennet 2010 – avlyst

 

Majavassrennet 19.4.2009

Menn 15-16
1 Johan Hundseth Kolvereid 1:11:08
2 Mats K. Aakvik Mosjøen IL 1:13:24

Kvinner 17-18
1 Karoline Bekkevold Grane IL 1:30:32

Menn 17-18
1 Håkon Husby Grane IL 1:18:30
2 Petter Farbu Berfjord Inderøy IL 1:25:47

Kvinner 19-20
1 Kristin Gausen Inderøy SK 1:10:45
2 Gunhild Drevland Hilstad IL 1:36:09

Menn 21-25
1 Hans A. Nyberg 1:49:28

Kvinner 26-30
1 Kjersti Solem 1:55:28

Menn 31-35
1 Stian Breivik Leirfjord IL 1:08:52
2 Arild Barlien Sømna IL 1:28:47
3 Ivar Smalås Namsskogan IL 1:31:37
4 Jan Ove Klingen Namsskogan IL 1:31:39

Kvinner 36-40
1 Britt Ina Hals Mosjøen IL 1:30:1

Menn 36-40
1 Nils A Reinfjord Sømna IL 1:09:07
2 Ståle Brennhaug Fiplingdal IL 1:11:45
3 Kjell Vidar Nordheim Hattfjelldal IL 1:11:49 02:42
4 Jan Morten Rogstab Elva/Namsskogan IL 1:18:39
5 Bjørn T Nordlund Elva/Namsskogan 1:19:16
6 Frode Mellingen Elva/Namsskogan 2:17:01

Menn 41-45
1 Per Storvik Alcoa 1:11:42
2 Andre Gartland Harran 1:21:45
3 Sten Vikestad IL Kula 1:23:00
4 Stig Vikestad IL Kula 1:27:14
5 Jim Vikestad IL Kula 1:39:32
6 Frode Bjørhusdal Elva/Namsskogan 1:43:58
7 Bjørnar Sellin Elva/Namsskogan 1:43:59
8 Roger Bjørhusdal Namsskogan IL 1:49:59

Kvinner 46-50
1 Berit Vestermo Hovin IL 1:18:52

Menn 46-50
1 Bjørn Sagmo Trones 1:17:20

Menn 51-55
1 Ola Berget Skauga IL 1:07:35
2 Jon Drevland Hilstad 1:21:00
3 Alf Dahle Sømna IL 1:31:22

Menn 56-60
1 Rolf Asenhus Elva/Namsskogan 1:49:44

Menn 61-65
1 Einar Lindberg Valnesfjord 1:19:20
2 Otto Simskar Grane IL 1:20:50
3 Asbjørn Turmo Olderskog 1:26:48
4 Arne Ramdal Frol IL 1:35:32
5 Dan Vollan Susendal 1:49:43

Menn 66-70
1 Richard Kringhaug Valnesfjord 1:15:07
2 Kjell Hopen Elva 1:33:20
3 Oddbjørn Alstadsæter Fauske IL 2:01:36

Menn 71-75
1 Asbjørn S. Bjørhusdal Namsskogan IL 1:34:10

 

Majavassrennet 2008

Kvinner 15-16
1 Karoline Bekkevold Grane il 1.32.57
2 Anne Marte Svartvatn Grane il 1.33.26
Kvinner 19-20
1 Gunhild Drevland Hilstad il 1.25.35
Kvinner 26-30
1 Anette Foss Lia Hof il 1.22.00
Kvinner 41-45
1 Bente Berntsen Bjønnoiddinj ski.l 1.49.43
Kvinner 46-50
1 Berit Vestermo Hovin il 1.11.05
2 Anita Sæther Bjønnoiddinj ski.l 1.53.49
Menn 17-18
1 Håkon Husby Grane il 1.19.23
Menn 21-25
1 Hans A Nyberg Noteam 1.43.43
Menn 26-30
1 Erik Nordstoga Mosjøen il 1.08.09
Menn31-35
1 Jan O Klingen Elva/Namsskogan 1.15.35
2 Terje Kalland Mosjøen Politi il 1.20.15
Menn 36-30
1 Nils Andre Reinfjord Sømna 1.03.11
2 Ståle Brennhaug Fiplingdal il 1.05.43
3 Kjell Vidar Nordheim Hattfjelldal il 1.10.38
4 Ole Arnfinn Reinfjord Sømna 1.10.46
5 Jan Morten Rogstab Elva/Namsskogan 1.11.50
6 Bjørn Tore Nordlund Elva/Namsskogan 1.14.05
Menn 41-45
1 Per Storvik Elkem 1.06.46
2 Sten Vikestad Kula il 1.15.21
3 Stig Vikestad Kula il 1.17.10
4 Roy Einar Pedersen Halsøy 1.22.16
5 Jim Vikestad Kula il 1.24.34
6 Jostein Wie Halsøy 1.25.59
7 Hans Tettli Verrabotn 1.27.52
8 Roger Bjørhusdal Elva/Namsskogan 1.37.44
9 Bjørnar Sellin Elva/Namsskogan 1.38.26
Menn 46-50
1 Ola Berget Skauga il 1.00.29
2 Ralf Peter Michler Byåsen ski.kl 1.12.56
3 Bjøen Skagmo Trones 1.12.57
4 Tormod Johansen Otterøy il 1.43.34
Menn 51-55
1 John Drevland Hilstad il 1.12.59
2 Finn Arne Selfors il Forsøk/Tana 1.19.49
Menn 56-60
1 Halvor Nordstoga Mosjøen il 1.15.33
2 Per Olav Veiseth Otterøy il 1.29.10
3 Terje Husvik Otterøy il 1.36.12
Menn 61-65
1 Einar Lindberg Valnesfjord 1.14.38
2 Otto Simskar Grane il 1.17.24
3 Johannes A Okstad Hållingen 1.20.02
4 Arne Ramdal Frol il 1.29.54
Menn 66-70
1 Bernt Ryggvik Frosta il 1.20.50
2 Birger Hanem Hattfjelldal il 1.24.09
3 Oddvar Strøm Lierne Ski 1.27.59
4 Oddbjørn Alstadsæter Fauske il 1.34.12
Menn 71-75
1 Odd Halset NSB Bedrift, Steinkjer 1.22.02

 

Majavassrennet 2007

Kvinner 15-16
Karoline Bekkevold, Grane IL, 49:00,
Kvinner 26-30
1 Anette Foss Lia, Hof IL, 1:22:10,
Kvinner 41-45
1 Berit Vestermo, Hovin IL, 1:18:10,
2 Bente Berntsen, Elva IL, 2:00:57,
Kvinner 46-50
1 Anita Sæther, Elva, 2:01:29,
Menn 15-16
1 Håkon Husby, Grane IL, 1:21:44,
2 Tor Henning Bruun, Botnan, 1:34:06,
Menn 17-18
1 Kristian Reinfjord, Sømna IL, 1:14:17,
Menn 31-35
1 Nils A. Reinfjord, Sømna IL, 1:10:55,
Menn 36-40
1 Ole Arnfinn Reinfjord, Sømna IL, 1:16:43,
2 Kjell Vidar Norum, Hattfjelldal IL, 1:19:00,
3 Ståle Brennhaug, Fiplingdal IL, 1:20:31,
4 Jim Vikestad, IL Kula, 1:34:06,
Menn 41-45
1 Per Storvik, Elkem, 1:13:54,
2 Kjell Varem, Mosjøen IL, 1:17:48,
3 Sten Vikestad, IL Kula, 1:27:54,
4 Stig Vikestad, IL Kula, 1:29:14,
5 Øyvind Skarstad, Trones IL, 1:43:31,
6 Roger Nilsen, Botnan, 1:47:08,
Menn 46-50
1 Ola Berget, Skauga IL, 1:05:46,
2 Alf Dahle, Sømna IL, 1:29:12,
Menn 51-55
1 John Drevland, Hilstad IL, 1:19:48,
2 Trond Norum, Vadal IL, 1:24:19,
3 Torkil Brun, Botnan, 1:24:29,
Menn56-60
1 Per Arild Bolaas, Steinkjer Skiklubb, 1:15:51,
2 Per Odd Fjær, Bangsund IL, 1:26:37,
3 Otto Simskar, Grane IL, 1:27:51,
4 Kristian Foss, Botnan, 1:32:52,
Menn 61-65
1 Einar Lindberg, Valnesfjord, 1:20:34,
2 Asbjørn Turmo, Olderskog IL, 1:24:24,
3 Johannes Okstad, Hållingen, 1:24:59,
4 Kjell Hegstad, Leirådal, 1:30:23,
5 Arne Ramdal, Frol IL, 1:30:46,
6 Dan Vollan, Susendal, 1:33:18,
7 Kjell Arne Lange, Sømna IL, 1:33:25,
Menn 66-70
1 Asbjørn Bjørhusdal, Elva /Namsskogan, 1:30:56,
2 Oddvar Strøm, Lierne IL, 1:34:58,
3 Oddbjørn Alstadsæter, Fauske IL, 1:46:25,

 

Majavassrennet 2006
Arrangert 1. gang i 1934. Arrangeres i år for 53. gang og 25. gang som turrenn

K 17 – 18 år
1 Kristin Gausen Inderøy 01:24:13
K 21 – 25 år
1 Beate Breivik Spillum 01:21:30
2 Berit Amundsen Hilstad 01:34:31
K 41 – 45 år
1 Berit Vestermo Hovin IL 01:29:27
M 17 – 18 år
1 Ole Marius Bach Inderøy IL 01:14:04
M 19 – 20 år
Even Husby Grane IL Brutt
M 26 – 30 år
1 Rune Sirijord Hattfjelldal IL 01:14:10
2 Ørjan Jensen Kula IL 02:00:17
M 31 – 35 år
1 Nils Andre Reinfjord Sømna IL 01:18:52
2 Steinar Hanem Hattfjelldal IL 01:20:24
M 36 – 40 år
1 Ståle Brennhaug Fiplingdal IL 01:28:17
2 Kjell Vidar Nordheim Hattfjelldal IL 01:35:56
3 Øyvind Skarstad Trones IL 01:41:20
M 41 – 45 år
1 Per Storvik Elkem 01:24:17
2 Stig Vikestad Kula IL 01:39:04
3 Sten Vikestad Kula IL 01:39:05
Plass M 46 – 50 år 
1 Webjørn Solli Drevja.com 01:26:45
2 Øyvind Bjørkås Røsvatn IL 01:34:48
3 Alf Dahle Sømna IL 01:43:32
M 51 – 55 år
1 Halvor Nordstoga Mosjøen IL 01:33:18
2 Hermann Lande Hattfjelldal IL 01:34:56
3 Stig Olsen Fiplingdal IL 01:42:22
M 56 – 60 år
1 Jan Aufles Kjærstad IL 01:25:19
2 Asbjørn Turmo Olderskog 01:36:00
3 Per Olav Veiseth 01:44:11
4 Dan Vollan Susendal IL/UL 01:44:12
5 Gunnar K Hagerupsen Overhalla IL 01:47:21
6 Terje Husvik Otterøya IL 01:52:01
M 61 – 65 år
1 Richard Kringhaug Valnesfjord 01:23:28
2 Johannes A Okstad Hållingen IL 01:30:29
3 Ernst Rødli Melbu IL 01:33:20
4 Einar Lindberg Valnesfjord 01:34:26
5 Kjell Hegstad Leirådal 01:35:27
6 Bernt Ryggvik Frosta IL 01:35:42
7 Kjell Arne Lange Sømna IL 01:37:16
8 Oddvar Strøm Lierne Ski 01:37:27
9 Arne Ramdal Frol IL 01:42:01
M 66 – 70 år
1 Birger Hanem Hattfjelldal 01:34:37
2 Asbjørn Bjørhusdal Elva / Namsskogan IL 01:39:03
3 Oddbjørn Alstadsæter Fauske 01:56:01
M 71 – 75 år
1 Odd Halseth NSB Steinkjer 01:36:10

 

Majavassrennet 10. april 2005

K 20-44 år
1. Anette Foss Lia, Hof IL 1.40. 52
2. Marit Karlsen, Leksvik 1.44. 26

K 40-44 år
1. Berit Vestermo, Hovin IL 1.40. 43

M 16-17 år
1. Even Husby, Grane IL 1.25.37

M 20-24 år 
1. Audun Thonstad, Heimdal 1.29.20
2. Øyvind Arnes Johansen, Hilstad 1.31.40
3. Lars Håvard Tømmervik, Malm IL 1.38 22

M 25-29 år
1. Jerry Ahrlin, Östersunds SK 1.19.07
2. Gustav Berglund, Östersunds SK 1.19.12
3. Tomas Sandvik, Herøy 1.32.05

M 30-34 år
1. Nils Andrè Reinfjord, Sømna 1.25.35
2.Vidar Leirvik, Leinstrand 1.41.04

M 35-39 år
1. Sten Vikestad, Kula IL 1. 41 09
2. Stig Vikestad, Kula IL 1. 47.35

M 40-44 år
1. Arne Ugseth, Elvalandet IL 1.26.10

M 45-49
1. Torstein Bjørhusdal, Elva/Namsskogan 1.21.38
2. Ola Berget, Skauga 1.24.11
3. Ingar Solberg, Olderskog IL 1.43.27
4. Geir Arne Johansen, Hilstad 1.47.28

M 50-54
1. Jarle Thonstad, Heimdal 1.25.45

M 55-59
1. Rubert Simonson, Landøens 1.40.4
2. Asbjørn Turmo, Olderskog 1.40.51
3. Dan Vollan, Susendal IL 1.42.08
4. KJell Arne Lange, Sømna IL 1.44.10
5. Kjell Hegstad, Leirådal IL 1.45.58
6. Gunnar K. Hagerupsen, Overhalla IL 1.55.04
7. Per Olav Veiseth, Spillum IL 1.57.40

M 60-64
1. Johannes A. Okstad, Hållingen IL 1.40.35′
2. Arve Lindstrø, Malm IL brutt

M 65-69
1. Asbjørn S. Bjørhusdal, Elva/Namsskogan IL 1.49.08
2. Magne Myren, Ranheim Skiklubb 1.50.00