Vargtrekket

Bilder

Vargtrekket ble lagt ned i 2010, men gjenoppsto i 2017.

Resultater Vargtrekket 19. mars 2017


Vargtrekket søndag 29. mars 2009
K 2-4
1. Susanne Sand 1.26.08
2. Katrine Fjelldal 1.41.02
3. Ann Hege Fjelldal Bossmo 1.45.46
K 5-6
1. Elin Nilsen Bossmo & Ytteren IL 57.13
2. Doris Stien Kaspersen Bossmo & Ytteren IL 1.06.37
M 1
1. Rolf Einar Jensen Bossmo & Ytteren IL 53.55
2. Emil Myrvang Sorsell Storforshei IF 56.10
3. Mikael Bønå Visto IL 1.10.41
4. Ole Magnus Berntsen Nesna 1.12.59
M 2-4
1. Andreas Sorsell Storforshei IF 55.12
2. Bjørn A. Bonå Vista IL 55.58
3. Jon Inge Kvalbukt Bjerka IL 56.11
4. Espen Johansen UL Daggry 1.00.05
5. Johan Andre Lindseth Mosjøen 1.06.36
6. Harald Hagen Skonseng 1.08.08
7. Jan Erik Hansen Mo 1.15.30
8. Jesper Andersen Bossmo 1.21.55
M 5-6
1. Bjørn Jarmund Hattfjelldal IL 55.19
2. Sten Frode Kristoffersen Storforshei IF 55.58
3. Trond Nyland Kjærstad IL 56.09
4. Per Storvik Elkem 56.53
5. Dag Frode Bjerknesli Elkem 59.06
6. Trond Johansen Åga 1.00.40
7. Reidar Oksfjellelv Rana BR.V. BIL 1.00.56
8. Jim Ingebriktsen Røsvatn IL 1.05.15
9. Ole A. Solli Rana BR.V. BIL 1.07.55
10. Ole Leiråmo Rana brannvesen 1.26.52
10. Jan Erik Nygård Bossmo 1.26.52
M 7
1. Tom Ingebrigtsen Røsvatn IL 1.01.28
2. Stig Elvestad Mo 1.02.02
M 8
1. Knut Berntsen Nesna 1.16.03
M 9
1. Sverre Amundsen Mo skilag 58.46
2. Leif Røli Utskarpen IL 1.06.18
M 10
1. Ingvar Tverå Korgen IL 1.01.41
2. Otto Simskar Grane IL 1.07.52
3. Allan Johansen Åga 1.15.17
4. Kjell Arne Lange Sømna IL 1.17.25
M 11
1. Torleif Pedersen Leirfjord 1.19.21
2. Arne Leiråmo Rana FIK 1.21.27
M 12
1. Ole Ormseth Mo skilag 1.18.58
2. Vebjørn Holmen Røsvatn IL 1.28.17

Vargtrekket 2008 – søndag 30. mars

D5-6 (35-44 ÅR)
1 Nilsen Elin, Bossmo og Ytteren 1:46:51
2 Kaspersen Doris Stien 2:05:16
M1 (herrer 16-19 år)
1 Mattson Patrick 02:02:42
Klasse M2-4 (Herrer 20-34 år)
1 Bønå Bjørn Arve, Visto IL 01:45:37
2 Gaustad Martin Hangås 01:49:28
3 Lorentsen Vegard 01:51:05
4 Lenningsvik Morten, Korgen IL 01:51:25
5 Nordstoga Erik, Mosjøen IL 01:53:30
6 Rundhaug Kristoffer, Bossmo og Ytteren 01:56:30
Klasse M5-6 (Herrer 35-44 år)
1 Kristoffersen Sten Frode 01:40:49
2 Johansen Jan Erik Mo Skilag 01:43:12
3 Hagen Even, Hattfjelldal IL 01:47:30
4 Storvik Per, Elkem BIL 01:49:36
5 Bjerknesli Dag Frode 01:53:03
6 Kalkenberg Andre 01:57:40
7 Solli Ole Asbjørn, Rana Br.v. Bil 02:04:03
8 Oksfjellelv Reidar, Rana Br.v. Bil 02:12:58
9 Olsen Lars Roger, Fusta IL 02:22:19
Klasse M7 (Herrer 45-49 år)
1 Varem Kjell, Mosjøen IL 01:54:10
2 Olsen Frank Kenneth, Bjerka IL 01:55:36
3 Smith Justin 02:18:50
Klasse M8 (Herrer 50-54 år)
1 Solli Webjørn, Drevja IL 01:51:29
2 Enge Nils Konrad 02:06:50
3 Kristensen Kurt Arne 02:27:15
Klasse M9 (Herrer 55-59 ÅR)
1 Amundsen Sverre, Mo Skilag 01:45:45
2 Tverå Ingvar, Korgen IL 01:52:22
3 Arnesen Steinar, Skonseng UL 01:56:52
4 Røli Leif, Utskarpen IL 01:59:38
5 Nordstoga Halvor, Mosjøen IL 01:59:40
6 White Jeffrey, Korgen IL 02:50:24
Klasse M10 (Herrer 60-64 år)
1 Simskar Otto, Grane IL 01:58:27
2 Toften Halvard 02:17:40
M11 (Herrer 65-69 år)
1 Pedersen Torleif, Leirfjord IL 02:04:25
2 Leiråmo Arne, Stål 02:26:44
Klasse M12 (Herrer 70-74 år)
1 Ormseth Ole, Mo Skilag 2:22:19

Vargtrekket 2007 – søndag 25. Mars
Klasse M2-4 (herrer 20-34 år)
1 Vatshaug Martin Drevja IL 1.31.15
2 Kvalbukt Jon Inge Stål 1.34.02
3 Lenningsvik Morten Korgen IL 1.39.53
4 Amundsen Tor Mo 1.43.12
Klasse M5-6 (herrer 35-44 år)
1 Kristoffersen Sten Frode Storforshei 1.40.08
2 Storvik Per Elkem BIL 1.41.01
3 Varem Kjell Mosjøen IL 1.43.58
4 Bjerknesli Dag Frode Elkem BIL 1.43.59
5 Tangen Tom Roger Vefsn Bil 1.45.06
6 Solli Ole Asbjørn Rana Br.v. BIL 1.50.46
7 Oldernes Olav Korgen IL 1.51.22
8 Arntsberg Tor Ove Åga IL 2.01.06
9 Oksfjellelv Reidar Rana Br.v. BIL 2.03.
10 Nygard Frode Halsøy IL 2.04.34
11 Olsen Lars Roger Fusta IL 2.31.26
Klasse M7 (herrer 45-49 år)
1 Djupos Vidar Stål 1.37.32
2 Olsen Frank Bjerka IL 1.44.44
3 Bakken Jostein UL daggry 1.46.02
4 Homnes Pål Stål 1.47.12
5 Nygard Ingebjørn Korgen 2.35.22
Klasse m8 (herrer 50-54 år)
1 Solli Webjørn Drevja IL 1.44.06
2 Nyrud Kjell Stål 1.45.41
3 Nersund Jon Leirfjord IL 1.53.11
4 Berntsen Knut Nesna IL 2.01.07
Klasse m9 (herrer 55-59 år)
1 Amundsen Sverre Mo Skilag 1.38.51
2 Tverå Ingvar Korgen IL 1.42.49
3 Arnesen Steinar Skonseng UL 1.44.27
4 Lillemo Odd Korgen 1.56.16
Klasse M10 (herrer 60-64 år)
1 Simskar Otto Grane IL 1.51.02
2 Lange Kjell-Arne Sømna 2.07.04
3 Leiråmo Arne Stål 2.20.47
Klasse M11 (herrer 65-69 år)
1 Pedersen Torleif Leirfjord IL 1.51.12
Klasse M12 (herrer 70- år)
1 Ormseth Ole Mo Skilag 2.07.05
Klasse D2-4 (20-34 år)
1 Bjellånes Karianne Henning Skilag 1.37.29
2 Lia Anette Foss Hof IL 1.50.09
Klasse D5-6 (35-44 år)
1 Nilsen Elin Båssmo og Ytteren 1.36.26
2 Vatshaug Unni Drevja IL 1.58.20
Klasse D7 (45-49 år)
1 Hansen Frid Stål 2.05.50

Vargtrekket 2006 – søndag 12. mars

M1 HERRER (15-19 ÅR)
1 Nerdal Vegard, Stål 01:37:14
2 Johansen Morten, B&Y 01:37:18
3 Rundhaug Kristoffer, B&Y 01:39:36
4 Olsen Torbjørn, Utskarpen 01:43:55
5 Solvang Patrik, Utskarpen 01:43:56
6 Tømmervik Martin Skog, Leirfjord IL 01:48:13
7 Olsen Kent Inge, Storforshei 01:51:32
8 Hågensen Trond, Stål 01:53:32
9 Brattli Beyer Magnus, Mo skilag 02:06:22

M2-4 (HERRER 20-34 ÅR)
1 Kristoffersen Stein Frode, Storforshei IL 01:41:08
2 Bonsaksen Tor Arne, Mosjøen sykkelklubb 01:41:12
3 Hanem Steinar, Hattfjelldal IL 01:41:19
4 Johansen Espen, UL Daggry 01:43:17
5 Lenningsvik Morten, Korgen IL 01:44:48
6 Morten Vogt, Mo 01:54:58
7 Rudolfsen Steinar, Mo 02:14:16
8 Krokstrand Rune, Storforshei 02:22:17

M5-6 (HERRER 35-44 ÅR)
1 Johansen Jan Erik, Mo skilag 01:36:08
2 Reinfjord Ole Arnfinn, Sømna IL 01:40:01
3 Tangen Tom Roger, Vefsn BIL 01:42:05
4 Bjerknesli Dag Frode, Elkem BIL 01:43:15
5 Kalkenberg Andre, Rana Brannvesen BIL 01:44:16
6 Ingebrigtsen Tom, Elkem 01:46:14
7 Øverås Rune, Stål 01:46:52
8 Varem Kjell, Mosjøen IL 01:48:12
9 Thomassen Frode, B&Y 01:48:18
10 Sollien – Røssvoll Jan, Rana Brannvesen BIL 01:51:33
11 Solli Ole Asbjørn, Rana Brannvesen BIL 01:51:43
12 Oldernes Olav, Korgen 02:02:08
13 Oksfjellelv, Reidar Rana Brannvesen BIL 02:04:03
14 Kjønnås, Knut, Hellfjell UL 02:12:31
15 Mikalsen Dag Ottar, Finneidfjord IL 02:36:05

M7 (HERRER 45-49 ÅR)
1 Bakken Jostein, UL Daggry 01:43:16
2 Steinfjell, Arne, Stål 01:48:00
3 Nordvang Tor Helge, B&Y 01:54:31
4 Olsen Frank, Bjerka IL 01:55:01

M8 (HERRER 50-54 ÅR)
1 Nordstoga Halvor, Mosjøen IL 01:52:57
2 Berntsen Knut, Nesna IL 02:20:37

M9 (HERRER 55-59 ÅR)
1 Amundsen Sverre, Mo Skilag 01:36:15
2 Tverå Ingvar, Korgen IL 01:45:54
3 Røli Leif, Utskarpen IL 01:48:33
4 Simskar Otto, Grane IL 01:53:01
5 Lillemo Odd, Korgen IL 01:56:43
6 White, Jeff, Korgen IL 02:32:22

M10 (HERRER 60-64 ÅR)
1 Leiråmo, Arne 02:18:05

M11 (HERRER 65-69 ÅR)
1 Hanem Birger, Hattfjelldal IL 02:00:02

M12 (HERRER 70-74 ÅR)
Ormseth Ole, Mo skilag 02:04:49

KLASSE D1 (15-19ÅR)
1 Derås Nina Merete B&Y 02:28:18

D2-4 (20-34 År)
1 Vaslestad Kathrine, Grong IL 02:20:32
2 Vatne Sigrid, B&Y 02:36:05

D5-6 (35-44 År)
1 Nilsen Elin, B&Y 01:38:56
2 Masterdalshei Hilde Sofie, B&Y 01:55:29
3 Svaleng Tina, Mosjøen 02:01:44

Vargtrekket 2005 – lørdag 5. mars
Totalt deltakerantall: 484 – derav 46 i turklassen
Lang løype totalt: 390
Kort løype totalt: 79
Førstegangsstartende: 89

KLASSE M1 (HERRER 15-19 ÅR)
1 RUNDHAUG KRISTOFFER B&Y IL 01:51:26
2 OLSEN KENT INGE STORFORSHEI IF 01:51:42
3 SORSELL ANDREAS STORFORSHEI IL 01:54:46
4 SIRIJORD STÅLE HATTFJELLDAL IL 02:01:16
5 MYHRE TORSTEIN 02:01:28
6 GAUSTAD MARTIN B&Y IL 02:02:08

KLASSE M2-4 (HERRER 20-34 ÅR)
1 BREIVIK STIAN LEIRFJORD IL 01:38:21
2 SIRIJORD RUNE HATTFJELLDAL IL 01:41:16
3 HANEM STEINAR HATTFJELLDAL IL 01:47:01
4 LANDE STEIN NESNA IL 01:47:43
5 KRISTOFFERSEN FRODE STEN STORFORSHEI IF 01:48:32
6 EINREM JOSTEIN MOSJØEN IL 01:56:33
7 ANDREASSEN TORE MO 02:32:39

KLASSE M5-6 (HERRER 35-44 ÅR)
1 NYLAND TROND ELKEM BIL 01:41:34
2 VAREM KJELL MOSJØEN IL 01:46:59
3 STORVIK PER ELKEM BIL 01:47:51
4 INGEBRIGTSEN TOM RØSVATN IL 01:50:29
5 REINFJELL GEIR ELKEM 01:56:45
6 SOLLI OLE ASBJØRN RANA BRANNV. 01:59:57
7 SOLLI MORTEN RANA BRANNV. 02:04:34
8 RAVNÅMO ØRJAN STÅL 02:05:02
9 OLDERNES OLAV KORGEN IL 02:06:21
10 SCHWABE MICHAEL KORGEN IL 02:12:26
11 ÅSLAND EDGAR B&Y IL 02:15:25
12 OKSFJELLELV REIDAR RANA BRANNV. 02:16:45
13 KJØNNÅS KNUT HELFJELL UL 02:24:25
14 ÅSLAND KENNETH B&Y IL 02:25:40

KLASSE M7 (HERRER 45-49 ÅR)
1 VILHELMSEN ALV ARNE REMMA 01:52:24
2 NYRUD KJELL STÅL. 01:52:38
3 SOLLI WEBJØRN DREVJA 01:58:43
4 STEINFJELL ARNE STÅL 02:00:40
5 SOLBERG INGAR OLDERSKOG 02:04:00
6 LORENTSEN ODD EINAR SANDNESSJØEN IL 02:41:28

KLASSE M8 (HERRER 50-54 ÅR)
1 AMUNDSEN SVERRE MO SKILAG 01:41:32
2 HAMRE ROLF STÅL 02:05:25

KLASSE M9 (HERRER 55-59 ÅR)
1 TVERÅ INGVAR KORGEN IL 01:52:31
2 RØLI LEIF UTSKARPEN IL 01:55:46
3 VOLLAN DAN SUSENDAL 02:03:17
4 TOFTEN HALVARD IL KNUBBEN 02:07:14

KLASSE M10 ( HERRER 60-64 ÅR)
1 LEIRÅMO ARNE STÅL. 02:26:55

KLASSE M11 (HERRER 65-69 ÅR)
1 HANEM BIRGER HATTFJELLDAL 02:01:33
2 ORMSETH OLE MO SKILAG 02:09:50

KLASSE D1 (15-19 ÅR)
1 VATNE SIGRID B&Y IL 02:24:27

KLASSE D5-6 (35-44 ÅR)
1 NILSEN ELIN B&Y IL 01:45:16
2 LANDEWALL ASTRID B&Y IL 02:45:35
3 HEGGEBAKK BENTE B&Y IL 02:49:36

SPURTPREMIE: STIAN BREIVIK og ELIN NILSEN

VANREPOKALER:
DAMER UNDER 50 ÅR: ELIN NILSEN
HERRER U 50 ÅR: STIAN BREIVIK
HERRER OVER 50 ÅR: SVERRE AMUNDSEN

Vargtrekket 2004 – 21. mars

Damer (35-44 år)
1. Unni Vatshaug, Drevja IL 1.55.47

Herrer (15-19 år)
1. Martin Vatshaug, Drevja IL 1.29.11,
2. Nils Petter Rundhaug, B&Y IL 1.37.37
3. Andreas Sorsell, Stålkam. 1.43.35

Herrer (20-34 år)
1. Stian Breivik, Leirfjord IL 1.32.26
2. Roar Krutådal, Hattfjelldal 1.33.32
3. Rune Sirijord, Hattfjelldal 1.35.34
4. Steinar Hanem, Hattfjelldal 1.38.27
5. Sten Frode Kristoffersen, Storforshei 1.45.11
6. Tor Amundsen, Mo Skilag 1.50.06
7. Reidar Oksfjellelv, Rana Brannvesen 1.56.21

Herrer (35-44 år)
1. Dag Frode Bjerknesli, Elkem 1.38.42
2. Per Storvik, Elkem 1.41.04
3. Jim Ingebrigtsen, Røsvatn IL 1.41.12
4. Tom Ingebrigtsen, Røsvatn IL 1.41.45
5. Jon Petter Garnes, Halsøy IL 1.43.44
6. Ole Morten Wie, Åga IL 1.43.52
7. Rune Øverås, R.F.I.K. 1.47.38
8. Olav Oldernes, Korgen IL 1.48.56
9. Trond Hågensen, Stålkam. 1.53.26

Herrer (45-49 år)
1. Trond Sjåvik, Elkem 1.53.51

Herrer (50-54 år)
1. Sverre Amundsen, Mo Skilag 1.35.47
2. Leif Røli, Utskarpen 1.44.07

Herrer (55-59 år)
1. Ingvar Tverå, Korgen IL 1.48.30
2. Allan Johansen, Åga IL 1.57.26

Herrer (60-64 år)
1. Arne Leiråmo, Stålkam. 2.25.17

Herrer (65-69 år)
1. Ole Ormseth, Mo Skilag 2.03.10

Herrer (70-74 år)
1. Birger Hanem, Hattfjelldal 1.54.34

Vinnere av spurtpremier: Stian Breivik og Unni Vatshaug.
Vandrepokaler: Unni Vatshaug, Martin Vatshaug og Sverre Amundsen

Vargtrekket 2003, 25 år: Søndag 6. april

Ca. 500 gikk Vargtrekket som ble arrangert med start og innkomst på Korgfjellet. Det ble imidlertid en trist dag, da en av løperne i trimklassen døde. Konkurranseklassen ble derfor avlyst.

 

Vargtrekket 7. APRIL 2002

Klasse K 2, damer 20-34 år
1. Anne Marte Hals, Mosjøen IL 2.01.51

Klasse M1, menn 15-19 år:
1. Stian Sjonbotn, Bossmo&Ytteren 1.35.10
2. Martin Skog Tømmervik, Leirfjord IL 1.41.02
3. Øystein Johannesen, Bossmo&Ytteren 1.41.26

Klasse M2-4, menn 20-34 år
1. Stian Breivik, Leirfjord IL 1.29.06
2. Yngvar Hansen, Kjærstad IL 1.31.17
3. Jon Inge Kvalbukt, Røsvatn IL 1.31.18
4. Nils Andre Reinfjord, Sømna IL 1.33.28
5. Jostein Einrem, Mosjøen IL 1.36.41
6. Gøran Nordeng, Utskarpen 1.40.19
7. Jørn Grøvnes, Kjærstad IL 1.40.20
8. Dag Frode Bjerknesli, Elkem BIL 1.47.28
9. Johnny Haldorsen, Leirfjord 2.08.31

Klasse M5-6, menn 35-44 år:
1. Torstein Bjørhusdal, Namsskogan 1.25.20 (løyperekord)
2. Jan E. Johansen, Mo skilag 1.31.23
3. Tom Ingebrigtsen, Røsvatn IL 1.35.16
4. Kjell Varem, Mosjøen IL 1.38.02
5. Jostein Bakken, UL Daggry 1.38.42
6. Stig Halvorsen , Stål 1.42.16
7. Per Storvik Elkem, BIL 1.44.31
8. Geir Reinfjell, Elkem BIL 1.46.29
9. John Peter Garnes, Vefsn kommune 1.46.31
10. Trond K. Larsen, Bossmo&Ytteren 1.47.50
11. Øyvind Bjørkås, Røsvatn IL 1.51.05
12. Webjørn Solli, Olderskog IL 1.52.01
13. Ingar Solberg, Olderskog IL 1.57.24

Klasse M7 menn 45-49 år:
1. Kjell Nyrud, Stål 1.40.02
2. Jan Helge Balto, Mosjøen IL 1.44.52
3. Bjørn Bjørhusdal, Stål 1.49.15

Klasse M8 menn 50-54 år
1. Sverre Amundsen, Mo Skilag 1.36.49
2. Leif Røli, Utskarpen IL 1.39.48
3. Steinar Arnesen, Skonseng UL 1.40.20
4. Ingvar Tverå, Korgen IL 1.40.21
5. Otto Simskar, Grane IL 1.47.26
6. Terje Nilsen, Stål 1.47.53
7. Halvor Nordstoga, Mosjøen IL 1.52.04
8. Oddbjørn Ressem, Oppdal 2.15.58

Klasse M9 menn 55-59 år
1. Torvald Lamo, Mo skilag 1.50.50
2. Dan Vollan, Susendal IL 1.55.52

Klasse M11 menn 65-69 år
1. Vebjørn Holmen, Røsvatn IL 1.49.18
2. Ole Ormseth, Mo Skilag 1.57.54

Spurtpremier: Anne Marte Hals og Jan E. Johansen

Vandrepremier:
Damer under 50 år: Anne Marte Hals
Damer over 50 år:
Herrer under 50 år: Torstein Bjørhusdal
Herrer over 50 år: Sverre Amundsen

 

Vargtrekket 2001

Damer 16-19 år
Inga Vatne Gruben IL 2,30,41
Camilla Liland Gruben IL 2,47,50

Damer 20-34 år
Anita Lorentzen Bossmo&Ytteren 1,59,31

Damer 35-44 år
Unni Vatshaug Drevja IL 1,23,26
Elin Bakke UL Daggry 2,28,14

Herrer 16-19 år
Marius Berg Mosjøen IL 1,42,15
Stian Sjonbotn Utskarpen 1,44,27
Martin Vatshaug Drevja IL 1,47,55
Eivind Sorsell Stål 1,48,38
Bjarte Skogly Stål 1,52,27
Stian Lamo Hanssen Grane IL 2,07,16

Herrer 20-34 år
Stian Breivik Leirfjord IL 1,34,13
Øyvind Johansen Mosjøen IL 1,38,12
Nils A. Reinfjord Sømna IL 1,40,47
Åsmund Fredriksen Mosjøen IL 1,44,05
Roy Andreassen Selfors 1,44,27
Even Hagen Kjærstad IL 1,45,45
Gøran Nordeng Utskarpen 1,47,46
Kenneth Braaten Bossmo&Ytteren 1,49,03
Terje Jørgensen Leirfjord IL 1,50,49
Jonny Haldorsen Leirfjord IL 1,56,33
Dag Frode Bjerknesli Elkem BIL 1,56,43
Trond Hågensen Stål 1,57,28
Preben Mo Fredriksen Heming 2,07,13

Herrer 35-44 år
Jostein Bakken UL Daggry 1,45,09
Tom Ingebrigtsen Røsvatn 1,45,55
Kjell Varem Mosjøen IL 1,50,29
Håvard Vatshaug Drevja IL 1,50,43
Stig Halvorsen Stål 1,51,58
Geir Reinfjell Elkem BIL 1,53,21
Per Storvik Elkem BIL 1,56,16
Øyvind Bjørkås Røsvatn IL 1,57,31
Trond Kenneth Larsen Bossmo&Ytteren 1,59,39
John Peter Garnes Vefsn kommune 2,05,26
Ingar Solberg Olderskog IL 2,07,26

Herrer 45-49 år
Bjørn Bjørhusdal Stål 1,56,42
Rolf Hamre Stål 2,04,44

Herrer 50-54 år
Sverre Amundsen Mo Skilag 1,39,34
Ingvar Tverå Korgen 1,49,34
Steinar Arnesen Skonseng UL 1,51,59
Terje Nilsen Stål 1,54,42
Otto Simskar Grane IL 1,58,57
Dan Vollan Susendal 2,05,09

Herrer 55-59 år
Arne Leiråmo IL Granli 2,24,51

Herrer 64-69 år
Ole Ormseth Mo Skilag 2,10,57

 

Vargtrekket 2000 – 21. mars

Damer under 50 år
1 Unni Vatshaug Drevja IL 2.13,15
2 Elisabeth Sætre Hattfjelldal 2.37,19
3 Marit Ormseth Gruben 2.37,36

Damer over 50
1 Gunveig Oldernes Korgen 2.52,20

Menn 16-19 år
Pål Johnsen Leirfjord IL 1.46,49

Menn 20-34 år
1 Stian Breivik Stålkameratene 1.37,34
2 Jon Inge Kvalbukt Røsvatn IL 1.37,47
3 Ante Klemetsen Mosjøen IL 1.39,33
4 Jan Erik Johansen Mo Skilag 1.40,13
5 Even Hagen Hattfjelldal 1.42,10
6 Ottar Haldorsen Leirfjord IL 1.49,30
7 Erling Hagen Kjærstad IL 1.52,03
8 Dag Frode Bjerknesli Elkem 1.57,22
9 Trond Helgesen Vegvesenet 2.02,22
10 Jonny Haldorsen Leirfjord IL 2.04,46
11 Kjell Vingen Hattfjelldal 2.05,08
12 Ingar Solberg Mosjøen IL 2.09,40

Menn 35-44 år
1 Vidar Djupos Nasjonalbiblioteket 1.40,48
2 Tom Ingebrigtsen Røsvatn IL 1.45,55
3 Jostein Bakken UL Daggry 1.48,10
4 Kjell Varem Mosjøen IL 1.48,51
5 Gunnar Kvarsvik Kjella 1.51,40
6 Morten Vesterbekkmo Drevvatn IL 1.51,53
7 Geir Reinfjell Elkem 1.54,34
8 Terje Karoliussen Stålkameratene 1.54,34
9 Håvard Vatshaug Drevja IL 1,57,35
10 Øyvind Bjørkås Røsvatn IL 1.59,39
11 John Peter Garnes Vefsn kommune 2.04,57
12 Stig Halvorsen Kvalsund 2.09,12

Menn 45-49 år
1 Sverre Amundsen Mo Skilag 1.42,14
2 Rolf Hamre Stålkameratene 1.57,11
3 Øyvind Segtnan Helsehuset 2.14,22

Menn 50-54
1 Ingvar Tverå Korgen 1.49,18
2 Steinar Arnesen Skonseng 1.49,58
3 Otto Simskar Grane 1.55,25
4 Leif Røli Utskarpen 1.59,16

Menn 55-59
1 Arne Leiråmo Rana FIK 2.21,13

Menn 60-64
1 Ole Ormseth Mo Skilag 2.02,08
2 Terje Ingebrigtsen Røsvatn IL 2.07,57
3 Jakob Rognhell Korgen 2.23,15

Menn 65-69
1 Håkon Albertsen Bleikvassli 2.12,15
2 Nils Ingebrigtsen Røsvatn IL 2.13,04

Menn 70-74 år
1 Helge Øksnes Korgen 2.43,17

 

Vargtrekket 1999 – 21. mars

Korgen – og Bleikvasslia IL hadde samtlige værguder med seg i dag under det 21. Vargtrekket.
Stian Breivik og Anita Lorentzen var de raskeste løperne over fjellet. I klassen over 50 år ble det hjemmefavorittene Gunnveig Oldernes og Ingvar Tverå som nappet til seg pokalene. De eldste løperne gitt styggfort i dag! Det var imidlertid trimmerne som satte størst preg på løpet, disse storkoste seg i solsteiken. Arrangementet gikk som vanlig godt, med god speakertjeneste og med nærradioen som deltakerne satte stor pris på.

Resultater:
Klasse K2 (20-34 år)
1 Anita Lorentzen Bossmo&Ytteren 1.54.20

Klasse K10 (60-64 år)
1 Gunnveig Oldernes Korgen IL 2.38.17

Klasse M1 (16-19 år)
1 Fredrik Sandberg Mo Skilag 1.40.08
2 Pål H. Johnsen Leirfjord IL 1.52.11

Klasse M2-4 (20-34 år)
1 Stian Breivik Stål 1.32.13
2 Jan Erik Johansen Mo Skilag 1.34.50
3 Jon Inge Kvalbukt Røsvatn IL 1.38.14
4 Jonny Haldorsen Leirfjord IL 1.55.06
5 Trond K. Larsen Stål 1.55.26
6 Kåre Jørgensen Skonseng 1.59.15

Klasse M5-6 (35-44 år)
1 Idar Djupos Nasjonal Biblioteket 1.40.51
2 Geir Reinfjell ELKEM 1.46.28
3 Håvard Vatshaug Drevja IL 1.47.44
4 Kjell Varem Helgeland Sparebank 1.47.51
5 Webjørn Solli Helgeland Sparebank 1.47.52
6 Rolf Hamre Stål 1.54.21
7 Tor Lian UL Daggry 1.56.35

Klasse M7 (45-49 år)
1 Steinar Arnesen Skonseng UL 1.46.00
2 Jan Helge Balto Mosjøen IL 1.46.40
3 Arnulf Skreslett Korgen IL 2.12.12

Klasse M8 (50-54 år)
1 Ingvar Tverå Korgen IL 1.42.36

Klasse M9 (55-59 år)
1 Terje Ingebrigtsen Røsvatn IL 2.12.18

Klasse M10 (60-64 år)
1 Vebjørn Holmen Røsvatn IL 1.58.20
2 Ole Ormseth Mo Skilag 2.06.26
3 Jakob Roghell Korgen IL 2.16.24

Klasse M11 (65-69 år)
1 Håkon Albertsen Bleikvasslia 2.03.47

Klasse M12 (70-74 år)
1 Karl W. Aakervik Røsvatn IL 2.10.47

Bedriftsklassen
1 Edd Rune Olsen Vefsn kommune 2.41.02